Інтегроване заняття з розвитку мовлення "Казкова пригода".

Про матеріал
В ігровій формі розвивати у малят фонематичний слух, звукову культуру мовлення, вправляти у звуконаслідуванні, вчити правильно вимовляти звуки та слова, збагачувати словник дітей пестливими словами(зайчик, мишка, собачка та ін.),виховувати інтерес до народних казок.
Перегляд файлу

«Казкова пригода»

Інтегроване заняття з розвитку мовлення для дітей раннього віку

 

ПРОГРАМОВИЙ ЗМІСТ:

  • розвивати у дітей фонематичний слух, звукову культуру мовлення , мовленнєве дихання, дрібну моторику, артикуляційну моторику з погодженою роботою рук ;
  •  вправляти дітей у звуконаслідуванні;
  • вчити правильно вимовляти звуки, слова;
  • збагачувати словник словами — пестливими назвами тварин (зайчик, мишка);
  • продовжувати вчити емоційно розігрувати зміст казки, твердо вимовляти звук [ч] (зайчик, лисичка, вовчик); 
  • формувати у дітей вміння узгоджувати слова з рухами під час виконання мовленнєво- рухливих вправ;
  • виховувати інтерес до народних казок.

Хід заняття

Групова кімната облаштована локаціями до казок .

Вихователь звертає увагу дітей на гостей які завітали в садочок.

Вихователь: Малята, а давайте привітаємось.

Добрий день долоньки! (плескають)

Добрий день  ніжки! (тупотять)

Добрий день щічки! (гладять щічки круговими рухами)

Добрий день  носик! (торкаються пальчиком носика)

Добрий день вам гості! (Махають ручкими))

Привіт вам усім! (шлють повітряний поцілунок)

 

Вихователь:Ой малята, подивіться хто це  поспішає до нас ? 

Діти:Мишка!

Мишка:Добрий день малята.

Вихователь: Мишко, що трапилось і куди ти поспішаєш?

Мишка:Я поспішаю в свою казочку! Але я заблукала і не знаю, як потрапити туди і не можу згадати  як вона називається.  Пам’ятаю лише, що в тій казочці точно є дід (плаче). Хто ж мені допоможе потрапити до казки?

Вихователь:Не сумуй, Мишко, ми неодмінно тобі допоможемо. А допоможе нам в цьому чарівний клубок . 

По доріжці ми підемо

Чарівну казку ми знайдемо! 

(Діти проходять по моторному килимку і опиняються біля пешої казкової локації).

Вихователь: Чарівний клубок привів нас до першої казки. Відгадайте загадку і дізнаєтеся назву казки.

Щось маленьке та сіреньке

Бігало крутилось

Щось біленьке та  кругленьке 

Хвостиком розбило. 

Дід плаче  і  баба плаче

А курочка кудкудаче

Діти: Курочка Ряба

Вихователь : Малята, а пригадаймо казочку. 

Діти розповідають казку Курочка ряба.

Вихователь: Ой і перепаде напевно мишці. Дітки,а давайте, мишку розвеселемо та разом з нею пограємо в веселу гру.

Руханка «У мене курочка була»

В мене курочка була, - (Руками плескають по            

 стегнах)

У хаті залюбки

Підлогу віником мела (Вдають, ніби підмітають  

віником підлогу)

І мила тарілки. (Вдають, ніби миють тарілки)

Сама ходила до млина  (Руками імітують млин)

По борошно мені,

Верталась засвітла вона, (Тупають ногами)

Співаючи пісні.

Місила тісто, хліб пекла, - (Руками місять «тісто»)

Усе робить могла.               (Клацають пальцями)

Смерком сідала при вікні   (Присідають і встають)

І казочку вела.                     (Підставляють долоні до підборіддя, хитають  головою) 

Вихователь: Ну що Мишко в цій казочці ти зараз повинна бути?

Мишка:  Ні не в цій. В тій казці дід і собачка і ще багато кого.

Вихователь: Ну добре тоді ходімо до другої казочки. Чарівний клубочок покажи нам доріжку.

Вихователь Ось погляньте малята куди нас клубочок привів. Тут який гарний фартушок є. Давайте з вами подивимось яку казочку він нам хоче розповісти.

Показ фартушкового театру «Ріпка»

Вихователь: Малята, а допоможемо дідусю розкласти ріпку в кошики. Велику ріпку будемо класти у великий кошик , а маленьку у маленький кошик.

Д/гра «Розклади ріпку по кошиках» 

Вихователь: Ось бачиш мишко які в нас розумні діточки? 

Мишка: Так ви всі такі розумнички і за це я вам пропоную веселу гру.

Гра «Посадимо ріпку»

Ми взяли лопатки

І пішли на грядку

(крокують)

Зробили яминку,

Вкинули зернинку

(імітують рухи)

Добре поливали,

Бур'яни зривали.

(імітують рухи)

Виросла велика.

Ріпка всім на втіху.

(показують, яка велика ріпка)

Разом ріпку витягали,

Смачну юшку готували.

(облизують губи)

І раділи, і співали,

І таночок танцювали.

(виставляють ніжку на каблучок)

 

Вихователь: Ну що мишка це тепер твоя казочка?

Мишка: Ні і це не моя казочка, а я повинна бути в іншій казочці.

Вихователь: Ну що чарівний клубочок показуй нам доріжку до наступної казочки.

Вихователь: Ой малята погляньте куди нас привів чарівний клубочок. Що це? 

Діти: Рукавичка.

Вихователь А хто загубив рукавичку?

Діти: Дідусь. 

Вихователь: А пограймо в гру. Я вам буду казати хто прийшов до рукавички, а ви будете говорити як він каже і як ходить.

Дидактична гра «Звуконаслідування»

Вихователь: Дув тихенький вітер (ш-ш-ш), потім хурделило (у-у-у). І от ішов дід лісом. Як кашляє дідусь?...За ним бігла ..?. Як каже собачка? Першою прибігла…?.Як каже мишка? Потім прискакала… ? Як каже жабка? За нею прискакав …? Як скаче зайчик? За ним прибігла …? Як хвостиком махає лисичка? За нею прибіг…? Як виє вовчик? За вовчиком прибіг…? Як каже кабан - іклан? За ним прийшов …? Як каже ведмедик? А як ходить?

Вихователь: Молодці. Чи це твоя казочка Мишко?

Мишка: Так я згадала це моя казочка в якій я повинна зараз бути.

І за це вам пропоную ще таку гру. 

                                                  Пальчикова гра "Рукавичка".

Вихователь промовляє віршик і виконує імітаційні рухи,малята повторюють за вихователем.

Мишка-матуся знайшла рукавичку, 

Всіх мишеняток до неї покличе.  

Хлібчика скибку дасть покусати,   

Їх обійме і вкладатиме спати.

 

 Вихователь: Малята, я маю багато рукавичок,але вони всі з дірочками, давайте їх залатаємо, щоб всім звіряткам вистачило.

Художньо - продуктивна діяльність.

Аплікація «Рукавичка» 

(дітки «латають» рукавички за допомогою латочок на липучках, показують отриманий результат).

Вихователь: Ось які чудові рукавички вийшли у наших малят. Ой, а де ж це поділась наша Мишка? Ось погляньте якийсь кошик лежить  і в ньому щось є. Ось лист. Погляньмо, що там написано. 

   - Дякую Вам за допомогу. Мені вже пора до своєї казочки. А вам любі малятка за допомогу від мене ось гостинці.

Вихователь: І нам вже пора повертатися назад  в дитсадочок. 

За клубочком ми підемо

В дитсадочок повернемось! 

 Ну ось ми в дитсадку. Скажіть, будь ласка кому ми допомагали? Які казочки ми сьогодні пригадали? В яку казочку хотіли б ще повернутися?

Ну а тепер скажемо нашим гостям до побачення та й підемо ласувати смаколиками від Мишки.

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Шилкіна Наталя
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
21 лютого 2022
Переглядів
948
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку