Інтегрований урок читання та Я досліджую світ ЗБЕРЕЖЕМО ЖИТТЯ ЯЛИНЦІ

Про матеріал
За даною розробкою на уроці можна • формувати вміння усно й письмово висловлювати свої думки, почуття, чітко та аргументовано пояснювати факти; формувати любов до читання формувати уявлення про природоохоронну діяльність людей; з’ясувати значення природи у житті людини; учити здійснювати проектну діяльність; удосконалювати навички роботи в групі; розвивати вміння обмінюватися думками; формувати мотивації успіху та досягнень, творчої самореалізації; виховувати відповідальність за поведінку та дії в природі, любов до природи, дбайливе ставлення до неї;
Перегляд файлу

Інтегрований урок читання та Я досліджую світ

ЗБЕРЕЖЕМО ЖИТТЯ ЯЛИНЦІ

2 клас

Мета:

формування предметних компетентностей:

  •  формувати вміння усно й письмово висловлювати свої думки, почуття, чітко та аргументовано пояснювати факти; формувати  любов до читанняформувати уявлення про природоохоронну діяльність людей; з’ясувати значення природи у житті людини; учити здійснювати проектну діяльність; удосконалювати навички роботи в групі; розвивати вміння обмінюватися думками; формувати мотивації успіху та досягнень, творчої самореалізації; виховувати відповідальність за поведінку та дії в природі, любов до природи, дбайливе ставлення до неї;
  • формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: формувати здатність самостійно добирати необхідні знання і способи діяльності для виконання навчально-пізнавальних завдань, виділяти в об’єктах істотні та другорядні ознаки, робити висновок-узагальнення, виконувати навчальні творчі завдання;

комунікативної: удосконалювати навички роботи в групі; розвивати вміння обмінюватися думками;

соціальної: удосконалювати здатність оптимістично ставитися до труднощів, мобілізуватися на їх подолання, узгоджувати свої бажання з можливостями та вимогами;

інформаційної: удосконалювати вміння користуватися художньою та енциклопедичною літературою, опрацьовувати інформацію на підставі аналізу, синтезу, порівняння.

Хід уроку

  1. Організація класу
  2. Активізація пізнавальної діяльності учнів

1) Вправа «Погода»

Доповідь синоптика:

– За даними гідрометеоцентру на сьогоднішній день в Новозапорізькій школі , а зокрема в 2 класі очікується такий прогноз погоди, а саме: безхмарне небо на уроці, сильний вітер від піднятих рук та глибоких знань, температура на відмінно, опади у вигляді великої кількості високих оцінок. Нашій вчительці і всім присутнім синоптична лабораторія бажає: нехай проблеми та незгоди не роблять вам в житті погоди.

– А насправді сьогодні на території міста очікується така погода …

І локація: дізнатися, як звати красуню

Мозковий штурм

Діти з мішечка дістають листочки з питаннями , на яких буде буква . Так відповівши на всі питання учням треба скласти с отриманих літер слово  (ялинка)

– Які бувають рослини?

- Що трапляється с рослинами взимку ?

- Як рослини готуються до зими ?

- Чому на зиму листя з дерев опадає ?

- Чому хвойні дерева залишаються зеленими навіть взимку ?

- Чи можуть бути зеленими трав’янисті рослини взимку , назвіть приклади ?

Розповідь учителя.

        З яким святом ми пов'язуємо слово "ялинка"?  Так, незабаром Новий рік, його наближення відчувається скрізь: у магазинах безліч прикрас: ялинкових іграшок, сніжинок, дощиків, гірлянд, Снігуроньок з Дідами Морозами. Головним атрибутом новорічних свят є ялинка. Кожна сім'я традиційно прикрашає свою оселю ялинкою чи сосною.

- А чи задумувались ви про те, якої шкоди це завдає нашій природі?

- Чи знаєте ви скільки потрібно виростити дерев, щоб у новорічну ніч кожну квартиру прикрашала ялинка?

- Скільки років необхідно рости ялинці, щоб вона була зростом хоча б із другокласника?

- Чи не настав час щось змінити? Спробуймо розв’язати цю проблему?

Заповнення маршрутного листа

  • Отже, наша місія – порятунок … ( ялинки ).
  • Ялина росте … ( в лісі ).
  • Своїми голочками ялинка схожа на … ( їжачка ).

ФІЗХВИЛИНКА

ІІ локація: переконатися, що вона дійсно красуня

Робота над віршем Платона Воронька «Ялиня»

Сива матінка-зима

Молоду яличку

Одягала крадькома

В снігову спідничку.

Обтрусило ялиня

Снігову спідничку,

Бо зелене убрання

До лиця яличкам.

У своєму убранні

Юні ялинята

Дуже милі, осяйні

В новорічні свята.

 

Заповнення маршрутного листа

  • Зима подарувала ялинці спідничку … ( білого ) кольору.
  • Ялинкам личить убрання …      ( зеленого ) кольору.
  • У вірші поет називає ялинят якими? …. ( юними, милими, осяйними )
  • Отже, ялинка – дійсно …              ( красуня ).

 

http://static9.depositphotos.com/1329518/1196/v/950/depositphotos_11969896-Christmas-tree.jpg


ІІІ локація: Чому треба рятувати ялинку ?

Робота над казкою «Як їжачок врятував ялинку»

1. Робота над заголовком казки. Вправа «Передбачення»

- Прочитайте назву казки, як ви її розумієте?

- Як ви гадаєте, про що йтиме у казці з такою назвою?

2. Первинне сприймання учнями змісту казки.

Вправа «Кероване читання»

І частина - (вчитель читає до слів «Ворон образився і перебрався…»)

  • Що, на вашу думку, відбудеться далі?

ІІ частина - (вчитель читає до слів «Це побачив Ворон і одразу полетів до Їжачка»)

  • Що будуть робити далі звірята?

3. Перевірка емоційного сприймання змісту.

 - Чи сподобалась казка? Що здивувало? Вразило?

-  Чи справдилися ваші очікування щодо змісту казки?

4. Читання казки учнями

Діти читають в групах,  користуючись правилом олівця

ФІЗХВИЛИНКА

5. Обговорення казки

Робота в групах. Стратегія «Капелюхи»

 

Хто? –Хто з героїв запам’ятався?Хто з героїв найбільше сподобався?

Де? Куди? Звідки? – Де відбувалися події, описані у творі?

Що трапилося? - Що трапилося у лісі ? Що могло б трапитися, якби їжачок і ворон не допомогли ялинці ??

Який? – Які риси характеру у героїв сподобалися?

Скільки? – Скільки героїв боролися проти бобра ?

Чому? – Чому ламати ялинку нне можна ?

Як? – Як ти почуваєшся, читаючи цей твір?

Коли? – Коли відбувалася подія, описана у творі?

Що? – Що ялинка дала їжачкові ?

Перегляд відео «Вирубка лісів»

 Фішбоун . Чому треба зберегти життя ялинці ?

ІV локація: врятувати лісову красуню.

 Гра «Твоя позиція»

– Всі ми звикли, що Новорічне свято приходить у наш дім разом з красунею ялинкою, з Дідом Морозом, з подарунками. І на цьому святі веселяться всі, невесело лише одній ялинці, яку зрубали в лісі і принесли додому, щоб створити святкову атмосферу на декілька днів, а потім викинути на смітник.

– Перед вами сніжинки червоного і синього кольору. Ось у нас тут стоїть штучна ялинка. Підійдіть будь ласка до столу і повісьте на цю ялинку червону сніжинку, якщо ви проти вирубки хвойних дерев на Новорічні свята. Синю нехай повісить той, хто вважає, що без живої ялинки не можна обійтися. Якщо ви утримались – залишайтесь на місці. Аргументуйте, будь ласка, свій вибір.

 Робота в групах

– Новорічне свято буває раз на рік, існує традиція прикрашати хвойним деревцем свої оселі. І дерев жаль… Що ж робити?

Подумайте і висловіть свої ідеї, як зберегти ялинки, сосни.

І група «Ялинки»

ІІ група «Сосни»

Практична робота «Посади шишку»

Заключна частина

  1. Рефлексія навчальної діяльності 
  • Як ви вважаєте, ми змогли сьогодні захистити ялинку?
  • Ялинка  - частина живої природи. Бережімо її!
  1. Самооцінювання . Цеглинки Лего
  2. Домашнє завдання

Зробити аплікацію «Моя ялинка»

 

 

 

 

docx
Додано
16 травня 2022
Переглядів
528
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку