Інтегрований урок "Кругообіг води в природі"

Про матеріал

Мета: формувати уявлення про умови перетворення води з одного стану в інший рідкого в газоподібний стан і з газоподібного — в рідкий, з рідкого у твердий стан і з твердого — в рідкий), про властивості снігу і льоду, про кругообіг води в природі; про охорону води; розвивати творчу уяву, вміння аналізувати природні явища, робити висновки; виховувати прагнення вис­ловлювати власну думку і доводити її. виховувати бережливе ставлення до води.

Обладнання: мультимедійна презентація, силуетний малюнок Капи – казкового героя, дидактичні та роздаткові картки у вигляді краплинок, ребус, аудіозапис «Звуки дощу», фонограма української народної пісні «Дощик», підручник Т.М.Байбари, Н.М.Бібік «Я і Україна» 3 клас.

Перегляд файлу

Тема: Перетворення води. Кругообіг води в природі.

 

Мета: формувати уявлення про умови перетворення води з одного стану в інший  рідкого в газоподібний стан і з газоподібного — в рідкий, з рідкого у твердий стан і з твердого — в рідкий), про властивості снігу і льоду, про кругообіг води в природі;  про охорону води; розвивати творчу уяву, вміння аналізувати природні явища, робити висновки; виховувати прагнення вис­ловлювати власну думку і доводити її. виховувати бережливе ставлення до води.

 

Обладнання: мультимедійна презентація, силуетний малюнок Капи – казкового героя, , дидактичні та роздаткові картки у вигляді краплинок, ребус, аудіозапис «Звуки дощу», фонограма української народної пісні «Дощик», підручник Т.М.Байбари, Н.М.Бібік «Я і Україна» 3 клас.

 

Тип уроку: Уроки – пізнання істини. Урок засвоєння нових знань.

 

Хід уроку:

І. Організаційна частина.

1.Створення емоційно-сприятливого середовища в класі.

Дзвоник весело скликає

Учнів за парти саджає.

В науку нам відкриває путь.

Лиш увагу й старанність

взяти не забудь.

(діти перевіряють готовність до уроку і сідають за парти)

 

2. Розвиток фенологічних спостережень.

  • Яка зараз пора року?
  • Який місяць?
  • Що ви можете сказати про стан неба?
  • Яка сьогодні температура повітря?
  • Чи є надворі вітер?
  • Чи спостерігали якісь інші явища?

 

3. Актуалізація опорних знань учнів.

А) Відгадайте загадки!

Відома з віку рідина,

Усяк її вживає.

Буває хмаркою вона,

Пушинкою буває.

Бува,  як скло, крихка, тверда- звичайна

 ( підкажіть).. ВОДА

 

На дворі горою,

А в хаті водою.

СНІГ, ЛІД

 

Між берегів текла, текла.

Мороз зміцнів під скло лягла.

 

Летить орлиця по синьому небу,

Крила розкрила, сонце закрила.

 

Коли мене немає - чекають,

Коли прийду тікають.

 

Б) Розгадайте ребус.

В) Асоціативний куш.

 

 

 

 

 

Г) Назвіть властивості води:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Д) Метод “Дискусія”
Довести, що «Вода – це добре. Вода – це погано»,
(додати свої варіанти)

 

Е) Вправа “Знайди пояснення”

 

  • Мов води в рот набрати -
  • Канути в воду -
  • Водою не розлити -
  • Наче у воду опущений -
  • Під лежачий камінь вода не тече

 

3. Перевірка домашнього завдання.

Гра “ МІКРОФОН”

  • 1. Вода перебуває у трьох станах, яких?

(рідкому, твердому, газоподібному)

  • 2.Вода – це ..

( рідина).

  • 3.При нагріванні вода..

( розширюється) і перетворюється на…( пару)

  • 4. У воді  деякі речовини …

( розчиняються)

Чи є розчинні речовини?

Цукор

Сіль            Сир                       Пісок

Лимонна кислота

Крейда    Глина         Олія    Оцет

Звідки береться вода і куди вона зникає?

Вчора була калюжа, а сьогодні її немає?

 

ІІ. Оголошення теми та очікуваних результатів.

  1. Мотивація навчальної діяльності.

- Діти, погляньте, до нас прийшов гість.

Капа я весела, Хоч не маю я оселі,

Та росла я на хмаринці, Дощик я ношу в торбинці.

 

  1.  Слухання казки.

Казка про Капу

Рано-вранці на квітці троянди прокинулась Капа  роси. - Як я тут опинилась? — замислилася Капа.— Увечері ж була ви­соко в небі. Як я потрапила на землю? І захотілось їй знову в небо.

Пригріло сонечко. Випарувалась Капа, піднялася високо в небо блакитне, до самого Сонечка. Там — тисячі інших крапель! Зібрались вони в темну хмару й заступили Сонечко. - Чого ви мене заступили від людей? — розгнівалось Сонечко. І по­слало на темну хмару вогненну стрілу. Вдарила вогненна стріла, загримів грім. Злякалась темна хмара й розсипалась. Пішов дощ.

Упала Капа на Землю. -  Дякую тобі, Капо,— сказала Земля.— Я так скучила за тобою! 

 

2. . Первинне сприйняття і усвідомлення нового матеріалу.

 Інтерактивна технологія навчання «Коло ідей».

  • Зосередьте свою увагу! Послухайте, будь ласка, запитання. Де взялася Крапля вранці на троянді і як вона змогла піднятися знову високо в небо до самого Сонечка? Групи дітей по черзі висловлюються. Після того, як будуть вичерпані всі від­повіді, приступають до обговорення поданих ідей. Підбиваються підсумки ро­боти.

За допомогою нот зашифровано явище природи. Розшифруйте його!

 

ДОшлях воРЕди в прироМІді є безФАперервСОЛЬним наЛЯзивається   кругообіСігом воРЕди в прироМіді.

 

  1. Читання вірша Т.Коломієць у вірші „Океан”:

Дивовижне вічне коло

Є в цілющої води.

І нема йому початку,

І нема йому кінця.

В нім, немов найменша цятка,

Б’ється серце джерельця.

Як автор називає кругообіг?

 

  1. Закріплення та осмислення знань.

 (Пояснення кругообігу води за слайдом презентації)

 

  1. V. Фізкультхвилинка.

(Вчитель непомітно розливає на підлогу водичку.)

- Діти, погляньте, наша Капа  зовсім засумувала за своєю ріднею. Гляньте, яку калюжку наплакала. Давайте її розвеселимо і заспіваємо веселу українську народну пісеньку «Дощик».

(Вчитель вмикає фонограму і діти виконують пісню, пританцьовуючи.)

 

  1. Узагальнення та систематизація знань.

Наведіть приклади води у твердому стані, що зустрічається в природі?

  • (сніг, крига, бурульки, айсберг,  іній)

Сніжинки утворюються з водяної пари високо над землею. Спочатку це дуже маленькі шестикутні зірочки. Вони збільшуються, бо водяна пара осідає на них.

 

  1. Проведемо дослід. Що ви бачите в посудині?

— Що ви помітили  після того, як вода нагрілася?

— Де взялися краплини води?

— Що з ними сталося?

— Що вам нагадав цей дослід?

Висновок. Водяна пара при охолодженні перетворюється на воду-рідину.

(Вчитель вивішує на дошці схему.)

 

 

вода - рідина

t нижча за 0°С, перетворюється

сніг - лід

 

t вища за 0°С, перетворюється

 

 

Вода займає дві третини поверхні землі. Тому Землю називають блакитною планетою.

 

  1. Цікавинки від Капи.
  • 22 березня – Всесвітній день водних ресурсів.
  • З 2005 по 2015 р. оголошено 10-ліття “Вода для життя” (охорона й збереження води).
  • людина складається з води на 50-80%
  • людина, користуючись водопровідною водою, за своє життя пропускає через організм від 80 кг до 100 кг хімічного бруду. І саме тому так важливо бути впевненим в якості води, яку ви вживаєте.
  • Вода дає нам силу для мислення. 
  • Людина може обходитися 30 діб без їжі і менше тижня без води
  • Вода підвищує працездатність, поліпшує фіксацію уваги. 
  • Вода – найкращий тонізуючий напій і не має жодних побічних ефектів. 
    Вода допомагає зняти втому, вона додає нам енергію молодості. 
    Вода робить шкіру гладкою, дозволяючи зменшити ефекти старіння. 

 

«Мозкова атака» (інтерактивна технологія).

 

Воду називають колискою життя, матір’ю врожаю. Чому?

  • Окрім людини, кому ще потрібна вода?
  • На Землі так багато води. А чи потрібно її оберігати від забруднення? ( відповіді дітей)

Друзі! Бережіть воду повсякчас, інакше вона зникне і ми разом з нею!

 

 Підсумок уроку.

- Нашій Капі дуже сподобалось як ви сьогодні працювали на уроці.

«Мікрофон.»

  На сьогоднішньому уроці для мене найбільш важливим відкриттям було…

Ця інформація дозволяє зробити нам висновок, що…

Сьогодні урок навчив мене…

Було працювати цікаво над….

 

 

Домашнє завдання.

- Опрацювати статті підручника «Перетворення води», «Кругообіг води в природі», сторінки 94 – 97.

- Намалювати малюнок кругообігу води в природі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Загальноосвітня школа « Первоцвіт»

 

 

 

 

 

Я і Україна. Природознавство

3 клас

 

IMG_0151.JPGIMG_0146.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                 Розробила

 вчитель Вищої категорії,

« Старший учитель»

Плесак О. Р.

 

 

 

 

 

Львів, 2013 р

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://zadacha.uanet.biz/uploads/52/2c/522c15786f72785573914a53bd8b7916/KRUGOOBIG-VODI.jpg

docx
Додано
10 липня 2018
Переглядів
5902
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку