Інтегрований день у 1 класі

Про матеріал
Природознавство Тема уроку: Підбиваємо підсумки. Що ти знаєш про тварин? Математика Тема уроку:Перевір свої знання. Нумерація чисел у межах 20. Розв’язування прикладів і задач. Навчання грамоти Тема уроку: Розвиток мовлення за текстом Є.Пермяка «Щасливий рибалка». Побудова зв'язного висловлювання за сюжетним малюнком. Трудове навчання Тема уроку: Аплікація «У царстві тварин»
Перегляд файлу

Природознавство

Тема уроку: Підбиваємо підсумки. Що ти знаєш про тварин?

Мета :узагальнити та систематизувати знання учнів із розділу «Світ тварин», закріпити знання учнів про різні види тварин; розвивати вміння застосовувати здобуті знання, робити висновки, висловлювати судження, доводити твердження;  виховувати любов та бережливе ставлення до природи.  

 

Математика

Тема уроку:Перевір свої знання.  Нумерація чисел у межах 20. Розв’язування прикладів і задач.

Мета:закріпити обчислювальні навички і знання нумерації чисел в межах 20; формувати обчислювальні навички; розвивати вміння розв’язувати та складати задачі, порівнювати вирази, будувати відрізки, розпізнавати геометричні фігури; виховувати пізнавальний інтерес до математики.

 

Навчання грамоти

Тема уроку: Розвиток мовлення за текстом Є.Пермяка «Щасливий рибалка». Побудова зв'язного висловлювання за сюжетним малюнком. Мовні ігри. Словниковий і буквений диктант.

Мета: формувати мовленнєві вміння; вдосконалювати навички письма вивчених букв, слів, речень; розвивати зв’язне мовлення учнів, творчу уяву; виховувати спостережливість, організованість, охайність під час письма.

 

Трудове навчання

Тема уроку: Аплікація «У царстві тварин»

Мета: вдосконалювати вміння та навички роботи з кольоровим папером, виготовляти аплікацію, використовуючи шаблони; формувати у дітей вміння роботи у парах; розвивати художній смак, творче мислення, дрібну моторику рук; виховувати естетичні почуття.

 

Хід уроку

 

І.  Організація класу до уроку

 

Любі діти, у наш клас

Завітали гості щирі

Привітайте в добрий час

Гостей посмішкою й миром.

 

Пролунав шкільний дзвінок,

Починається урок
Працюватимемо старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім першім класі

Діти – просто молодці.

ІІ. Оголошення теми і мети уроку

 

Девізом до сьогоднішнього уроку я взяла слова давньогрецького вченого Арістотеля «Розум полягає не тільки у знанні, але й у вмінні застосовувати знання».

 

Сьогодні під час уроків ми узагальнимо знання з природознавства про тварин та їх види.

Будемо розв’язувати приклади, задачі. Вдосконалимо навички письма вивчених букв. А також будемо виготовляти аплікацію.

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань

Сьогодні  у нас незвичайний день. Ми  здійснимо  подорож  у царство тварин. Але так якпогода сприятлива, але прохолодна, тому я нам потрібен транспорт, щоб відправитись у подорож. Чим саме ми відправимось ви дізнаєтесь коли поставите числа у порядку зростання.

 

1

20

8

15

11

п

Г

о

я

т

 

Потяг

  • Як по-іншому можна сказати слово потяг?  (поїзд)

 

У вас на партах лежать квитки на яких зображено число – це є місце у вагоні. Ви-шикуйтесь за номером квитка від найменшого до найбільшого числа.

Прошу всіх приготуватись до посадки.

 

Пасажирів, у яких числа на квитку від 1 до 4, прошу зайняти місця у першому вагоні.

 

Пасажирів на квитках яких стоять числа: наступне після 4, після 5, після 6 та попереднє 9

прошу зайняти місця у другому вагоні.

 

Пасажирів на квитках яких зображено найбільше одноцифрове число, найменше двоцифрове та попереднє числу 12 і 13 зайняти місця у третьому вагоні.

 

Пасажирів на квитках яких зображено числа, які складаються з 10 і 3, 10 і 4, 10 і 5, 10 і 6

зайняти місця у четвертому вагоні.

 

Пасажирів, у яких числа на квитку від 17 до 20, і квиток у якому записані цифри 21 зайняти місце у п’ятому вагоні.

Шановні пасажири, прошу заспокоїтися. Зручно сісти на свої місця. Потяг відправляється.

Чух – чух – чух.

Потяг швидкість набирає

До першої станції нас доставляє.

ІV. Узагальнення та систематизація вивченого матеріалу.

 

1. Станція«Розумова розминка»

Тварин дуже багато. Тварини  відрізняються між собою формою тіла, розміром, забарвленням, зовнішнім виглядом та належать до різних видів. А до яких саме видів, ви скажете, після того як доповните речення.

 

Доповніть речення

• Лелека, горобець, ластівка — це... (птахи).

• Лисиця, ведмідь, вовк — це... (звірі).

• Бджола, комар, сонечко — це... (комахи).

• Карась, щука, лящ — це... (риби).

 

  • Отже, які види тварин ви знаєте?

 

А тепер перевіримо ваші знання з математики.

Усний рахунок

Назвіть числа від 10 до 20

Назвіть ці числа в зворотному порядку.

Назвіть сусідів числа 15

Яке число, передує числу 20

Яке число наступне за числом 11

Назвіть суму чисел 10 і 4

Назвіть число у якому 1 дес. 2 од.

 

Знайдіть зайве число:

 7  2  11  6  4          (11 – двоцифрове)

2  4  6  8  1             (1 – непарне)

16  14  20  13  15  ( 20- 2 десятки)

 

Трійка коней пробігла 9 км. Скільки км пробіг кожен кінь?

У кого більше лап: у двох собак чи у чотирьох 4 курей?   (порівну)

Під яким кущем заховався зайчик під час дощу?

 

Щоб проїхати до наступної станції потрібно, щоб пасажири із квитками 1, 2, 3, 4 подивилися на зворотній бік квитка.

  • Хто там зображений? ( Бджола, сонечко, колорадський жук, мурашка)
  • Як ми назвемо одним словом цих тварин? (Комахи)

Чух – чух – чух.

Потяг швидкість набирає

До  станції нас доставляє.

 

2. Станція «Комахи» 

Отже ми прибули на станцію де живуть комахи. Давайте пригадаємо , що ми знаємо про комах.

  • З скількох частин складається тіло комах?
  • Назвіть ці частини
  • Скільки кінцівок мають комахи?
  • Де живуть комахи?                        (слайд
  • Назвіть комах, яких ви знаєте.

Гра «Упіймай комаху»

Зараз я буду зачитувати назви тварин, а ви коли почуєте назву комахи плескайте в долоні.

Соловей, сонечко, метелик, тарган, жаба, джміль, зайчик, колорадський жук, вовк, бабка, муха, окунь, змія, водомірка, їжак, оса, мураха.

 

Природнича математика

М + ура + халва – лва =мураха

 

- Як живуть мурашки?  (сім’ями)

-  Де живуть мурахи?  (у мурашнику)

- Яка може бути висота мурашника? (1м)

- Як називають мурашок?  (санітари лісу)

- За допомогою чого спілкуються мурашки    (вусиків)

 

Гра «Хто зайвий»

Горобець, оса, муха, коник.

Метелик, сонечко, павук, водомірка.

Бджола, комар, колорадський жук, окунь.

 

Ваші відповіді були правильні, але комашки хочуть перевірити чи ви є такі ж працьовиті, як вони. Тому пропонують вам написати математичний диктант.

 

Математичний диктант

 

Запишіть число, в якому 1дес.2од.

Запишіть число, наступне до числа 16

Запишіть число, яке передує числу 20

Число 16 зменшити на2

Число 13 збільшити на 3

Запишіть найбільше одноцифрове число

Запишіть найменше натуральне число.

Запишіть число, яке позначає кількість ніг у комах.

 

Ось летять до годівниці

Три подружки синиці.

Сім пізніше прибуло.

Скільки всіх птахів було?                  

 

Перевіряємо:   12   17   19   14   16   9   1   6   10  

 

З’єднати геометричні фігури з числом їх сторін ,вершин і кутів.

^45B6CD35716B92D506179EDA10E14875EC1DA14653D663FCD5^pimgpsh_fullsize_distr

 

Наступне завдання на станції «Комахи» - це з поданих букв утворити слова.

Комар, муха, хрущ, оса, метелик

 

Складіть речення із словом оса

 

Малюнковий буквений диктант

А зараз перед вами будуть малюнки комах, а ви будете записувати лише букву, з якої починається слово.

Метелик, оса, коник, сонечко, жук колорадський, хрущ.

 

 

Молодці діти. Ми виконали всі завдання, які нам підготували комашки і можемо вирушати далі. Але яка наступна станція нам покажуть пасажири з квитками 5, 6, 7, 8.

 

  •  Хто зображений на ваших квитках? (щука, окунь, сом, акула)
  • Як назвати одним словом цих тварин? (риби)

 

Чух – чух – чух.

Потяг швидкість набирає

До  станції нас доставляє.

 

Отже, наступна зупинка «Золота рибка»

Давайте пригадаємо, що ми знаємо про риб.

  • Де мешкають риби?
  • Чим вкрито тіло риб?
  • Що допомагає рибам плавати?
  • Що є у риб замість кінцівок?   (плавці)

 

Гра «Хто де мешкає?»

Озеро, річка                             Море, океан                               Акваріум

Карась                                        акула                                             гупі

Сом                                             камбала                                       золота рибка

Окунь                                         морський коник                           телескоп

 

Золота рибка не хоче відправляти наш потяг до наступної станції потрібно ще виконати завдання з математики.

Порівняй числа

12 + 3  __  14                 1дм  __  11 см

16 – 4 ­­ __  15  1дм 4см  __ 14см

 

За коротким записом скласти задачу та розв’язати її.

Тарас – 14 карасів

Назар - ? на 2 к. >

 

А тепер золота рибка пропонуємо нам виконати завдання з навчання грамоти.

 

Поєднай звукову схему з назвою риби

Окунь           акула               тріска     

 

Зробити звуко-буквений аналізслів карась, щука

 

Прочитай колонки слів. Утворіть словосполучення та запишіть їх.

 

Хитра                       бджола

працьовита              акула

велика                      лисиця.

 

Встав потрібну літеру та запиши слова.

 

К __ рась, щ __ ка, с __ м, камб __ ла, ак __ ла, ок __ нь, г __ пі.

 

З поданих слів склади та запиши речення.

Хлопці, у, рибу, річці, ловили.

карасів, Роман, зловив, сім.

окуня, і, зловив, сома, Борис.

буде, смачна, На, юшка, обід.  На обід буде смачна юшка.

Молодці діти. Ми виконали всі завдання, які нам підготували риби і можемо вирушати далі. Але яка наступна станція нам покажуть пасажири з квитками 9, 10, 11, 12.

 

  •  Хто зображений на ваших квитках? (Ластівка, горобець, голуб, лелека)
  • Як назвати одним словом цих тварин? (Птахи)

Чух – чух – чух.

Потяг швидкість набирає

До  станції нас доставляє.

 

Отже, Наступна станція називається «Пернаті»

Діти, а чому станція називається пернаті, якщо на малюнках були зображені птахи?

Чому їх так називають?

 

Давайте пригадаємо, що ви знаєте про птахів.

  • Що допомагає птахам літати?  (форма тіла)
  • Що у птахі замість передніх кінцівок?  (крила)
  • Чи всі птахи вміють літати?  (страус, ему, пінгвін)

 

Зараз ми розв’яжемо приклади, які принесли нам птахи. Таким чином ці птахи поділяться на 2 групи. А ви скажете, що це за групи.

10                                                                   20

Осілі                                                        перелітні

Горобець    4 + 6                                       жайворонок          17 + 3

Голуб          13 - 3                                      лелека                   10 + 10

Дятел           20 - 10                                    ластівка                15 +5

 

  • Яких птахів ми називаємо осілими? (Птахів, які живуть у нас весь рік, називають

осілими.)

  • А яких птахів ми називаємо перелітними? (Птахи, які прилітають до нас навесні,

називають перелітними)

 

«Де мешкають птахи?» (слайд)

Ліс                                 Водойма

Сорока                             лебідь

сова                                 чайка

дрізд                                чапля

шишкар                          пелікан

 

Гра «Хто зайвий?»

Голуб, лелека, ворона, горобець. (перелітний)

Шпак, соловей, індик. (домашній)

Ластівка, лелека, ворона, жайворонок.  (осілий птах)

 

Розгадай ребуси.

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRDsZdR6NmhyONRDWel2l6Q591mdkMlcC6zjLoqV1IpzOgqaHst

      Ворона                                       Сорока                                                Шишкар

 

 

Склади і розв’яжи задачу за малюнком.

 

 

 

А тепер давайте відгадаємо загадки.

Які ноги, такий ніс.

По болоту ходить скрізь.

Хату на хаті має,

Жабам рахунок знає.   (чапля, лелека – перелітний птах)

 

Вірно людям я служу,

Їм дерева стережу,

Дзьоб міцний і гострий маю,

Шкідників ним здобуваю.   (дятел - Осілий птах)

 

Що вона за дивна птиця

Світла денного боїться…

Дзьоб крючком, великі очі,

Ї не спиться їй щоночі.

«Ху-ху-ху!» - кричить вона.

Відгадали, хто?   (сова – Осілий птах)

 

Швидко скрізь цей птах літає,

Безліч мошок поїдає,

За вікном гніздо будує,

Тільки в нас він не зимує.  (ластівка – перелітний птах)

 

Бідовий хлопчина в сірій сорочині,

По дворах стрибає, крихти підбирає.   (горобець - Осілий птах)

Опис малюнка

 

 

  • Яка пора року зображена на малюнку?
  • Кого ви бачите на малюнку?
  • Що роблять діти?
  • Що діти повісили на дерево?
  • А для чого взимку розвішувати годівнички?
  • Як ви думаєте, що могли покласти діти у годівничку?
  • Як ви думаєте, чи часто ці діти приходять до годівнички?  
  • Чому так думаєте?
  • Як ви гадаєте, які ці діти за характером?  (добрі, щирі, турботливі)

 

Опишіть цей малюнок.

 

Народна мудрість говорить«Нагодуй синицю взимку, згадає тебе навесні»

  • Як ви розумієте цей вислів?

 

  • Що роблять синички весною?

Настане літо, і птиці допоможуть врятувати наші сади й поля від небажаних комах.

 

Наступне завданнябуде таки – потрібно записати назви птахів, які б розпочиналися з поданої літери.

С – синиця, снігур, соловей, сорока, страус.

Л – ластівка, лелека, лебідь.

Г – грак, голуб, горобець, гуска, галка, горлиця.

 

Ну що ж, ми виконали всі завдання, які нам підготували наші пернаті друзі.

А яка ж буде наступна станція нам допоможуть дізнатися пасажирами із квитками 13, 14, 15, 16.

Хто зображений на ваших квитках? (Лисиця, ведмідь, вовк,корова)

Як можна назвати одним словом цих тварин? (Звірі)

Отже, Наступна станція називається «Звірі»

Давайте пригадаємо, що ви знаєте про звірів.

  • Які головні ознаки звірів?
  • Де живуть звірі?   (в лісі, в полі, у воді, під землею, в домашніх умовах)
  • Чи є звірі, які літають?   (кажан)
  • Яких ви знаєте звірів, що плавають? (дельфін, морж, кит)
  • Який найменший звір і яка його маса?   (землерийка -5 грам)
  • Який найбільший звір і яка його маса?   (синій кит 150 тон)

 

З’єднай назву тварини і місце її житла.

 

Корова             барліг

Ведмідь            хлів

Кури                 стайня

Лисиця            курник

Кінь                 нора

Білка                  дупло

 

Гра «Чиє дитинча»

Свиня               поросята      

Корова             телята

Качка               каченята

Собака             цуценята

Кішка               кошенята

Кінь                  лошата

Вівця                ягнята

Коза                  козенята

 

Відгадай тварину за описом.

Зараз я буду вам зачитувати про тварину, а ви повинні здогадатися про кого я говорю.

 

Без нього не обходиться жодна казка про тварин. Його змальовують, як боягуза. У нього довгі вуха, він дуже швидко бігає. Влітку він сірий, а взимку білий. (заєць)

 

Він – постійний персонаж мультфільмів. У природі це розумний, спритний, витривалий хижак. Живиться переважно м’ясом диких тварин. Живе у лісі. Хутро у нього сірого кольору. Він схожий на велику собаку.   (вовк)

 

Ця тварина живе в домашніх умовах. У неї світла та кучерява шерсть. З її шерсті роблять вовну. А також з її молока роблять бринзу.   (вівця)

 

А тепер ви спробуйте описати тварину, не називаючи її. А ми спробуємо відгадати.   (лисиця, їжак, корова, ведмідь, верблюд)

Доповни речення, використовуючи слова з довідки.

Їжак мешкає в     .  Його тіло вкрито … голками.  Взимку він впадає у …  .

Довідка:   колючими, лісі, сплячку.

 

Словниковий диктант

Лисиця, їжак, бобер, вовк, заєць.

Поділи слова на склади.

 

Прочитай та доповни речення.(усно)

живе у …  .

   живе під …  .

 

   дає людям  … .

   у воді шукає їжу, а на суші  … .

 

   - це звір, який вміє …  .

 

 

Щоб виконати наступне завдання від звірів послухайте задачу.

Черепаха подолала відстань 2дм, а землерийка на 10 см менше. Яку відстань подолала землерийка?

Побудуй відрізок, на якому зобрази відстань, яку подолала землерийка.

 

 

Гра «Чий шлях довший?»

 

 

5 + 2 + 3 +3 =13

7 + 3 + 2 + 2 =14

 

3 + 3 + 1 + 2 = 9

 

6 + 2 + 2 + 2 = 12

 

Ну що ж ми виконали всі завдання, які нам підготували звірі і можемо вирушати далі. Але для цього пасажири 5 вагона повинні скласти з слів, які є на зворотній стороні їхніх квитків речення.

Види тварин за способом живлення.Чух – чух – чух.

Потяг швидкість набирає

До  станції нас доставляє.

 

Отже наступна станція «Живлення тварин»

  • Як поділяються тварини за способом живлення?
  • Які це рослиноїдні тварини?
  • Чим живляться хижі тварини?
  • Яких тварин ми називаємо всеїдними?
  • Назвіть найбільшу рослиноїдну тварину.
  • Назвіть найменшу рослиноїдну тварину.
  • Назвіть найменшого звіра хижака.

 

Визнач тип живлення тварини

 

Рослиноїдні                                          Хижак                                  Всеїдні

олень                                                      вовк                                       ведмідь

голуб                                                      орел                                       горобець

колорадський жук                                щука                                       мураха

                                                               сонечко

 

Гра «Хто зайвий?»

Ведмідь, олень, слон, жирафа, кінь.

Заєць, горобець, мураха, ведмідь, їжак.

 

Утвори ланцюг живлення

Трава  - олень – рись

Подорожник – комаха – соловей

Зерно – мишка – лисиця – орел

 

Робота в парах.

З геометричних фігур склади тварину. (Пінгвін)

  • Які геометричні фігури є у вас на партах?

 

Робота над загадками.

Відгадайте загадку і скажіть до якого виду живлення належить ця тварина.

Влітку сіренький, а взимку біленький.

Довгі вуха має, швидко в лісі стрибає.      (заєць – рослиноїдний)

 

Що за дивна непосида?

На стежинку шишки кида?

З гілки скік та скік на гілку…

 Упізнали, друзі,(білка – рослиноїдна)

 

Прийшла кума із довгим віником,

На бесіду із нашим півником,

Схопила півня на обід.

Та й замела мітлою слід.    (лисиця –хижак)

 

Колючий клубочок, прибіг у садочок. (їжак – всеїдний)

 

Вдень спить, вночі літає.    (сова – хижак)

 

 

І остання наша станція буде «Царство тварин власними руками»

 

А зараз ви повинні виготовити аплікацію тварини. Працювати будете у парах.

(Зайчик, кіт, лисиця, сонечко, колорадський жук, голуб, лелека, акула, щука, корова)

 

Ви повинні розподілити між вами обов’язки — хто що буде вирізувати.

— Спочатку, користуючись шаблонами,  намалюйте ескіз вашої тварини.  Обережно вирізайте.

— Коли всі частини аплікації будуть готові, розташуйте їх на аркуші паперу.

— Користуючись клеєм, створіть аплікацію.

— По закінченні роботи підготуйтеся розповісти про свою тварину.

 

 Інструктаж із техніки безпеки.

• Ножиці — гострий інструмент

• Зберігати ножиці необхідно у закритому вигляді.

• Різати потрібно сидячи, не розмахувати ножицями, стежити за пальцями.

 

 

 

 

 

Опис тварин:

  • Хто це?
  • Колір
  • Де живе?
  • -користь
  • Чим вкрито тіло
  • Живлення

 

V. Підсумок уроку

- Ось і закінчується наша подорож.  Чи сподобалась вам подорож?

Дякую всім, хто працював,

Письмові роботи, хто гарно писав.

На всі запитання відповідав,

Різні завдання старанно  виконував.

 

 

 

 

docx
Додано
18 листопада 2020
Переглядів
604
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку