Тема: День гарбуза
Мета: розширити знання учнів про гарбуз;
- познайомити з історією,лікувальними властивостями гарбуза;
- показати практичне значення знань з української мови, математики, ЯДС, мистецтва;
- розвивати пізнавальний інтерес, уяву, спостережливість, уміння аналізувати та робити висновки;
- удосконалювати навички продуктивної праці у парі, групі;
- виховувати любов і повагу до народних традицій та звичаїв нашого народу.
Хід уроку
Всі почули вже дзвінок.
Він покликав на урок,
Кожен з нас приготувався,
На перерві постарався.
Зараз сядуть лиш дівчатка,
А за ними – і хлоп'ятка.
2. Вправа мій настрій
3.Відгадування загадки
На городі виріс дужий,
Круглий, жовтий і байдужий
До червоних помідорів,
До капусти і квасолі.
Хто цей гордий карапуз?
Здогадалися?…
(гарбуз)
Щорічно 26 жовтня у США відзначається День гарбуза (Pumpkin Day). Але свято з кожним роком поширюється світом, набуваючи всесвітнього статусу, бо прихильників цього смачного помаранчевого плоду багато і в інших країнах. Це день, присвячений вшануванню одного з найулюбленіших і найуніверсальніших плодів на землі – гарбуза. За його поживні властивості та багате культурне значення, гарбуз займає особливе місце в багатьох серцях і традиціях.
4. Історія походження
Цей овоч родом з Північної Америки. А назву свою він отримав від грецького "Pepõn" - велика диня. Ще до прибуття перших переселенців, гарбуз був одним з основних продуктів на столі індіанців.
Коли Колумб привіз гарбузове насіння до Європи, цей овоч почали використовувати для того, щоб нагодувати худобу, а не людей. Але згодом гарбуз почали широко використовувати в кулінарії.
- Що нового ви дізналися з тексту?
- А можливо знали щось вже?
- Звідки родом гарбуз?
- Хто полюбляв гарбуз?
- Хто привіз гарбузове насіння до Європи?
- Де використовують гарбуз?
- Хто ходив по городі?
- Якщо я правильно зрозуміла Гарбуз шукав родичів га городі?
- Чому на вашу думку огірки у віршику Гарбузові сини-дочки?
- Як ви думаєте, що могло б відбуватися потім?
- Розкажіть, будь ласка, як ви ставитеся до головного героя? Опишіть його.
- Чи можемо ми у звичайному життя спостерігати подібну поведінку? Де саме?
- Визначіть кількість голосних?
- Приголосних?
- Скільки складі у слові?
- Який склад наголошений?
- Складіть речення зі словом за схемою.
І___ ___ ____ ____.
10. Гарбузова математика.
- Назви другий і п’ятий овоч зліва?
- Котрий справва буряк? Квасоля?
- Назви третій і сьомий овоч справа?
- Складіть вежу з стільком цеглинок скільки страв з гарбуза ви знаєте.
- Гарбуз овоч чи фрукт?
- На що схожий?
- Круглий як…?
- Оранжевий як…?
- Що можна приготувати з гарбуза?
- У яких казках, піснях згадується гарбуз?
- Що можна зробити з нього?
- Чи знаєте як гарбуз використовували раніше?
- Розмалюйте картинку за номером і дізнайтеся який овоч ховається.(додаток 5)
- Діти складіть у свої корзинки все, що ви запам’ятали чи вам сподобалось на уроці.
Додаток 1.
Додаток 2
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 |
Додаток 3
3 + 2 = |
2+2 = |
3 + 1 = |
Додаток 4
Додаток 5