Квест-гра "Стежками дружби"

Про матеріал
Пропоную класним керівникам виховний захід для учнів першого класу з елементами інтерактивних технологій за принципом квесту 9подорожі за станціями).Відповідає віковим особливостям молодшого школяра.
Перегляд файлу

-1-

Квест - гра

«Стежками дружби»

Тема: Стежками дружби

Мета: дати поняття, що таке  дружба. Сприяти формуванню добрих відносин між дітьми, виробляти в  собі  якості, що  сприяють  дружбі. Шляхом створення психологічних ситуацій вибору підвести учнів до розуміння важливості взаємодопомоги в колективі; сприяти створенню дружнього дитячого колективу, виховувати чемне ставлення учнів одне до одного. Розвивати усне мовлення, вміння висловлювати свої думки зв’язно, послідовно, повним реченням. Виховувати  прагнення бути товариськими, турботливими та  чуйними людьми.

Очікувані результати.  Після уроку учні зможуть:

  • розуміти, з чого починається дружба;
  • знати, кого називати другом;
  • навчитися наводити приклад про дружбу та вміння дружити.

Обладнання. Телевізор; комп’ютер; конверти зі словами-якостями: малюнки з дітьми; картки з прислів’ями;

Хід уроку

І. Ранкове коло

-Доброго ранку, усміхнені личка.

Ось і промайнуло тепле  літо. Я  рада  вітати вас в  нашому  світлому  класі. Ви відпочили, набрались сил  і готові вчитися.   Я щиро вітаю вас зі святом — Днем знань. Від усієї душі бажаю вам міцного здоров’я та здійснення всіх бажань.

   За  літо ви познайомилися з багатьма людьми. Сподіваюсь, що ви скучили за  своїми  друзями з класу.  А тепер посміхніться один-одному.

 

Зараз ми пограємо в гру.

Вправа «Криголам»

 Ця вправа допоможе розтанути найбільшій крижині, допоможе зігріти найхолодніше серце, примусить усміхнутися кожного.

Я, ти, він, вона –

Ми усі одна сім’я.

Станьмо дружно в коло всі,

Усміхнімося усім.

 

 

-2-

Я дарую усмішку тобі,

Я дарую усмішку вам,

Ми даруєм усмішку тобі,

Ми даруєм усмішку вам,

Ми даруєм усмішку всім.

 

Вчитель.  Відповіли ви чудово, отже, зараз ЧАРІВНА скринька.

 

Пропоную познайомитися з новою ученицею і у мене для вас є побажання-віщуни, які вас підбадьорять і обов’язково справдяться.

 

(З скриньки з цукерками дістають папірець і говорять: Я – Олена, мені сьогодні буде весело, і пригощаються цукеркою).

 

Тобі сьогодні особливо пощастить!

Життя готує тобі приємний сюрприз!

Усе складається для тебе найкращим чином!

Сьогодні твій день, щасти тобі!

Сьогодні Фортуна з тобою разом!

Пам’ятай: ти народився(лася), щоб бути щасливою!

Сьогодні очікуй приємного дня!

Зроби собі подарунок, ти на нього заслуговуєш!

Ти сьогодні молодчинка!

У тебе є все, щоб насолоджуватися життям!

Усе, що потрібно тобі, легко приходить до тебе!

Усі твої бажання та мрії реалізуються, повір у це!

Сьогодні з тобою спокій і радість!

Сьогодні твій щасливий день!

Ти досягнеш усіх цілей!

Твої старання принесуть свої плоди!

Буде багато креативних ідей та блискучих думок!

Працювати сьогодні  буде весело і плідно!

Протягом дня матимеш відмінний настрій!

Сьогодні з тобою постійне натхнення і успіх!

У тебе вдала злітна смуга і позитивні результати!

З тобою невичерпний потік чудових задумів!

Маєш бравий оптимізм і блискучі перспективи!

У тебе великі світлі перспективи!

Сьогодні в тебе почуття повної впевненості!

Ти швидко і легко адаптуєшся у новому колективі!

 

 

 

 

-3-

 

Вправа «Потяг дружби»

Діти стають один за одним тримаючи за плечі сусіда  і рухаються вперед  . По команді «Зупинка»- всі зупиняються і присідають не розриваючи потяг.

 

 

-Діти, ви зрозуміли про що ми будемо сьогодні говорити?

 

(перегляд відео «Не смійся з мене»)

 

-Скажіть, будь ласка, як у відео показано дружбу?

-А як ви розумієте дружбу?

ВИСНОВОК

        Характерно, що справжніх друзів у людини звичайно мало. Багато друзів тільки у того, хто користується друзями з міркувань власної вигоди: чим більше друзів, тим більше вигоди. Такі «друзі» здебільшого тимчасові. Справжніх друзів пов’язує велика повага один до одного, розуміння , взаємодопомога, не сміятися один з одного.

 

Вчитель підводить підсумки і дає визначення поняття «дружба».

Дружба – це близькі стосунки, засновані на взаємній допомозі, спільності інтересів, смаків, поглядів. 

 

Робота в групах

Утворені групи отримають свої завдання (Скласти пазли)

1 гр.-їдальня

2гр.- футбольне поле

 

Вчитель. Квест – гра «Стежками дружби» розпочинається. Склавши пазли ви знаєте тепер до якої стежки вам вирушати. Будьте уважні, орієнтуйтеся на батьків наших учнів.

 

СТЕЖКА 1      ЇДАЛЬНЯ

«Скажи мені, хто твій друг, і я скажу тобі, хто ти»

-Доброго дня, діти! Вітаю вас на станції «Скажи мені, хто твій друг, і я скажу тобі, хто ти»! Впевнена, що ви хороші діти і знаєте багато приказок і прислів'їв, тому вашим завданням на моїй станції буде знайти відповідності. До початку прислів'я знайти відповідне закінчення. Нагадую, що на виконання завдання у вас є рівно 5 хвилин. Час пішов!

1гр. –їдальня-вхід школа           РЕБУС

2 гр. --вхід школа            РЕБУС

-4-

 

Не той друг, хто медом маже, -

а гартується в труді.

Дружба та братство ––

людина — друзями.

Дружба родиться в біді,

а той, хто правду каже

Дерево міцне корінням,

найбільше багатство

Друга шукай,

старих не забувай.

Нових друзів наживай,

а найдеш — тримай.

Чого сам собі не зичиш,

велика туга.

Річ краще нова, –

і я скажу тобі, хто ти.

Людина без друга, -

того і другому не жадай.

Скажи мені, хто твій друг,

а дружба – стара.

 

 

-Ви справилися з цим завданням. Щоб потрапити на наступну стежку, потрібно розгадати ребус. 

СТЕЖКА 2                ПОЛЕ ФУТБОЛ

Технологія  «Незакінчені речення»

«Хто з ким дружить?»

Доброго дня, діти! Вітаю вас на станції «Хто з ким дружить?»

Казкові герої мають своїх друзів. Тому будьте уважними гра розпочинається.

 

Зелений крокодил Гена та …….(Чебурашка)

Іван Царевич та …………( Сірий Вовк)

Дюймовочка та ………..(ластівка)

Котик та……..(Півник)

Карлсон та …….(Малюк)

 

Вправа «Гронування»

 

- Яким би ви хотіли бачити свого друга (подружку)? Серед особистісних якостей виберіть потрібні.єднати ручкою)

 

   привітний                                                                                   лінивий

заздрісний                                                                                    справедливий                                                                                  агресивний                                                                                щедрий                               

  вірний                                                                друг                    надійний                    

хитрий                                                                                                     байдужий          

 чуйний                                                                                                  пихатий

жадібний                                                                                                 відвертий

спокійний                                                                                                глузливий

 

 

 

-5-

-Ви справилися з цим завданням. Щоб потрапити на наступну стежку, потрібно розгадати ребус.

1гр. –клас           РЕБУС

2гр.- -ЇДАЛЬНЯ

СТЕЖКА 3          БІБЛІОТЕКА

«Треба вчитися дружити»

-Доброго дня, діти! На моїй станції вам необхідно трішки  порифмувати. Заповніть пропуски словами, які, на вашу думку, повинні бути.

 

Щоб могли ми гарно жити,
Треба вчитися... (дружити).
А не кидатись словами,
Щоб не стати ... (ворогами).
І запам’ятай собі —
З другом легше у... (журбі).
Друг нас виручити може,
У біді він ... (допоможе).
А як пісня, жарт чи сміх —
Радість ділиться на... (всіх).
Друг нас може захистити
Може з класом ... (помирити).
Друг не стане кепкувати
І на людях нас... (повчати).

А як сварять всі навкруг —

Йде на захист справжній... (друг).
І ніколи не забудь!
Й ти для друга — вірним... (будь)!
Й ще одне запам’ятай:
Друзів ти... (не забувай)!
Знай, моя дитино мила,
Дружба — це велика... (сила)!

 

-Ви справилися з цим завданням. Щоб потрапити на наступну стежку, потрібно розгадати ребус.

1гр. –поле          РЕБУС

2гр.- -клас

 

 

 

-6-

 

СТЕЖКА 4              ВХІД ШКОЛИ

 «Весела посмішка»

 

-Доброго дня, діти! Вітаю вас на станції «Весела посмішка»! Гра наша математична, але весела і дуже незвичайна. Станьте в коло. І почнемо рахувати: перший, другий, а замість числа 3 робимо веселий вираз обличчя, дивуємо інших учасників. Далі – четвертий, п'ятий і знову повторюємо замість цифри «6» веселу емоцію, але вже іншу, відмінну від попередньої. Будьте уважні, адже замість кожного числа, яке кратне трьом, тобто замість чисел «3, 6, 9, 12 і т.д» вам необхідно буде показати веселий вираз обличчя.

 

-Ви справилися з цим завданням. Щоб потрапити на наступну стежку, потрібно розгадати ребус.

 

1гр. –бібліотека       РЕБУС

2гр.- -бібліотека

 

 

СТЕЖКА 5                          КЛАС

ВІДЕО «ДРУЖБА»

 

 

Бліц-тест «Чи вмієш ти дружити?»

1. Твій друг захворів і не прийшов до школи. Ти...

А зателефонуєш і поцікавишся його здоров'ям (2 б.)

Б ніяк не відреагуєш (1 б.)

В відвідаєш його (3 б.)

 

2. Друг не зумів розв'язати задачу. Ти...

А даси йому списати (2 б.)

Б допоможеш розібратися (3 б.)

В зробиш вигляд, що це тебе не стосується (1 б.)

 

3. Тобі хочеться піти в кіно, але у друга немає грошей. Ти...

А підеш сам (1 б.)

Б позичиш другові гроші (2 б.)

 

-7-

В купиш два квитки, сподіваючись, що і друг для тебе нічого не пошкодує 

(3 б.)

 

4. Друг виграв приз у конкурсі. Ти...

А постараєшся взяти участь у подібному конкурсі (2 б.)

Б порадієш за свого друга (3 б.)

В у душі позаздриш йому (1 б.)

 

5. Друга запросили на свято, але він черговий у класі. Ти...

А залишишся після уроків і допоможеш йому (3 б.)

Б поспівчуваєш йому і підеш додому (2 б.)

В не звернеш на це увагу (1 б.)

 

Перевірка бліц-тесту

Якщо ти набрав:

 13 — 15 балів. Твої друзі можуть пишатися дружбою з тобою. Ти дуже надійна людина.

 10 — 12 балів. Ти непоганий товариш. Але ти обережний і все заздалегідь прораховуєш.

 5 — 9 балів. Навряд чи поруч із тобою є справжній друг. А винен у цьому ти са

 

Вчитель. Ось і підійшла до кінця квест-гра «Стежками дружби»

 

(стати в коло)

Рефлексія

  1. Плещуть в долоньки  всі присутні;
  2. Тільки дівчатка;
  3. Тільки хлопчики ;
  4. Тільки ті, хто запізнюється на уроки;
  5. Тільки ті, хто  добре  навчається;
  6. Тільки ті, хто не любить канікули;
  7. Тільки ті,  хто любить солодощі;
  8. Тільки ті, кому подобається грати в футбол;
  9. Тільки ті, у кого чудовий настрій.

 

 

 

 

 

 

 

Завершення квесту-гри. Вправа «Давайте дружно жити».

 

 

2. Гра-розминка «Це мій кращий друг і я!»

 

Якщо відповідь про вас, промовляєм хором враз:

«Це все я, це все я, це  мій кращий друг і я»

Якщо ні-то мовчимо і тихенько стоїмо.

А тепер давайте грати – треба вам відповідати.

 

Рано – вранці хто піднявся?

А хто сонечку всміхався?

Хто веселий і бадьорий кожен день іде до школи?

Хто з вас працею своєю прикрашає дім і клас?

Хто приходить зранку в клас із запізненням на час?

 Хто  уміє берегти ручки, зошити й книжки?

А хто граючи в футбол у вікно заб’є нам гол?

Хто веселу вдачу має і усім допомагає?

 

-1-

Квест - гра

«Стежками дружби»

Тема: Стежками дружби

Мета: дати поняття, що таке  дружба. Сприяти формуванню добрих відносин між дітьми, виробляти в  собі  якості, що  сприяють  дружбі. Шляхом створення психологічних ситуацій вибору підвести учнів до розуміння важливості взаємодопомоги в колективі; сприяти створенню дружнього дитячого колективу, виховувати чемне ставлення учнів одне до одного. Розвивати усне мовлення, вміння висловлювати свої думки зв’язно, послідовно, повним реченням. Виховувати  прагнення бути товариськими, турботливими та  чуйними людьми.

Очікувані результати.  Після уроку учні зможуть:

  • розуміти, з чого починається дружба;
  • знати, кого називати другом;
  • навчитися наводити приклад про дружбу та вміння дружити.

Обладнання. Телевізор; комп’ютер; конверти зі словами-якостями: малюнки з дітьми; картки з прислів’ями;

Хід уроку

І. Ранкове коло

-Доброго ранку, усміхнені личка.

Ось і промайнуло тепле  літо. Я  рада  вітати вас в  нашому  світлому  класі. Ви відпочили, набрались сил  і готові вчитися.   Я щиро вітаю вас зі святом — Днем знань. Від усієї душі бажаю вам міцного здоров’я та здійснення всіх бажань.

   За  літо ви познайомилися з багатьма людьми. Сподіваюсь, що ви скучили за  своїми  друзями з класу.  А тепер посміхніться один-одному.

 

Зараз ми пограємо в гру.

Вправа «Криголам»

 Ця вправа допоможе розтанути найбільшій крижині, допоможе зігріти найхолодніше серце, примусить усміхнутися кожного.

Я, ти, він, вона –

Ми усі одна сім’я.

Станьмо дружно в коло всі,

Усміхнімося усім.

 

-2-

Я дарую усмішку тобі,

Я дарую усмішку вам,

Ми даруєм усмішку тобі,

Ми даруєм усмішку вам,

Ми даруєм усмішку всім.

 

Вчитель.  Відповіли ви чудово, отже, зараз ЧАРІВНА скринька.

 

Пропоную познайомитися з новою ученицею і у мене для вас є побажання-віщуни, які вас підбадьорять і обов’язково справдяться.

 

(З скриньки з цукерками дістають папірець і говорять: Я – Олена, мені сьогодні буде весело, і пригощаються цукеркою).

 

Тобі сьогодні особливо пощастить!

Життя готує тобі приємний сюрприз!

Усе складається для тебе найкращим чином!

Сьогодні твій день, щасти тобі!

Сьогодні Фортуна з тобою разом!

Пам’ятай: ти народився(лася), щоб бути щасливою!

Сьогодні очікуй приємного дня!

Зроби собі подарунок, ти на нього заслуговуєш!

Ти сьогодні молодчинка!

У тебе є все, щоб насолоджуватися життям!

Усе, що потрібно тобі, легко приходить до тебе!

Усі твої бажання та мрії реалізуються, повір у це!

Сьогодні з тобою спокій і радість!

Сьогодні твій щасливий день!

-3-

Ти досягнеш усіх цілей!

Твої старання принесуть свої плоди!

Буде багато креативних ідей та блискучих думок!

Працювати сьогодні  буде весело і плідно!

Протягом дня матимеш відмінний настрій!

Сьогодні з тобою постійне натхнення і успіх!

У тебе вдала злітна смуга і позитивні результати!

З тобою невичерпний потік чудових задумів!

Маєш бравий оптимізм і блискучі перспективи!

У тебе великі світлі перспективи!

Сьогодні в тебе почуття повної впевненості!

Ти швидко і легко адаптуєшся у новому колективі!

 

Вправа «Потяг дружби»

Діти стають один за одним тримаючи за плечі сусіда  і рухаються вперед  . По команді «Зупинка»- всі зупиняються і присідають не розриваючи потяг.

 

 

-Діти, ви зрозуміли про що ми будемо сьогодні говорити?

 

Крісло автора

-Що таке дружба?

 

        Характерно, що справжніх друзів у людини звичайно мало. Багато друзів тільки у того, хто користується друзями з міркувань власної вигоди: чим більше друзів, тим більше вигоди. Такі «друзі» здебільшого тимчасові. Справжніх друзів пов’язує велика повага один до одного, розуміння , взаємодопомога, не сміятися один з одного.

 

Вчитель підводить підсумки і дає визначення поняття «дружба».

Дружба – це близькі стосунки, засновані на взаємній допомозі, спільності інтересів, смаків, поглядів. 

 

(перегляд відео «Не смійся з мене»)

 

ВИСНОВОК

 

Робота в групах (малюнки )(На килимку лежать картинку, діти вибирають їх і діляться на групи)

 

-4-

Утворені групи отримають свої завдання (Скласти пазли)

1 гр.-їдальня

2гр.- футбольне поле

 

Вчитель. Квест – гра «Стежками дружби» розпочинається. Склавши пазли ви знаєте тепер до якої стежки вам вирушати. Будьте уважні, орієнтуйтеся на батьків наших учнів.??????

 

СТЕЖКА 1

«Скажи мені, хто твій друг, і я скажу тобі, хто ти»

 

-Доброго дня, діти! Вітаю вас на станції «Скажи мені, хто твій друг, і я скажу тобі, хто ти»! Впевнена, що ви хороші діти і знаєте багато приказок і прислів'їв, тому вашим завданням на моїй станції буде знайти відповідності. До початку прислів'я знайти відповідне закінчення. Нагадую, що на виконання завдання у вас є рівно 5 хвилин. Час пішов!

 

Не той друг, хто медом маже, -

а гартується в труді.

Дружба та братство ––

людина — друзями.

Дружба родиться в біді,

а той, хто правду каже

Дерево міцне корінням,

найбільше багатство

Друга шукай,

старих не забувай.

Нових друзів наживай,

а найдеш — тримай.

Чого сам собі не зичиш,

велика туга.

Річ краще нова, –

і я скажу тобі, хто ти.

Людина без друга, -

того і другому не жадай.

Скажи мені, хто твій друг,

а дружба – стара.

 

 

-Ви справилися з цим завданням. Щоб потрапити на наступну стежку, потрібно розгадати ребус.

СТЕЖКА 2

Технологія  «Незакінчені речення»

«Хто з ким дружить?»

Доброго дня, діти! Вітаю вас на станції «Хто з ким дружить?»

Казкові герої мають своїх друзів. Тому будьте уважними гра розпочинається.

 

Зелений крокодил Гена та …….(Чебурашка)

Іван Царевич та …………( Сірий Вовк)

Дюймовочка та ………..(ластівка)

Котик та……..(Півник)

Карлсон та …….(Малюк)

 

-5-

Вправа «Гронування»

 

- Яким би ви хотіли бачити свого друга (подружку)? Серед особистісних якостей виберіть потрібні.єднати ручкою)

 

   привітний                                                                                           лінивий

заздрісний                                                                                              справедливий                                                                                  агресивний          щедрий                               

  вірний                                                                друг                           надійний                    

хитрий                                                                                                     байдужий          

 чуйний                                                                                                  пихатий

жадібний                                                                                                 відвертий

спокійний                                                                                                глузливий

 

 

-Ви справилися з цим завданням. Щоб потрапити на наступну стежку, потрібно розгадати ребус.

 

 

СТЕЖКА 3

«Треба вчитися дружити»

-Доброго дня, діти! На моїй станції вам необхідно трішки  порифмувати. Заповніть пропуски словами, які, на вашу думку, повинні бути.

 

Щоб могли ми гарно жити,
Треба вчитися... (дружити).
А не кидатись словами,
Щоб не стати ... (ворогами).
І запам’ятай собі —
З другом легше у... (журбі).
Друг нас виручити може,
У біді він ... (допоможе).
А як пісня, жарт чи сміх —
Радість ділиться на... (всіх).
Друг нас може захистити
Може з класом ... (помирити).
Друг не стане кепкувати
І на людях нас... (повчати).
 

-6-

А як сварять всі навкруг —

Йде на захист справжній... (друг).
І ніколи не забудь!
Й ти для друга — вірним... (будь)!
Й ще одне запам’ятай:
Друзів ти... (не забувай)!
Знай, моя дитино мила,
Дружба — це велика... (сила)!

 

-Ви справилися з цим завданням. Щоб потрапити на наступну стежку, потрібно розгадати ребус.

 

 

 

СТЕЖКА 4

 «Весела посмішка»

 

-Доброго дня, діти! Вітаю вас на станції «Весела посмішка»! Гра наша математична, але весела і дуже незвичайна. Станьте в коло. І почнемо рахувати: перший, другий, а замість числа 3 робимо веселий вираз обличчя, дивуємо інших учасників. Далі – четвертий, п'ятий і знову повторюємо замість цифри «6» веселу емоцію, але вже іншу, відмінну від попередньої. Будьте уважні, адже замість кожного числа, яке кратне трьом, тобто замість чисел «3, 6, 9, 12 і т.д» вам необхідно буде показати веселий вираз обличчя.

 

-Ви справилися з цим завданням. Щоб потрапити на наступну стежку, потрібно розгадати ребус.

 

 

 

СТЕЖКА 5

ВІДЕО «ДРУЖБА»

 

 

Бліц-тест «Чи вмієш ти дружити?»

1. Твій друг захворів і не прийшов до школи. Ти...

-7-

А зателефонуєш і поцікавишся його здоров'ям (2 б.)

Б ніяк не відреагуєш (1 б.)

В відвідаєш його (3 б.)

 

2. Друг не зумів розв'язати задачу. Ти...

А даси йому списати (2 б.)

Б допоможеш розібратися (3 б.)

В зробиш вигляд, що це тебе не стосується (1 б.)

 

3. Тобі хочеться піти в кіно, але у друга немає грошей. Ти...

А підеш сам (1 б.)

Б позичиш другові гроші (2 б.)

В купиш два квитки, сподіваючись, що і друг для тебе нічого не пошкодує (3 б.)

 

4. Друг виграв приз у конкурсі. Ти...

А постараєшся взяти участь у подібному конкурсі (2 б.)

Б порадієш за свого друга (3 б.)

В у душі позаздриш йому (1 б.)

 

5. Друга запросили на свято, але він черговий у класі. Ти...

А залишишся після уроків і допоможеш йому (3 б.)

Б поспівчуваєш йому і підеш додому (2 б.)

В не звернеш на це увагу (1 б.)

 

Перевірка бліц-тесту

Якщо ти набрав:

 13 — 15 балів. Твої друзі можуть пишатися дружбою з тобою. Ти дуже надійна людина.

 10 — 12 балів. Ти непоганий товариш. Але ти обережний і все заздалегідь прораховуєш.

 5 — 9 балів. Навряд чи поруч із тобою є справжній друг. А винен у цьому ти са

 

Вчитель. Ось і підійшла до кінця квест-гра «Стежками дружби»

 

(стати в коло)

-8-

Рефлексія

  1. Плещуть в долоньки  всі присутні;
  2. Тільки дівчатка;
  3. Тільки хлопчики ;
  4. Тільки ті, хто запізнюється на уроки;
  5. Тільки ті, хто  добре  навчається;
  6. Тільки ті, хто не любить канікули;
  7. Тільки ті,  хто любить солодощі;
  8. Тільки ті, кому подобається грати в футбол;
  9. Тільки ті, у кого чудовий настрій.

 

Завершення квесту-гри. Вправа «Давайте дружно жити».

Беручись за руки всі тричі промовляють слова:

 

« Давайте дружно жити і нашою дружбою дорожити.»

 

Перший раз на місці,

другий  - підійшли ближче і обнялися,

третій – ще ближче.

 

 

 

2. Гра-розминка «Це мій кращий друг і я!»

 

Якщо відповідь про вас, промовляєм хором враз:

«Це все я, це все я, це  мій кращий друг і я»

Якщо ні-то мовчимо і тихенько стоїмо.

А тепер давайте грати – треба вам відповідати.

 

Рано – вранці хто піднявся?

А хто сонечку всміхався?

Хто веселий і бадьорий кожен день іде до школи?

Хто з вас працею своєю прикрашає дім і клас?

Хто приходить зранку в клас із запізненням на час?

 Хто  уміє берегти ручки, зошити й книжки?

А хто граючи в футбол у вікно заб’є нам гол?

Хто веселу вдачу має і усім допомагає?

 

 

 

Завантаження...
docx
Додано
22 листопада 2020
Переглядів
3711
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку