Інтегроване заняття з пріоритетом логіко- математичних завдань з використанням Lego технології Інтеграція художня література,конструювання Тема: «Осінні пригоди листочка»

Про матеріал
Інтегроване заняття з пріоритетом логіко- математичних завдань з використанням Lego технології Інтеграція художня література,конструювання Тема: «Осінні пригоди листочка» Мета: розвивати логічне мислення увагу пам'ять дрібну моторику кисті руки, емоційно сприймати художній текст; Виховувати любов до природи, бажання допомагати іншим і посидючість на зайнятті; Закріпити знання дітей про сезонні зміни у природі, називати декілька видів дерев: дуб, береза, клен, ялинка, сосна, розрізняти і називати з якого дерева листя; викладати числовий ряд від одного до п'яти, лічити прямою лічбою;
Перегляд файлу

Інтегроване заняття з пріоритетом логіко- математичних завдань з використанням Lego технології

Інтеграція художня література,конструювання

Тема: «Осінні пригоди листочка»

Мета: розвивати логічне мислення увагу пам'ять дрібну моторику кисті руки, емоційно сприймати художній текст;

Виховувати любов до природи, бажання допомагати іншим і посидючість на зайнятті;

Закріпити знання дітей про сезонні зміни у природі, називати декілька видів дерев: дуб, береза, клен, ялинка, сосна, розрізняти і називати з якого дерева листя; викладати числовий ряд від одного до п'яти,  лічити прямою лічбою;

Ознайомити з числом і цифрою 6;

Вчити визначати склад числа 6; називати початок, кінцівку казки, дії головного героя; працювати з конструктором LEGO на занятті.

Матеріали і обладнання:

листок з загадкою, листя дуба берези клена, роздатковий матеріал цифри від одного до п'яти, малюнки з цифрою 6, ручки ,шаблон цифри 6, 6 лего цеглинок, картки складом числа 6 ,кошик з їжачком

                       Хід заняття

Привітання:

Добрий день сонце привітне

Добрий день небо блакитне

Добрий день небі пташки

Добрий день тобі і мені

 Організаційний момент:

Вихователь:

Діти домовляємось не шуміти

На занятті не дрімати

Вчасно руки піднімати

На запитання вихователя відповідати.

Сюрпризний момент:

Коли я поспішала сьогодні на роботу повіяв вітерець і мені на руки впав листок.  І він захотів поділитися своєю історією з вами, але спочатку потрібно нам відгадати загадку.

Загадка:

Коли з дерев усі листочки злітають

Коли вже на південь птахи відлітають

Коли з неба холодний дощик ллється

Як ця пора діти зветься?(осінь)

Осінь діти за легендою- старша дочка сонця і була вона у природі четвертою порою року на землі. Одного разу сонце сказала осені забирай всі мої багатства, все золото і будь щедрою і віддай своє багатство людям і вони полюблять тебе.

Дидактична гра «Осінній листочок візьми про осінь розкажи»

Ми часто на заняттях говоримо про осінь, про зміни у природі, під час прогулянок спостерігаємо, що ви можете розказати про зміни в природі з приходом осені?

(Відповіді дітей)

Осінь дуже гарна пора року. Її кольори жовті, червоні, оранжеві нас зачаровують своєю красою, дерева стоять немов казкові.

  1. Які дерева ростуть біля садочка?
  2. Чи всі дерева восени скидають листя?

Восени дуже часто віє вітер і ось він позривав листочки з дерев, і заніс їх до нас у групу. Ми зараз пограємо у гру

Дидактична гра «З якого дерева листочок?»

Я знаю дуже цікаву казку про наш листочок і зараз вам її розповім, сідайте зручніше і слухайте уважно.

Казка «Про листочок і їжачка»

Жив собі листочок і були в нього багато друзів листочків. Осіню усі листочки стали жовті червоні оранжеві. Налетів сильний вітер кружляв і кидав листочки на землю.

  • Не займай мене вітре- просив листочок.
  • Не бійся- казав вітер я не віднесу тебе далеко
  • Але що зі мною буде?- журився листочок
  • Я нікому не потрібний.

Тут звідкись прибіг їжачок i наколов на колючку листочок і поніс до своєї хатки адже скоро осінь закінчиться і настане зима.

Зрадів листочок що він стане у пригоді їжачкові.

  • Як називалася казка?
  • Який початок казки?
  • Хто головний герой казки?
  • Який кінець казки?
  • Чому зажурився листочок?
  • Кому став у пригоді листочок?

Діти але листочок один, а їжачків у природі багато, чи вистачить одного листочка усім їжачкам на зиму?давайте допоможемо їжачка підготуватися до зими. Але перед тим як ми будемо працювати, відпочинемо і наберемося сил.

Фізкультхвилинка

Пальчик, пальчик тук, тук

По цеглинці стук-стук

Плесь,  плесь раз-два-три

Ти цеглинку візьми

Її другу передай

Гру спочатку починай.

Ми погралися а тепер потрібно виконувати свою обіцянку, допомагати їжачкам зібрати листочки.

За кожне виконане завдання ми покладемо листочок у кошик їжачкам.

  • Викласти числовий ряд від одного до п'яти;
  • Лічити прямою лічбою в межах п'яти;
  • Яка цифра іде наступною?
  • Ознайомити з цифрою 6.

Цифра 6 немов замок

Вгорі гачок

Внизу-кружок.

  • розглянути малюнки з зображенням 6;
  • Написання пальчика у повітрі цифри 6;
  • З'єднати ручкою крапочки 6;
  • Викласти з лего цеглинок цифру 6

Звернути увагу на дошку на якій викладено 6 їжачків i 5 листочків

  • Скільки їжачків?
  • Скільки листочків?
  • Чого більше їжачків чи листочків?
  • Чи вистачить їжачкам листочків?
  • Що потрібно зробити?

 

Дидактична гра «Склад числа 6»

Розглядаю будиночок і разом з дітьми роблю варіанти складу числа 6.

Кожна дитина самостійно виконує завдання скласти варіант складу числа 6.

Ой скільки листочків у нас в кошику. Я думаю що всім їжачка  вистачить їм буде тепло в будинках які ми збудуємо за допомогою цеглинок LEGO.

Підсумок заняття:

  • Вам сподобалось заняття?
  • Що цікавого було на заняття?
  • На вашу думку хто був головним героєм на занятті?
  • З яким числом та цифрою ми ознайомились?
  • Кому допомагали?
docx
Додав(-ла)
Янкович Галина
Додано
13 грудня 2020
Переглядів
709
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку