Інтегрований урок "Додавання та віднімання в межах 10. Де живуть тварини?"

Про матеріал
Цей матеріал містить конспект інтегрованого уроку з математики та ядс для учнів 1 класу по темі: "Додавання та віднімання в межах 10. Де живуть тварини?"
Перегляд файлу

                                                                        Смолінське НВО                                  

 

 

 

 

 

                                                              Конспект інтегрованого уроку

                                          МАТЕМАТИКА + Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ

                                                                  у 1-Б класі по темі:          

                                   «Додавання та віднімання в межах 10. Де живуть тварини?»

                                                                                                                    

 

                                                                                                                         Склала і провела

                                                                                                                вчитель початкових класів    

                                                                                                                 Куратовба Ганна Вікторівна.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                    2020-2021 н.р.

Мета:

Формувати в учнів ключові компетентності, а саме:

  •  Вміння вчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії, планувати свої дії , доводити роботу ло кінця;
  • Загальнокультурну компетентність – дотримуватися норм мовленнєвої культури , звзно висловлюватися в контексті змісту ; повторити порядок чисел від 1 до 10 у натуральному ряді; закріпити уміння личити в межах 10 у прямому та зворотньому порядках; розвивати обчислювальні навички;
  • Соціальні компетентності – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших, продуктивно співпрацювати з іншими партнерами в групі, проявляти ініціативу.

Формувати в учнів предметні компетентності:

  • Удосконалювати навички лічби у прямому та зворотньому напрямках в межах 10;
  • Актуалізувати навички віднімання і додавання в межах 10;
  • Формувати в учнів поняття про тварин як частину живої природи;
  • Розширити і уточнити уявлення дітей про різноманітність тварин , середовище їхнього існування;
  • Знайомити учнів з назвами тварин;

          

                  Хід уроку

І. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності

         Сьогодні у нас незвичайний урок.  Що очікує вас на цьому уроці?  Скажу так: відкриття знання, яке водночас нове для вас і  вже знайоме…

 Ми спробуємо поєднати математику і ядс. Будемо вправлятися в додаванні і відніманні в межах 10, а також …

         А ось і перше завдання.  Розташуйте букви по порядку і ви дізнаєтеся

 тему по ядс.

                                 Т  В  А  Р  И  Н  И     З  Е  М    Л    І

  1.  2  3  4   5   6  7     8  9  10  11  12

ІІ.  Актуалізація опорних знань.

Каліграфічна хвилинка (працюємо в зошитах в клітинку) .На екрані «Зачаровані цифри».

                  На що схожі малюнки?  (на цифри)

                 Назвіть цифри, які впізнали.

                   Запишіть у зошит від більшого до меншого.                                            (Пишемо каліграфічно, старанно)

                                        ПЕРЕВІРКА

                            Яких тварин впізнали? (лелека, кішка, лебідь) Де живуть?

 

                           Дізнаємося де ще можуть жити тварини.

ІІІ. Робота над темою уроку.

  •     Геометричний матеріал. Лінії. Пряма, крива, ламана.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                       Які геометричні фігури ви бачите?  На що схожі вони?

                     (гори, хвилі, водойма, дерева, ліс , рівнина, луг) 

  • Робота в групах. На дошці  (екрані)-- картинка.

     

Кожна група має набір прикладів на магнітних картинках з тваринками. Діти обчислюють приклади. Співвідносячи відповідь з цифрою на картинці , розміщують тваринку у місце її проживання.

 

Гори                                  ліс                     луг                              водойма

Орел 5+4=9           дятел 4+3=7          миша 3+5=8           бобер 6+4=10

Змія  6+3=9           вовк 7+0=7             кріт 4+4=8              равлик  7+3=10

Барс  7+2=9           кабан  6+1=7         джміль  6+2=8       щука 8+2=10

Муфлон 8+1=9     пташка 2+5=7       лелека 7+1=8         жаба   5+5=10

Ящірка 0+9=9       ведмідь  5+2=7     хом’як  0+8=8        черепаха 9+1=10

                         Висновок : тварини можуть жити  в різних умовах.

 

                               ФІЗХВИЛИНКА. ГРА « Земля, вода, небо»

  • Самостійна робота в зошитах. Обчислення прикладів на віднімання.

          7-2=5                   8-0=8                              10-10=0

          3-1=2                   4-0=4                              9-7=2

           6-3=3                  9-4=5                             10-2=8

  • Перевірка за допомогою lego

 ШІСТЬ ЦЕГЛИНОК

 

  • Сюрприз.(Загадка  Хто барвистий  над лужгом

                                      Наче мерехтить,

                                        За пальне - поп'є нектар

                                         Й знову у політ?   ( метелик)

Відео          https://www.youtube.com/watch?v=R7edjAcDfjc

Математична розмальовка в подарунок.

 

ІV. Заключна частина. Рефлекія.

            Тепер я знаю, що…

             Тепер я вмію …

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Курбатова Анна
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Інтегровані уроки
НУШ
Додано
8 грудня 2020
Переглядів
1594
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку