Інтегрований урок у 2 класі
(Математика, природознавство, трудове навчання)
Математика: додавання і віднімання двозначних чисел в межах 100.
Природознавство: звірі та птахи взимку.
Трудове навчання: створення картини (аплікація)
Мета. Закріпити навички усних прийомів додавання і віднімання двозначних
чисел в межах 100; удосконалювати обчислювальні навички;
формувати вміння розв'язувати задачі на дві дії; розвивати мовлення, мислення;
закріпити знання дітей про життя звірів і птахів взимку; удосконалювати навички
та вміння роботи з готовими елементами для створення картини; розвивати
фантазію, творчу уяву; виховувати любов до природи, активність,
самостійність, відповідальність.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.
Методи навчання: словесний, наочний, аналітичний.
Форми організації роботи: індивідуальна, фронтальна, робота в групах.
Застосовувані технології: ігрова, здоров'язберігаючих, інформаційно-комунікативна.
Обладнання: картки для індивідуальної роботи, деталі для створення картини (ялинки, сніговик, будиночок); картки-картинки.
Хід уроку
І. Організація початку уроку.
Емоційний настрій на роботу.
- Перш, ніж почати наш сьогоднішній урок, давайте візьмемося за руки, частинкою свого тепла ми поділимося з іншими. Посміхнемося один одному і нехай наші посмішки говорять про те, що ми раді бачити один одного і наших гостей.
Ми раді вітати вас в нашому класі,
Можливо, є класи гарніше і краще,
Але хай в нашому класі вам буде світло,
Нехай буде затишно і дуже легко!
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Потореніе написання цифр: 2, 4, 6, 8.
2. Продовжити ряд чисел: 2,4,6,8, ..., ...
3. На які дві групи можна розділити числа?
(Прості та двозначні)
4. Усний рахунок (повторення)
- Згадайте склад чисел 12, 15, 11
12 це 9 і 3 7 і 5 6 і 6 8 і 4
15 це 9 і 6 8 і 7 6 і 9 10 і 5
11 це 3 і 8 4 і 7 6 і 5 9 і 2
5. Завдання у віршах.
- Назву я вам число,
Всім відоме воно.
Попрошу гав не ловити
«Сусідів» у числа назвати.
50, 43, 66, 99.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
- Підбиваючи підсумки усного рахунку, можна відзначити, що ви впевнено виконуєте різні завдання.
Повідомлення теми і мети уроку.
- Діти, сьогодні у нас незвичайний урок. Ми будемо не просто думати, вирішувати,
складати, знаходити, а ще ви все станете чарівниками - художниками і ми разом створимо композицію. А щоб дізнатися тему нашого малюнка, потрібно відгадати загадку. (Загадка про зиму). Наша композиція буде зимової. Перш ніж помістити елемент, потрібно виконати певне завдання.
Отже, почнемо, діти, всі за справу.
Будьте уважні, дуже старанні.
Будемо приклади, завдання рішати,
Швидко додавати і віднімати.
IV. Робота над матеріалом уроку.
На лісовій галявині, біля хатинки,
Виросли подружки -
Шишки на маківці,
Гострі голки зелені і кілки.
Ялинки.
- Перше завдання від ялинок.
1. Математичний диктант:
Суму чисел 27 і 4 зменшити на 11
36 зменшити на суму чисел 9 і 5
Різниця чисел 40 і 10 зменшити на 11
26 збільшити на різницю чисел 32 і 20
2. Порівняти вираз і число.
12 - 6 ... 4 80 ... 94 - 8
42 + 8 ... 51 13 + 14 ... 14 + 13
3. Гра «Віконечко»
3дм 5см = ... см 1сут.3ч = ... ч
6ДМ 8см = ... см 1ч 15хв = ... хв
- Молодці, все ялинки на місці. Прийшов час відпочити.
4. Фізкультхвилинка.
Скаче спритна синиця
Скаче спритна синиця, (Стрибки на місці на двох ногах.)
Їй на місці не сидиться, (Стрибки на місці на лівій нозі.)
Стриб-скок, стриб-скок, (Стрибки на місці на правій нозі.)
Закрутилася, як дзига. (Мережив на місці.)
Ось присіла на хвилинку, (Сіли.)
Поправила дзьобом пір’їнки, (Встали, нахили голови вліво-вправо.)
І з доріжки - на тин, (Стрибки на місці на лівій нозі.)
Тірі-тири, (Стрибки на місці на правій нозі.)
Тінь-тінь-тінь! (Стрибки на місці на двох ногах.)
5. Робота над завданням.
- Які зимові ігри та розваги вам подобаються?
Прийшов час дізнатися кого ще нам потрібно помістити на картині.
З мітелкою, і в капелюсі із відра -
Директор нашого двора.
Сніговик.
Завдання від сніговика.
- Діти, хто з вас готовий вирішити задачу замість сніговика? (Усі)
А ви правильно робите? Значить, за вас теж хтось виконує роботу? (Ні)
Що ж потрібно зробити, щоб допомогти? (Пояснити, але не вирішувати)
-З яких частин складається задача? (Картки: 1 - умова. 2 питання. 3 рішення. 4 - відповідь.)
- Давайте складемо умову задачі.
На годівницях сиділо 12 снігурів і 11 синиць. 6 птахів відлетіло.
Питання.
Скільки птахів залишилося на годівницях?
Вирішити задачу різними способами. (Робота в групах)
Рішення: 1 спосіб: (12 +11) - 6 = 17 (пт.)
2 спосіб: (12 - 6) + 11 = 17 (пт.)
3 спосіб: 12 + (11 - 6) = 17 (пт.)
Відповідь: 17 птахів залишилося на годівницях.
- Ну, ось на нашій картині є майже все. А хто ж допомагає птахам і іншим диким тваринам взимку? (Лісник) А куди нам поселити лісника? (В будиночок)
6. Завдання від лісника. геометричний матеріал
- З яких геометричних фігур складається будиночок?
-Построіть прямокутник зі сторонами 4 см і 3 см. Знайти периметр.
Що таке периметр? (Сума довжин всіх сторін прямокутника)
Р □ = а + в + а + в
Р □ = 4 + 3 + 4 + 3 = 14см
7.Ігра «Вірно - невірно» ( «Мозковий штурм»)
Додавання і віднімання усно починаємо з десятків.
У числі 54 п'ять десятків і чотири одиниці
Числа при додаванні називаються доданок, доданок, різниця
У квадрата всі сторони рівні
V. Рефлексія. Підсумок уроку.
- Ось і підійшов до кінця наш урок. Перед вами картка.
Продовжіть пропозиції ( «Мікрофон»):
Я дізнався ….
Я навчився ….
Було цікаво …
Було важко …
- Яку тему закріпили?
Яке завдання було найлегшим? А найважчим?
- Що сподобалось?
VІ. Домашнє завдання.