С.В.Дербеденева
Вчитель початкових класів НВК №38
Інтегрований урок з математики та природознавства
« Математична мандрівка в Африку»
Тема уроку: «Задачі на знаходження часу,швидкості та відстані. Дії з іменованими числами.Особливості рослинного та тваринного світу Африки».
Цілі уроку:
*навчальна-ознайомити учнів з способом знаходження часу за відомими даними швидкості та відстані,закріпити вміння додавати та віднімати іменовані числа,
*розвивальна- розвивати логічне мислення,пам'ять,вміння систематизувати, вміння висловлювати власну думку та сприймати думку іншого,розвивати пізнавальну активність,вміння спостерігати та робити висновки,
*виховна- виховувати інтерес до вивчення математики та інтегрованого курсу « ЯДС»,виховувати любов та бережливе ставлення до природи.
Тип уроку: урок-подорож,урок засвоєння вивчених знань.
Методи навчання: групова,індивідуальна,фронтальна робота.
Обладнання: ноутбук,інтерактивна дошка,інтерактивні ресурси,географічна карта світу,карта природних зон Африки.
Хід уроку:
Тихо у шпаківні,полетіли птиці,
Листочкам на деревах зовсім не сидиться,
Цілий день сьогодні все летять…летять…
У далекій Африці вміють побувать.
Сьогодні ми теж здійснимо з вами переліт до теплих країв. І опинимося ми в найспекотнішому континенті….в Африці
1.Робота з картою.
*Чому Африка є найспекотнішіи континентом?
*В якому тепловому поясі вона розташована?
*Які моря та океани омивають Африку?
2. Математичний диктант
Тепер ми можемо вирушати в подорож, але для нашої подорожі потрібен… КВИТОК.Для заповнення квитка потрібно заповнити пропуски:
*Африка- ___ за величиною материк після Євразії. (2)
*На території Африки розташовано ___ держав. (55)
*Протяжність континента з півночі на південь- _______ км. (8000)
*В Африці найдовша річка в світі-Ніл. Її довжина- _____км (6852 ).
*Довжина Конго- ______ км (4320)
*Висота вулкану Кіліманджаро - ______м ( 5895)
3.Розв’язування задач на знаходження швидкості.
Ми опинилися в північній частині Африки.ЩО РОЗТАШОВАНО САМЕ В ЦІЙ ЧАСТИНІ?( Сахара)
1.Фронтальна робота. Ознайомлення з формулою знаходження часу.
Що необхідно,аби вижити в пустелі?
*вода
*одяг
*їжа
*компас
2.Групова робота
Кожна група виконує завдання.
3. Ознайомлення з рослинним та тваринним світом Африки.
Фізкультхвилинка
Давайте порозважаємо тварин і влаштуємо їм перегони.
6.Ознайлмлення з рослинним та тваринним світом вологих лісів ( джунглів)
7.Задача на знаходження швидкості та часу.
Через джунглі протікає річка Конго.Якраз нею ми і продовжимо подорож.Але він може бути небезпечним- адже там є крокодили.
5.Підсумок уроку
Прийшов час повертатися! На нас чекає яхта.І щоб вирушити назад, ми повинні згадати: