Інтегрований урок образотворчого мистецтва та трудового навчання
(два спарених уроки по 40 хв)
3 клас
Тема уроку: Архітектура як будівельне мистецтво. Гармонія архітектурних форм. Архітектура очима дітей. Створення макетів споруд з конструкторів LEGO
Мета уроку. Ознайомити учнів з мистецтвом архітектури, видами та основними принципами архітектури; вчити створювати різні архітектурні образи; застосовувати отримані знання на практиці; розвивати творчу і пізнавальну активність, асоціативно-образне мислення, уяву та фантазію; розвивати виконавські вміння, увагу, стимулювати прагнення до поглиблення знань; виховувати естетичне сприйняття світу і мистецтва; стимулювати художньо-творчу діяльність.
Обладнання та матеріали:
Хід уроку
I. Стимулювання і мотивація навчально-пізнавальної діяльності.
Побудую дім зелений
На сосновій гілці.
Там доволі буде шишок
Взимку шустрій білці.
Побудую синій дім,
Сині всі кімнати.
Восьминіг в будинку цім
Стане проживати.
А в убранні крижанім
Побудую білий дім.
Він для вас, звірятка, —
Ведмежа й зайчатко.
Чорний дім збудую я,
Двері на засові.
Аж до ночі тут щодня
Будуть спати сови.
А тепер червоний дім
Побудую швидко.
Хай живе принцеса в нім,
Мов прекрасна квітка.
II. Вивчення нового матеріалу з образотворчого мистецтва
1. Розповідь учителя з демонстрацією слайдів.
Згодом люди почали будувати споруди різного призначення, які використовували по-різному: як житло, крамниці, школи, театри, храми тощо.
2. Словникова робота.
Архітекту́ра – з грец. будівництво – це мистецтво проектування будівель.
Архітектура об'ємних споруд (житлові будинки, громадські споруди (школи, театри, магазини, стадіони та ін.), промислові будівлі (заводи, фабрики, електростанції), культові споруди та фортеці).
Ландшафтна архітектура (бульвари, сквери та парки, де можна зустріти архітектуру малих форм — альтанки, місточки, фонтани).
Містобудування (створення нових міст і селищ, реконструкцію старих).
Так, це архітектори. Для того, аби будівля стала справжньою архітектурною спорудою, дуже важливо, щоб вона викликала в людини позитивні почуття, не залишала її байдужою. Такі споруди творять талановиті люди — архітектори.
3. Бесіда:
4. Фізкультхвилинка.
Діти слухають слова вірша та імітують відповідні рухи:
Хто сидіти вже втомився,
Я прошу, щоб той підвівся.
З рук струсили слабкість й втому,
Побудуєм стіни дому,
Дошки рівно постругаємо,
В них гвіздки позабиваємо.
Пофарбуємо підлогу -
Брудні руки в нас від того.
Їх ми добре вимиваєм
І за парти всі сідаєм.
III. Творча робота дітей.
Виставка ескізів.
IV. Трудове навчання
1. Бесіда:
2. Творче завдання.
2. Технічні особливості виконання роботи з конструктора.
3. Повторення правил безпечної праці.
V. Виставка дитячих робіт.
VІ. Підсумок уроку. Рефлексія
— Коротко представте свій проєкт.
— Чи вдалося вам створити будинок таким, як ви його задумали?
1