формувати вміння складати вирази з дужками, удосконалювати навички
застосовувати вивчені таблиці множення для розв'язування задач та
знаходження значення виразів з дужками на дії різних ступенів, вправлятися у
знаходженні довжини ламаної ламаної лінії; розвивати логічне мислення,
математичне мовлення, увагу; виховувати культуру спілкування на уроці,
почуття взаємодопомоги, бережливе ставлення до природи.
Інтегрований урок
Математика. Природознавство.
Тема: Складання виразів з дужками. Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення
На 2. Знаходження довжини ламаної лінії. Охорона довкілля.
Мета: формувати вміння складати вирази з дужками, удосконалювати навички
застосовувати вивчені таблиці множення для розв’язування задач та
знаходження значення виразів з дужками на дії різних ступенів, вправлятися у
знаходженні довжини ламаної ламаної лінії; розвивати логічне мислення,
математичне мовлення, увагу; виховувати культуру спілкування на уроці,
почуття взаємодопомоги, бережливе ставлення до природи.
Тип уроку: урок-подорож
Хід уроку
І. Організаційний момент ( слайд 1)
Пригадати правила поведінки на уроці ( слайд 2)
Продзвенів уже дзвінок.
Починаємо урок.
Щоб урок минув не марно,
Треба сісти рівно, гарно.
Парту, друже, бережи
І на парті не лежи.
Спитати хочеш – не гукай,
А тільки руку піднімай.
І не скрекочи на уроках,
Як папуга чи сорока.
Вчитель:- Тож за парти тихо сідаймо
І урок розпочинаймо.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку
Сьогодні на уроці ми продовжимо вчитися складати вирази з дужками, пригадаємо таблиці множення чисела 2 , повправляємося у розв’язанні задач та у знаходженні довжини ламаної лінії. Записати число, класна робота. ( слайд 3)
Але урок наш буде не звичайний. Сьогодні ми будемо подорожувати, здійснимо подорож казкою.
ІІІ. Контроль, корекція і закріплення знань
А до якої ви дізнаєтеся, якщо зможете розшифрувати цю назву. За правильну відповідь діти отримують кружечок. ( слайд 4)
В гаю 6 зайчиків сиділи,
З апетитом моркву їли.
Всі по два, як один.
Скільки з’їли,морквин? (6* 2 =12)К
Йшли 2 їжаки,
Кожен ніс по два грибки.
Скільки всіх було грибків
В двох цих їжаків? (4)О
• Йшло 4 віслюки,
Кожен ніс по два мішки.
Скільки всіх було мішків
В чотирьох цих віслюків? (8)Б
• В кожну миску 2 котлети
Клала лиска Віолетта.
Мисочок у лиски 2.
А котлет? Хто відповість? (4)О
• На столі — 6 мисок,
В кожній з них по 2 сосиски.
Скільки всіх сосисок там
Знати хочеться котам. (12)К
В нашім класі 2 Катрусі,
2 Тетянки, 2 Ганусі,
– оце клас!
Скільки дівчаток у нас?( 2 *3 =6)Л
2 індики
Пішли до музики.
Танцювали-гупали.
Скільки ніжок тупало? (2 *2 = 4)О
З поданих букв складіть слово. ( Колобок) ( слайд 5)
Запишіть відповіді таблиці множення числа 2 у порядку зростання.
Робота групах
1 ряд - 1напрямок Г. С; 2 ряд – 2 напрямок - О.Б. 3 ряд -3 напрямок -Л.П.
14: 2 =⃝ 8: 2 =⃝ 6: 2 =⃝
⃝ *3 = ⃝ ⃝ *3 =⃝ ⃝ * 3= ⃝
Виявилося дороги йшли на Гори сміття, Озера бруду, Ліс пеньків. ( слайд 10)
Перший і другий напрямок були дуже небезпечними, і пішов Колобок до Лісу пеньків: « Може, хоч там якого зайця зустріну», - подумав він і покотився далі. Довго він блукав цим лісом, але ні зайця, ні вовка не знайшов. Раптом він почув якийсь шурхіт за великим пеньком. « Нарешті зайці», - подумав він. Колобок кинувся за пеньок і побачив…
Скласти вирази з дужками й записати.
( слайд 12)
Колобок розповів йому про свої пригоди, що кругом одне сміття, а зайців так і не знайшов. Колобки потоваришували та сіли відпочити. Відпочинемо і ми
ІV. Фізхвилинка ( слайд 13)
V. Розвиток математичних знань
Так полетімо на мою Рожеву планету. Ми почули про Блакитну планету та хотіли побачити її красу, але ми запізнилися: вона покрилася сірими плямами.
Зітхнув наш колобок,- А довго туди летіти?
Першу частину шляху ми пролетіли за 35 днів. Другу частину шляху ми пролетіли за 1 тиждень. Порахуй, скільки всього днів ми летіли?
Вимірювання довжини ламаної. ( слайд 15)
– Так близько,- здивувався Колобок, чому я її не бачу?
. – Діти, здогадалися, що це за книжка.
Діти розв’язують задачу.
ВЧ. – як ви думаєте погодився Колобок летіти з ним.
Щоб дізнатися напевне, нам потрібно справитися з наступним завданням.
Завдання: Порівняй
2 *6 +6 і 2* 6 +5
2 *5 +8 і 2*(16 – 8)
. – Звісно, як же міг вчинити Колобок по-іншому, адже він народився на цій планеті. Вона його мати. А чи можна відмовляється від матері, коли вона захворіє. У Колобока з’явилася Мрія ( слайд 17): « Вилікувати свою планету-неньку» і в цю мить побачив Рожеву планету, замилувався нею..Він попросив допомоги у Інопланетянина, який із задоволенням погодився.
Разом вони навчили людей любити свою планету, оберігати її, захищати.
( слайд 18) Люди побудували сміттєпереробні заводи, очисні споруди. Поступово сірі плями почали зникати на поверхні Блакитної планети, і вона знову стала дійсно блакитною. Тепер Інопланетянин милувався Блакитною планетою.
VІ. Рефлексія
– Діти, яку планету ми називаємо Блакитною? ( слайд 19)
-Чому навчив нас Колобок?( якщо зараз ми не навчимося любити і оберігати нашу Матінку Землю, вона стане Сірою планетою від бруду та сміття. )
- А що, дякуючи Колобкові, ми повторили на уроці?( таблиці * на 2, розв’язали задачу, виміряли довжину ламаної, склали вирази з дужками)
-Яке завдання було найлегшим, найважчим? ( слайд 20)
- Що найбільше сподобалося?
VІІ.Домашнє завдання ( слайд 21)
Намалювати колобка.
_ Якої форми Колобок, за допомогою чого накреслимо?
Якого розміру подивитесь на с. 80 №464
VІІ. Оцінювання ( слайд 22)
Міняємо кружечки( гроші Рожевої планети, за які можна отримати тільки за знання)