ВІДКРИТИЙ УРОК МАТЕМАТИКИ
2 КЛАС
Розробила : Трофимець Юлія Михайлівна
вчитель початкових класів
ТЕМА: Ознайомлення з поняттями «половина», «третина», «чверть». Дії з іменованими числами. Узагальнення та систематизація знань «Що я знаю про природу взимку».
МЕТА: Ознайомити учнів з поділом на рівні частини; дати уявлення про половину, третину, чверть числа; вправляти у виконанні дій з іменованими числами; узагальнити та закріпити знання учнів про природу взимку та зимові явища; розвивати логічне мислення, уяву, творчі здібності; виховувати ціннісне ставлення до себе, почуття взаємодопомоги і товариськості при роботі на уроці.
ТИП УРОКУ: комбінований.
ОСНОВНІ ТЕРМІНИ І ПОНЯТТЯ: половина, третина, чверть.
МІЖПРЕДМЕТНІ ЗВ’ЯЗКИ: природознавство.
ОБЛАДНАННЯ: кольорові паперові смужки різної довжини, прямокутні аркуші, круги; букви З, И, М, А; презентація.
Хід уроку
І. ВСТУПНА ЧАСТИНА
Діти! У нас сьогодні ніби свято,
гостей зібралося багато.
Ану ж на них ви подивіться
І веселенько усміхніться.
А тепер тихенько поверніться,
один одному всміхніться,
На урок старання не забудьте взяти,
Сядьте всі рівненько , будемо починати!
1. Організація класу
До нас завітає красуня одна,
Знаю,що люба всім дітям вона.
Що за красуня, вам треба вгадати,
Букви її імені прочитати.
2. Актуалізація опорних знань
Усні обчислення
А) інтелектуальна розминка
Які ви молодці! І за це ви отримуєте букву И.
Б) замініть множення додаванням:
6 х 4 = 15 х 3 = 40 х 2 = 23 х 5 =
Дуже добре! І за це ви отримуєте букву З.
В) замініть додавання множенням:
2 + 2 + 2 + 2 + 2 + 2 =
32 + 32 +32 =
76 + 76 + 76 + 76 =
25 + 25 + 25 + 25 + 25 =
Ви розумнички! І за це ви отримуєте букву А.
Г) порівняйте:
8 : 2 … 12 : 2 3 х 5 … 3 + 3 + 3
16 : 4 … 16 : 2 18 : 2 … 19 – 9
Ви молодці! І за це ви отримуєте букву М.
«Довідкове бюро» (перегляд відео «як утворюються сніжинки»)
Сніжинка – це складна симетрична структура, що складається з кристаликів льоду. Жодна сніжинка не повторює іншу, але в той же час не буває п’ятикутних або семикутних сніжинок. В Японії, на острові Хоккайдо створено єдиний у світі музей сніжинок. Більше половини населення земної кулі ніколи не бачило снігу, хіба тільки на фотографіях. Найбільшу в світі сніжинку виявили в США – діаметр 38 см! А в Москві 30 квітня 1944 року випав найдивніший сніг в історії людства. Сніжинки розміром з людську долоню кружляли над містом, а за формою вони нагадували… страусове пір’я!
Записуйте число 14 лютого, класна робота.
Зошит свій я відкриваю
І під нахилом кладу.
Ручку правильно тримаю,
Сяду рівно, не зігнусь,
За роботу я берусь.
Д) каліграфічна хвилинка
Це перший рядок нашої каліграфічної хвилинки.(відео правильного написання)
Охарактеризуйте це число (одноцифрове, парне, сусіди – 7, 9; склад числа)
Це другий рядок нашої каліграфічної хвилинки. (відео правильного написання)
Охарактеризуйте це число (одноцифрове, парне, сусіди – 5, 7; склад числа)
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
1. Повідомлення теми та мети уроку
(Перегляд відеоролика оголошення теми уроку)
Тут і там вона літає,
І на хвіст плітки збирає.
Що довідається, – все
Вмить по лісу рознесе. (Сорока)
Жовтогруді щебетушки
мають чорні капелюшки,
Сірі лапки, білі щічки,
Називаються… (Синички)
У червонім фартушку
птах стрибає по сніжку
І розпитує синичку
Про найближчу годівничку. (Снігур)
Гордо птаха походжає,
Пташенят життю навчає.
Дуже мудра чорна птиця,
І біда, як розізлиться. (Ворона)
Тук-тук-тук – чути стук,
Та цей звук не від рук.
Птаха дзьобом стовбур б’є,
Лікарем для лісу є. (Дятел)
Всі ви гарно потрудились
І, мабуть, трохи стомились.
Тож настав час відпочинку –
Проведемо фізкультхвилинку.
Фізкультхвилинка
У володарки Зими
Трішечки замерзли ми.
Грудень каже: «Пострибай!»,
Січень просить: «Присідай!».
Сіли-встали, встали-сіли,
Розігріли своє тіло.
Лютий місяць нагадав:
Час нам братися до справ.
Завдання на уважність.
В кожну миску 3 котлети
Клала лиска Віолетта.
Діточок у лиски 6.
Скільки й хто котлеток з’їсть? (18)
На столі – 4 миски.
В кожній з них по 3 сосиски.
Скільки всіх сосисок там,
Знати хочеться вовкам? (12)
Зайчик ділення не знав.
До Сови він прискакав:
«12 поділити на 2».
Що відповіла Сова? (6)
Задумалися білки:
18 в них горіхів.
На трьох як поділити?
Підкажемо їм діти? (6)
Мандрували 5 лосів,
Кожен ніс по 2 мішки.
Скільки всіх було мішків
У 5 оцих лосів? (10)
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
1. Домашнє завдання
За вибором:
1) завдання на картках;
2) завдання за підручником: С.99, № 645 – розв’язати задачу; № 646 – розв’язати вирази.
Творче завдання: цифрова сніжинка (на вибір)
2. Рефлексія: «Інтерв’ю»
На згадку про наш урок я хочу вам подарувати вітальні листівки з найкращими побажаннями:
Працюйте завжди залюбки,
Діліться радощами з другом.
Ходіть до школи, малюки,
І хай вона вам домом буде!