Інтегрований урок. 4 клас. Природознавство, математика, літературне читання. Тема : «Тихий океан. Вірш Лесі Українки Тиша морська. Одиниці вимірювання довжини»

Про матеріал
Інтегрований урок. 4 клас. Природознавство, математика, літературне читання. Тема : «Тихий океан. Вірш Лесі Українки Тиша морська. Одиниці вимірювання довжини»
Перегляд файлу

Тема

«Тихий океан. Вірш Лесі Українки Тиша морська. Одиниці вимірювання довжини»

Мета:

навчальна: ознайомити учнів із Тихим океаном, його  розміщенням на карті півкуль, продовжити навчати учнів читати карту і працювати з нею; ознайомити з особливостями природи Тихого океану; висвітлити значення Тихого океану та використання його багатства людиною;

розвивальна: розвивати мовленнєво-комунікативні вміння учнів; розвивати вміння самостійно розв’язувати нові пізнавальні завдання; удосконалювати мисленнєві дії аналізувати, порівнювати, систематизувати й узагальнювати, доводити й обгрунтовувати; розвивати спостережливість, уважність, кмітливість як важливі елементи розумової діяльності людини; розвивати літературно-естетичні почуття;

виховна: виховувати любов до рідної природи, її краси, бережливе ставлення до неї; виховувати бережне ставлення до природних багатств; виховувати в учнів самостійність, доброзичливість, старанність, наполегливість, бажання творчо працювати.

Інтеграція: математика , літературне читання.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Наочність: ІКТ, підручники Гільберг Т.Г., робочі зошити, карта півкуль, роздавальний матеріал

 

                                                                 Хід уроку

Організаційний момент

  • Діти, у нас сьогодні незвичайний урок, адже ми будемо вивчати і природознавство і літературне читання і математику разом. Ну що цікаво???!!
  • Девізом уроку буде                       міркуємо швидко

                                                         Відповідаємо правильно

                                                         лічимо точно

                                                          пишемо гарно

Хвилина спостереження

-сьогодні 21 листопада 2019 рік

За народним календарем сьогодні Архістратига Михаїла.  Сьогодні з іменинами вітайте всіх Михайлів, Михайликів і Михайливовичів.

Тема і мета

  • Зачитайте тему нашого уроку: «Тихий океан. Вірш Лесі Українки Тиша морська. Одиниці вимірювання довжини»
  • Знаючи тему уроку, яку ви ставете мету перед собою?

Дізнатися про

Навчитися…

  • Якими ми маємо бути, щоб досягти мети? Наполегливими, уважними
  • Нагадую , що ми маємо дотримуватись правил(показую)
  • А щоб досягти мети нам допоможе план, який складається з блоків
  • Природничий                 літературний            математичний
  • Не гаючи часу переходими до 1 блоку

 

Вивчення нового матеріалу

На електрону адресу нам надійшов лист від океанологів

  • Як ви думаєте , хто це такі?
  • А чи цікаво що в тому листі?
  • Логіном нам буде відповідь, якщо ми дізнаємось що означає число 11022
  • Для цього я пропоную вам  відшукати на фізичній карті півкуль  найбільший океан нашої планети Земля
  • Як ми пишемо планета Земля?
  • Хто бажає показати цей океан на фізичній карті світу?
  • Які материки він омиває? (Північна Південна Америка, Євразія ,Австралія)
  • З чого ви взяли що він найбільший? Займає велику площу
  • Зверніть увагу на колір, який він? (темно - синій)
  • Отже, про що це говорить? Що він найглибший.
  • А тепер перевіримо ваші дослідження за підручником с. 57 перша частина
  • Прочитайте і зверніть увагу на нову інформацію.

 

  • То що , ваша інформація підтвердилась?
  • Перевіримо яку нову інформацію ви дізнались? Візьміть шаблон і покажіть всю земну кулю
  • Покажіть половину
  • Яку частину займає Тихий 1/3   покажіть
  • Частиною якого океану є Тихий (Світового)
  • Що означає число 11022? Найбільша глибина Тихого і всього Світового океану зафіксована  в Маріанському жолобі    і становить 11022 м
  • переведіть в кілометри 11022м =11 км22м
  • можливо хтось знає де він знаходиться?      Я показую

лист

  • тепер ми можемо прочитати лист. Але будьте уважні та спостережливі. Адже вам будуть дані завдання з числами з листа.

Любі діти!  Ви , мабуть вже чули про португальського мореплавця Фернана Магеллана, який очолив експедицію з 5 кораблів і вирушив у першу навколосвітню подорож. За час експедиції мореплавці бачили океан в спокійному стані , тому дали назву йому Тихий. Вони хотіли визначити глибину океану, але не змогли, бо їхня мотузка була 750 м і не торкнулась дна. Лише через 400 років сучасний батискаф зміг спуститися на дно Маріанської западини. Занурення тривало 5 годин, а підйом 3 години. Тоді була зафіксована найбільша глибина 11022м, хоча середня глибина Тихого океану 4 300 м.

Завдання

  1. На скільки годин швидше тривав підйом ніж занурення?
  • Яку дію будемо виконувати? 5год-3год=2год
  • Переведіть в хвилини. 2*60=120хв
  • Зверніть увагу на найбільшу і середню глибини
  1. На скільки найбільша глибина більше від середньої?
  • Як ми дізнаємось? 11022-4300=6 722
  • Який це блок?

Релакс для очей

                        Пн

Зх           горизонт              сх

                        Пд

 

Читання для себе ст.57-59

  • Прочитайте і поділіться новою, важливою на ваш погляд інформацією.
  • 1р відповідають по 2 учні

Фізкультхвилинка

Ми у море попливли 1.2.3

І на дно пірнули трішки

Помочили руки, ніжки

Обтрусились , потяглись

І в роботу подались

Робота з карткою

  • Щоб перевірити як ви слухали однокласників, виконайте завдання на картках

Більша частина Тихого океану знаходиться в жаркому поясі. Незважаючи на назву він найбільш неспокійний на планеті. У Тихому  океані росте багато видів зелених, бурих і червоних водоростей.

Океанічна вода має великий запас енергії.

  • Якого кольору більше на карті?
  • Такого кольору очі у нашої відомої поетеси, яка дуже любила ходити до моря і дихати повітрям. – як ви думаєте про кого йде мова? Леся Українка
  • Один зі своїх віршів вона присвятила саме морю. Назва його «Тиша морська»
  • Що спільного між назвою вірша і назвою Тихого океану?
  • Звертаючи увагу на назву , як ви гадаєте про що буде цей вірш?
  • Поясніть вислови вітрила
  •                                    хвилечка перлиста
  •                                    стежечка злотиста – застарілі слова.
  • Послухайте вірш у виконанні Яни Дим і скажіть яку частину доби рписано?
  • Послухали
  • яку частину доби описано? День
  • доведіть словами з вірша
  • нагадайте що таке доба?

Гра диктор

Зараз цей вірш нам зачитає…

-знайдіть і зачитайте рядки, які відповідають темі вірша. 2 стовпчик

- від чійого імені написаний вірш?

- хто зображений на ілюстрації.

- на вашу думку чи є море частиною океану? Так

- щоб дізнатись скільки морів входить до складу Тихого океану , вам необхідно знайти ¼ від 100

- що треба зробити? 100:4=25

Отже, до  складу Тихого океану входить 25 морів.

А ще у водах Тихого океану мешкають гіганти тваринного світу сині кити (малюнок)

Задача

  1. Маса тіла синього кита 150000 кг. Скільки тонн ваить кит?

4.Серед  тварин Тихого океану трапляються акули –карлики довжиною 20 см. А довжина синього кита 30 м

У скільки разів синій кит довший за акулу-карлика?

  • Чи можемо ми відразу дати відповідь?
  • Що нам треба зробити?   30м= 3000см
  • Яку дію виконаємо?:    3000:20=150
  • Отже у 150 разів синій кит довший.
  • При створені карт використовують маштаб.
  • Погляньте на запис, що він означає  1:150  (реальний розмір зменшено у 150 разів
  • Я вам пропоную роботу з картою робота в групах
  • На карті знайдіть розташування Тихого океану та підпишіть. Перевірте

Домашнє завдання

Підсумок уроку

Я знаю…

Я вмію..

Я можу…

Я дізнався(лася)

Чи досягли ви мети ???

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
До підручника
Природознавство 4 клас (Андрусенко І.В.)
Додано
12 січня 2020
Переглядів
1427
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку