Інтегрований урок на тему: "Істинні та хибні висловлювання. Використання логічних висловлювань з “якщо”, “то”. Тарас Шевченко – видатний український поет і художник."

Про матеріал
інтегрований урок з інформатики та літературного читання. Мета:  навчальна: ознайомитися з поняттям логічного слідування, навчити будувати висловлювання з використанням зв'язок «не», «і», «або»;  розвивальна: розвивати увагу, пам’ять, словниковий запас, логічне мислення; формувати вміння робити висновки;  виховна: виховувати інтерес до інформатики; формувати вміння слухати співрозмовника; виховувати повагу до думки інших.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "шевченка"

 

 

 

Тема: Істинні та хибні висловлювання. Використання логічних  висловлюваннь з якщо,то. Тарас Шевченко – видатний український поет і художник.

Мета:

  • навчальна: ознайомитися з поняттям логічного слідування, навчити будувати висловлювання з використанням зв'язок «не», «і», «або»;
  • розвивальна: розвивати увагу, пам’ять, словниковий запас, логічне мислення; формувати вміння робити висновки;
  • виховна: виховувати інтерес до інформатики; формувати вміння слухати співрозмовника; виховувати повагу до думки інших.

Обладнання: підручники, зошити, кошик із завданнями, роздатковий матеріал.

Хід уроку:

І. Організаційна частина.

1. Перевірка готовності до уроку.

2. Перевірка присутніх.

Всі почули вже дзвінок.

Він покликав на урок,

Кожен з нас приготувався,

На перерві постарався.

Зараз сядуть лиш дівчатка,

А за ними – і хлопятка.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

 Гра «Кошик завдань»

У кошику знаходяться запитання на листочках. Кожен з учнів витягує запитання, відповідає на нього.

  1. Що таке команда?
  2. Що таке алгоритм?
  3. Хто може бути виконавцем алгоритму?
  4. Які є форми подання алгоритму?
  5. Середовище програмування для дітей – це…
  6. Що таке блок-схема?
  7. Структури алгоритму?
  8. Навести приклад лінійного алгоритму.
  9. У якій фігурі записується умова алгоритму з розгалуженням?
  10.  Що таке цикл?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми уроку.

Мудрунчик з Елзіком чекали Ганнусю біля школи на лавочці. Раптом друзі почули, як сперечалися дві дівчинки, що сиділи неподалік. До них долетіли слова “істинне” та “хибне”.

Мудрунчик поцікавився, про що йдеться. Дівчатка відповіли, що вони не сперечаються, а граються. І щоб пояснити правила гри просять розгадати ребус

rebus 112(Тарас)

Результат пошуку зображень за запитом "ребус про тараса шевченка"(Шевченко)

 

– Наш сьогоднішній урок незвичайний. Ми дізнаємося про висловлювання, про те, які вони бувають, про логічні висловлювання, а також частину уроку присвятимо великому поету України, творчість якого знають і люблять не тільки в нашій країні, а й далеко за її межами.

  Кобзарем ми звемо

  Так його від роду.

  Кожен вірш свій і поему

  Він присвячував народу.

IV. Вивчення нового матеріалу.

Маленький Тарас був народжений у 1814 році, в селі Моринці, що на Черкащині. Батько – Григорій Іванович Шевченко був кріпосним селянином. Крім Тараса він мав ще шестеро дітей, двоє синів та чотири дочки. Роки дитинства Шевченко провів в рідному селі, та селі Кирилівка, яким володів генерал-лейтенант Василь Енгельгардт.

Вже в дитинстві Тарас Шевченко проявив інтерес та здібності до малювання та поезії. У восьмирічному віці він вступив на службу до місцевого дяка – вчителя Павла Рубана, де нишком і навчився грамоті.

Це все, що я вам розповіла є висловлюванням.

Висловлювання - це речення, в якому щось стверджується або щось заперечується. Висловлюванням є тільки розповідне речення. Воно буває істинне (правильне) і хибне (неправильне).

Наведемо приклад істинного висловлювання:

Риби плавають у воді.

Птахи вміють літати.

Наведемо приклад хибного висловлювання:

Квіти ростуть на даху.

Влітку падає сніг

  1. Гра Істинне - хибне.

Визначити, які висловлювання істинні, а які хибні

Тарас Шевченко народився 9 березня 1814 року.

Тарас Шевченко – поет.

Шевченко народився в  Кирилівці.

Тарас скоро залишився сиротою.

Шевченко єдина дитина в сімї.

Шевченко автор Заповіту.

Тарас в дитинстві любив малювати.

Реве та стогне Дніпр широкий написав Франко.

Тарас Шевченко був кріпаком.

Енгельгард – пан, у якого служив Шевченко.

Тараса Шевченка називають великим Кобзарем.

Висловлювання, яке утворюється з двох висловлювань за допомогою слів якщо то, називають логічним висловлюванням.

Наведемо приклад логічного висловлювання:

З вирію прилітають птахи. Прийшла весна.

Якщо з вирію прилетіли птахи, то прийшла весна.

  1. Завдання на картках “Склади логічне висловлювання з двох простих”

Тарас Шевченко художник

Мусив служити у пана

У Тараса померли батьки

Її звали Катерина

Великий Кобзар був кріпаком

Він малював картини

У Шевченка була сестра

Тарас Шевченко сирота

Фізкультхвилинка

  • Ви добре попрацювали і тепер настав час для фізкультхвилинки. Я називаю вам твердження, а ви уважно слухаєте і виконуєте, якщо твердження є істинним для вас.
  • Якщо ти хлопчик, то потупочи ногами.
  • Якщо ти дівчинка, то помахай руками.
  • Якщо блакитні очі маєш то плесни у долоні, інакше покрутись поволі.
  • Якщо ти любиш інформатику, то присядь три рази, інакше чотири рази.
  • Якщо ти у спідниці то покрути головою, інакше доторкнись носочків рукою.
  • Якщо в тебе темне волосся, то плесни у долоні
  • Якщо ти людина, то тихенько за парту сідай.

V. Закріплення вивченого матеріалу.

1. Встановити правильний порядок команд алгоритму.

Алгоритм «Вивчення вірша напам’ять»

1. Вивчити вірш напам'ять.

2. Розказати вірш.

3. Відкрити книжку.

4. Знайти вірш для вивчення

 Робота з підручником.

2. Виконати алгоритм.

 

 

 

 

 

               так                                                       ні

 

 

 

 

 

 

 

3.  Робота за комп’ютером

  1. Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.

Вправа «Світлофор»

Підняти червону картку, якщо озвучене  правило неправильне і зелену, якщо озвучене правило вірне.

  • Гратися на комп’ютері можна досхочу.
  • Відстань до екрану повинна бути 50-60см.
  • Поїсти можна і біля комп’ютера.
  • Якщо комп’ютер вимкнувся, то не смикай за кабель.
  • Якщо в тебе мокрі руки або одяг, то сідати до комп’ютера не можна.
  • На клавіші потрібно тиснути сильно.
  • Коли пролунав дзвоник на урок, швидко біжи до комп’ютера і вмикай його.
  • До екрану доторкатися можна тільки пальцем.
  • До комп’ютерного кабінету не можна приносити їжу та напої.
  • Можна розпочинати роботу за комп’ютером у будь-яку хвилину без дозволу вчителя.
  • Можна доторкатися до розеток, кабелю та вмикачів.
  • Можна бігати та бавитися в кабінеті інформатики.
  • Руки мають бути брудними та вологими.

 

Практична робота за комп’ютерами.

Завдання: створіть гру або історію за участі персонажів Діснея.

  1. Запустити програму-браузер.
  2. Ввести адресу сайту studio.code.org/s/infinity/reset
  3. Виконай завдання по-порядку.

  1. Зроби висновок: чи навчився ти працювати з даною програмою?

Вправи для очей.

VІ. Підбиття підсумків уроку

Спробуйте виконати ще один загадковий алгоритм

http://subject.com.ua/textbook/informatics/4klas/4klas.files/image354.jpg

http://subject.com.ua/textbook/informatics/4klas/4klas.files/image356.jpg

Покажіть свій результат виконання алгоритму

 

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Ляхович Вікторія
    Де можна найти презентацію до інтегрованого уроку?
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
Додано
4 вересня 2019
Переглядів
1210
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку