Інтегрований урок з математика 3 клас
Тема. Переставний Закон множення.
Мета: ознайомити учнів з переставним законом дії множення; закріплювати вміння розв’язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати старанність.
Обладнання:
Хід уроку
І.Організаційний момент
Сьогодні у нас незвичайний урок . Запрошую вас здійснити
цікаву подорож математичним морем . Подорож ця далека , цікава і небезпечна . Тому із собою ми візьмемо сміливих , дружних і кмітливих математиків . Чи є серед нас такі ?
Девіз нашого уроку :
Очі дивляться - та все бачать
Вуха слухають – та все чують
Голова думає .
Яким буде урок? Цікавим !
Які у мене діти ? Найкращі !
ІІ. Перевірка домашнього завдання
А відправимось ми в подорож на кораблі . Щоб потрапити на корабель потрібно придбати квиток . А квитком буде правильно виконане домашнє
завдання (Сигнальні картки ) . Квитки придбали всі .
ІІІ. Актуалізація знань.
Сьогодні ми побуваємо на острові математиків . Кінцева зупинка
нашої подорожі « Бухта оцінок » . Кожен хто відвідає цю бухту повернеться додому з оцінкою . Ну а тепер в дорогу!
Вітер в морі повіває Слайд
І кораблик підганяє.
Він біжить по бурунах ( хвилях )
На роздутих парусах .
Не встигли ми відправитись в дорогу як нас зустрічає перша небезпека 1. «Підводні рифи» . Погано буде тому кораблю , який зіткнеться з таким лихом . І ми повинні зберегти наш корабель. Завдання « Втримай штурвал» . ( повторення таблиці множення на 9 )
Молодці , втримали , всі відповіді вірні .
2. Далі ми запливаємо в порт « Каліграфії » .
Відкрийте свої судові журнали (ними будуть ваші зошити ) . Запишіть число, класна робота . Я пропоную каліграфічну хвилинку записати число 12 . Це найкраща оцінка в школі .
3. Біля порту знаходиться невеличкий острівець « Острів Міркувань » Зупинимось на ньому на хвилинку, поміркуємо, усно запишимо математичний диктант «Мозковий штурм» Слайд
-Число 36 зменшити у 9 разів;
-Знайти дев’яту частину від 45 кг;
-Знайти, у скільки разів 9 менше від 72;
-Добуток чисел 7 і 6 ;
-Частка чисел 63 і 9 ;
-Розв’язати рівняння х • 9 = 72.
(Відповіді: 4; 5 кг; у 8 разів; 42; 7; х = 8)
Молодці , впорались .
4. Попереду нас чекає «Інформаційний острів» Слайд Погляньте, назустріч до нас пливуть веселі дельфіни . Дельфіни – це морські ссавці . Вони живуть зграями . Дельфіни дуже розумні, товариські, доброзичливі до людей . Увага ! У них важлива інформація!
( Переставна властивість множення )
Дякуємо!
IV. Повідомлення теми уроку Слайд
— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з новим законом дії множення, продовжимо роботу над задачами.
V. Робота над темою уроку
1. Підготовча робота
— Обчисліть рівність 4 + 25.
— Як ви обчислювали? (25 + 4)
— Яким законом додавання користувалися? (Переставним законом додавання)
— Як звучить цей закон? (Від перестановки доданків сума не змінюється.)
— Для чого потрібно знати цей закон? (Щоб швидко і зручно обчислювати.)
2. Пояснення нового матеріалу
1) Бесіда за завданням 331 (с. 46).
— Що купила мама?
— Скільки яєць купила мама?
— Поясніть розв’язання та зробіть висновки.
На дошці — вираз: 5 • 6 = 6 • 5 = 30
— Що спільного? (Спільні множники і відповідь.)
— Чим відрізняються? (Перший і другий множники міняються місцями.)
2) Ознайомлення з правилом (с. 47).
VІ. Закріплення вивченого матеріалу Слайд
А тепер рушаємо далі. 1. Друга небезпека , яка чекає на нас – айсберги .
Айсберги – це брили льоду , вони складаються з замерзлої прісної води . Нам потрібно розв‘язати приклади, тим самим ми зможемо його розтопити . Завдання « Розтопити айсберг » Скористаємось інформацією від дельфінів.
2 * 7 * 3
2 * 9 * 3
9 * 4 * 2
8 * 3 * 2
3 * 8 * 3
4 * 9 * 2
2. Первинне закріплення (с. 47)
1) Завдання 333.
— Обчисліть, використовуючи за потреби переставний закон множення.
2) Завдання 332.
— Усно розв’яжіть рівняння, не виконуючи обчислень.
Молодці , впорались!
3. Наступна зупинка Острів «Відпочинку» Слайд
Встаньте діти , посміхніться
Землі нашій поклоніться
І до сонця потягніться .
А море хвилюється раз, два, три,
Морська фігура сядь і замри .
Відпочили, а тепер пливемо далі .
4. У нас на шляху нова перепона . На морі - туман . Його потрібно розсіяти розв’язавши задачу .
За 9 годин роботи двигун витрачає 72 л палива . За скільки годин він витратить 40 л пального .
Молодці , і з цим завданням ми впорались .
VІІ. Розвиток математичних знань
1. Робота над задачею (с. 47, завдання 334)
Аналіз умови задачі. Складання короткої умови.
Було — ? по 9 м
Витратили — 45 м
Залишилось — 27 м
Розв’язання
1) 45 + 27 = 72 (м) — завезли тканини
2) 72 : 9 м = 8 (с.)
Відповідь: завезли 8 сувоїв тканини.
Розв’яжіть задачу іншим способом.
2-й спосіб
1) 45 : 9 = 5 (с) — витратили
2) 27 : 9 = 3 (с.) — залишилось
3) 5 + 3 = 8 (с.)
Відповідь: завезли 8 сувоїв тканини.
2. Діти , у нас сигнал « SOS » . Одягніть навушники , прийміть радіограму і запишіть її у судові журнали (робота в парах) . Нарешті дісталися до острова « Математиків». А від островітян конверт ( у конверті завдання ). Слайд
Гра «хто швидше?»
9 • 2 42 + 14 х · 4=36 х : 8= 5
9 • 4 9 • 4 х= х=
24+ 38 38 – 17 х= х=
42: 7 24: 3
54: 9 9 • 5
75 – 47 81: 9
Порада від островітян Слайд
Математика наука , без якої важко жити,
Тож вчи її щоденно, досягнеш тоді вершин.
VIІІ. Підсумок уроку
Наша подорож закінчується . На горизонті видніється «Бухта оцінок та вражень» (мікрофон)
Як пройшло ваше плавання ?
Що вам сподобалось , що запам’яталось?
Яке завдання на уроці було найцікавішим, на ваш погляд? Чому?
Дякую за роботу . Слайд
ІХ. Домашнє завдання
1