Урок з української мови 4 клас (інтегрований)
Тема. Узагальнення знань з теми «Іменник» (українська мова).
Мета:
Тема. Списки. Послідовні списки у текстах (інформатика). Мета:
Тип уроку: урок узагальнення знань. |
Хід уроку
І. Організаційний момент
Встаньте, діти, ви рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Любі діти в класі гості в нас зібрались,
З ними дружно привітались,
Їм голівками кивнем
І урок свій розпочнем.
Психологічна хвилинка
- Діти, дайте один одному свою руку і промовте:
Тепло своїх долоньок
Я другу віддаю
Урок новий, цікавий
Я з радістю почну.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Проблемна ситуація 1. (3хв)
Щоб дізнатися тему сьогоднішнього уроку, давайте розгадаємо кросворд.
м |
о |
н |
І |
т |
о |
р |
||||||||||||
М |
и |
ш |
а |
|||||||||||||||
с |
и |
с |
т |
Е |
м |
н |
и |
й |
|
б |
л |
о |
к |
|||||
с |
к |
а |
Н |
е |
р |
|||||||||||||
|
і |
Н |
т |
е |
р |
н |
е |
т |
||||||||||
п |
р |
И |
н |
т |
е |
р |
||||||||||||
К |
л |
а |
в |
і |
а |
т |
у |
р |
а |
|||||||||
1. Я показую об’єкти,
Фото-, відеопроекти.
Я не плеєр, не мотор,
А звичайний – (монітор)
2. Я не нишпорю в коморах,
Не ховаюся по норах.
Ковзаю по столу трішки,
Бо комп’ютерна я (миша)
3. Якщо є складна робота,
Мусить бути лиш охота,
Бо зі мною буде толк,
Адже я – (системний блок)
4. Він нічого не малює,
І не пише й не друкує.
Може він малюнки вмить
У комп’ютер розмістить. (сканер)
5. Ця всесвітня мережа
Скільки знає – просто жах!
З нею вчись ти працювати –
Теж багато будеш знати. (Інтернет)
6. Ось я кнопку натискаю
І папір вже заправляю.
Він друкує без зупинки
Вірші, пісні і картинки
І швидкий він, наче спринтер
Відгадайте, що це ...(принтер)
7, А, Б, В, Г, Д і кома –
Всім мабуть уже відома
Така клавішна структура.
Звісно ж, це (клавіатура)
- Яке утворилося слово ? (Іменник)
2. Розгадування ребусів.
- Які слова у вас утворилися? (іменник, список, нумерація, маркування)
- Що вам з цих слів уже відомо, а що ні?
- Сформулюйте тему нашого уроку.
- Над чим ми сьогодні будемо працювати?
Повідомлення теми уроку ( вивішати тему уроку)
ІІІ. Актуалізація отриманих знань (5хв)
VІ . Узагальнення вивченого матеріалу.
Висновок: іменники змінюються за родами.
Висновок: іменники змінюються за числами.
3)
Висновок: іменник відповідає на питання хто? що?
4)
Висновок: іменники бувають істоти і неістоти.
5)
Висновок: іменники бувають власні і загальні.
VІІ. Проблемна ситуація 2. (3хв)
Монітор, мишка, інтернет, середовище, вірус, клавіатура, табло, сканер, інформація, правило, твердження, гра.
|
|
|
VІІІ. Пояснення матеріалу.
- А зараз ми розглянемо які можливості нам надає програма Word для створення списків.
Для того, щоб створити нумерований список нам потрібно вибрати клавішу початку створення нумерації на вкладці «Основна» та почати вводити текст. Коли ми закінчимо введення першого пункту достатньо натиснути клавішу Enter та автоматично текстовий процесор створить наступну нумерацію і так далі.
Технологія створення маркованого списку така ж сама але потрібно обирати клавішу створення маркування .
В програмі можна будувати багаторівневі списки де є головний елемент та підпорядковані йому.
Фізкультхвилинка.
ІX. Робота за комп’ютером
Вправа «Світлофор- Lego»
Практична робота за комп’ютером.
-Пояснення вчителем практичної роботи.
- Хто виконає роботу швидко, то його чекає наступне завдання.
X. Закріплення матеріалу.
Робота в learningApps
https://learningapps.org/4041178
Упізнай прислів’я.
|
Завдання |
Відповіді |
1 |
Скажи мені, який у тебе комп’ютер, і я скажу, хто ти
, хто ти |
Кашу маслом не зіпсуєш |
2 |
Комп’ютер пам’яттю не зіпсуєш |
Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти |
3 |
Дарованому комп'ютеру в системний блок не заглядають |
Дарованому коневі в зуби не дивляться |
4 |
Потопаючий за F1 хапається |
Що з воза впало, те пропало |
5 |
Біт байт береже |
Копійка гривню береже |
6 |
Що з Корзини видалено, те пропало |
Потопаючий за соломинку хапається |
7 |
Вірусів боятися - в Інтернет не ходити |
Не все те золото, що блищить |
8 |
Всяк web-дизайнер свій сайт хвалить |
3 пісні слів не викинеш |
9 |
Не все те WINDOWS, що висить |
Вовків боятися - в ліс не ходити |
100 |
3 музичного файлу 16 біт не викинеш |
Всяк кулик своє болото хвалить |
XІ. Рефлексія.