ЗАНЯТТЯ
«Осінні дари.»
(Розвиток мовлення 2 клас)
Підготувала
Вчитель початкових класів
Пухова А.В.
Тема : Осінні дари.
Мета:
-корекційно-навчальна:вчити учнів правильної вимови звуків в складах та словах, утворювати слова суфіксальним способом, з додаванням одного звука на основі інноваційних технологій, використовувати досвід дитини при розв'язанні навчальних проблем, збагачувати словниковий запас;
-корекційно- розвивальна:розвивати фонематичний слух,зорову та слухову пам'ять, увагу, артикуляційну та дрібну моторику рук, мовленеве дихання, збагачувати словниковий запас;
-корекційно- виховна: підтримувати у дітей гарний настрій, бадьорість, упевненість у власних силах; виховувати самоконтроль, бажання вирізно і чітко говорити.
Обладнання: дзеркало,загадка, дидактичні ігри, предметні картинки, лялька принцеса, карета, підручник А. Я. Малярчук "Дидактичний матеріал для виправлення мовленнєвих недоліків" ІІ част., інтерактивна технологія .
Хід уроку
Учитель: - Діти, ми сьогодні віталися, а я хочу вам запропонувати привітатися незвичайно, допоможуть нам долоньки.
. Хто його приніс? І я не знаю!
« Це вам від мене…»
Ой, які тут гарні осінні листочки! Візьмемо по листочку та прикрасимо наш чарівний «вітерець».
Дидактична гра «Який листочок
Які листочки у вас? ( Жовтий, осінній, сухий, гарний… )
Що це ще у кошику?
Діти
-Овочі !
Так, восени багато овочів. Подивіться, яка велика гарна капуста! Яка вона?
( Опис )
Дидактична гра «Яка капуста»
Як хочеться, дістати ще овочів із кошика, роздивитися їх! Але щось мене руки не слухаються.
Логопед: - Так, давайте, розімнемо їх, щоб легше було взяти овочі!
Пальчикова гра « Капуста».
Учитель: - Ось тепер наші пальчики вправні. Дістаньте собі овочі.
- Дітки, ви чуєте? Хтось шкребеться! Відгадайте загадку і дізнаєтесь хто це.
Загадка
Вдень я сплю, а як прийде ніч,
Отоді вже – інша річ.
Я виходжу полювати –
Стережись, мишва хвостата!
Не злічу вже, скільки штук,
За життя я з′їв гадюк.
Я колючій, мов будяк,
А зовуть мене … ( Їжак ).
Учитель: - Діти, що Їжачок назбирав? ( Яблука, груші ).
Логопед:
- Діти, які ви молодці, а давайте з їжачком пограймо у гру «У саду»
Фізкультхвилинка
Дидактична гра « Овочі – фрукти».
Їжачок – хитрячок
Із голок та шпичок
Пошив собі піджачок
Він гуляє по садку,
Натикає на голки
Груші,яблука,сливки,
І до себе на обід
Він скликає цілий рід.
Фізкультпауза
« Їжачок».
Їхав лісом їжачок,
Віз голчастий піджачок,
Сироїжки він зривав,
Їв та пісеньки співав.
Розумнички!!!
Психогімнастика « Настрій Їжачка».
Вправа на інтонаційну виразність.
Промовляння чистомовки.
Ідь – ідь – ідь – спить малесенький ведмідь.
Ить – ить – ить – біля мами він лежить.
Ни – ни – ни – бачить він солодкі сни.
Ок- ок – ок – про малину і медок.
( Імітація)
Бесіда про тварин:
Підсумок заняття
Учитель. Усі ви добре працювали, тож скажу вам у кінці: мої діти- молодці!
За успішну роботу ми пограємо в гру «Чарівна торбинка» (Діти отримують призи з торбинки)