Інтегроване заняття з освітньої лінії
«Особистість дитини» та
«Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі»
«Ростемо здоровими, сильними, розумними»
для дітей молодшого дошкільного віку
Вихователь: розробила Коломієць Л.М., вихователь дошкільного навчального закладу №57 «Берізка» комбінованого типу виконавчого комітету Смілянської міської ради Черкаської області
2019
Мета: сформувати елементарні знання дітей про здоров’я, необхідність і корисність вживання в їжу овочів та фруктів, користь від занять фізичними вправами та рухливими іграми; вчити виконувати основні рухи – ходьба по ребристій доріжці; прорізання під дугами на четвертинках, прогинаючи спину; перестрибувати через перешкоди, рухливі ігрові вправи, рухливі ігри; вчити дітей помічати красу осіннього лісу, осінньої природи, фантазувати; закріпити вміння дітей вирізними предмет із сукупності і називати слова «один і багато», порівнювати предмети за висотою та величиною, відбирати предмети за кольором; розвивати мислення, уяву, рівновагу, спритність; виховувати бажання рости здоровими, любити природу.
Матеріал: штучні ялинки, іграшковий зайчик, ребриста доріжка-дошка, дуги, довга мотузка, дидактична гра «Відремонтуй автомобіль».
Хід заняття
Організаційний момент.
Привітання.
В казку вирушили всі разом,
Перешкоди всі пройдемо.
А хто буде сумувати,
Вихователь: Дітки, ви любите подорожувати?
ПВД : Так.
Вихователь: Сьогодні ми з вами відправимось на гостини до нашого друга Зайчика-Білохвоста. А ви знаєте, де живе Зайчик?
ПВД: У лісі.
Вихователь: Ми поїдемо до осіннього лісу.
Скажіть мені, як треба поводитись у лісі, чи можна там шуміти, кричати?
Чому?
Правильно, тому ми будемо дуже обережні і будемо вести себе тихо.
До лісу ми поїдемо на машинах. Ось вони. Подивіться на ці машини. Можна на них їхати? Чому?
ПВД: У машин відсутні колеса)
Д/г «Відремонтуємо автомобіль»
Діти разом з вихователем підбирають колеса по кольору машини.
Вихователь: От і добре, тепер можна їхати, тримайте кермо.
Якої воно форми?
Поїхали, заводьте мотори. (Діти рухаються один за одним за вихователем)
Вихователь: Бачу ліс, зупиняємось, приїхали.
Залишимо машини на галявині і далі підемо пішки до Зайчика.
Вихователь: Діти, а ось і доріжка до зайчикової хатинки:
- йдемо по ребристій доріжці, руки в сторону;
- а тепер пройдемо під дугами на четвертинках, прогинаючи спинку;
- а тепер пройдемо перестрибуємо через струмочок.
Молодці!
Вихователь: А тепер я запрошую пограти вас у гру «Зайчик сіренький сидить».
Зайчик сіренький сидить
і вушками шевелить (шевеління вухами)
Зайчикові холодно сидіти,
треба лапочки нагріти. (оплески в долоні)
Зайчикові холодно стояти,
треба трішки пострибати (стрибки на двох ніжках)
Вихователь: Молодці! Тепер ми стали ж прудкі, як зайчик.
Вихователь: Діти, а що ж росте на цій галявині? (Дерева)
- Як звуться дерева? (Ялинки)
- Якого вони кольору? Скільки ялинок?
- Яке дерево за висотою та за величиною?
- Хто ж живе під ялинкою?
(Діти вітаються тихо із Зайчиком)
- А чому так тихо?
ПВД: Голосно говорити не можна, щоб не злякати звірят, та щоб не боліло горлечко)
- Зайчику, ми тобі принесли частування.
Діти, що ми принесли Зайчику?
ПВД: Морквинку і капусту
- Скільки морквинок? (1)
– Скільки капустинок? (Багато)
- А чому ми принесли овочі?
ПВД: Тому що вони користі для здоров’я і звірятам, і малятам
Вихователь: Я хочу вам сказати, що овочі дуже корисні і допомагають дітям і звірятам швидко рости і стати сильними і здоровими. Зайчик дуже швидко в лісі бігає, тому що їсти овочі, а не цукерки.
Вихователь: Зайчик дуже любить гратися в ігри і пропонує всім пограти в гру «рівненькою доріжкою»
Ось діти, нам з вами пора вертатися в дитячий садок, а Зайчикові до своєї мами.
Зайчик дякує за подарунки.
- До побачення, Зайчику!
Вихователь: Діти, оберіть своє кермо і поїхали. Але високо піднімайте свої ніжки і послухайте пісеньку осіннього листя.
Звуконаслідування «ш-ш-ш»
Підсумок заняття.
- Де ми були?
- Кого зустріли в лісі?
- Чи сподобався вам Зайчик?
- Що потрібно робити, щоб бути здоровими?