інтегрований урок – подорож математики й природознавства за темами: Додавання та віднімання числа 7 (закріплення). Тварини рідного краю. Допомога тваринам взимку.

Про матеріал

Метою уроку є формування знань таблиці додавання й віднімання числа 7; поглиблення знань та умінь учнів розв’язувати задачі; розвиток логічного мислення; удосконалення обчислювальних навичок; розширення уявлень учнів про тварин рідного краю; ознайомлення зі способом живлення різних тварин; розвиток мовлення та уваги; прищеплення поваги до тварин; виховання спостережливості, кмітливості, бережного ставлення до птахів і звірів. Також є міжпредметний зв'язок з читанням (вивчення віршів), трудовим навчанням (робота з геометричним матеріалом – снігова баба), образотворчим та музичним мистецтвом. Протягом уроку діти подорожують зимовим лісом і годують пташок та звірів, що зустрічаються, за допомогою розв’язання різних математичних вправ.

Перегляд файлу

Інтегрований урок

Математики та природознавства

1 клас

Тема (математика): Додавання і віднімання числа 7.

Тема (природознавство): Тварини рідного краю.

Мета: Формувати знання таблиці додавання й віднімання числа 7; поглибити знання й уміння учнів розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення; удосконалювати обчислювальні навички; розширювати уявлення учнів про тварин рідного краю; ознайомити зі способом живлення різних тварин; розвивати мовлення, мислення, увагу; прищеплювати повагу до тварин; виховувати спостережливість, кмітливість, бережне ставлення до птахів і звірів.

Хід уроку

І. Організація класу.

 Вчитель:   Скликав дзвоник усіх нас

          До навчання у цей клас

Скажем дружно «Добрий день!»

Нехай буде вдалим цей день!

Але ми сьогодні не самі –

Бо гості на урок до нас прийшли.

Тож ми їх щиро вітаємо,

І привітно зустрічаємо!

До гостей всі поверніться,

Привітайтесь як годиться

  • Добрий день!

Діти, гостям ви вклоніться

І всі їм любо посміхніться.

                   Діти: Ми вам раді, люди добрі.

І вітаєм щиро вас.

Усіх запрошуєм ласкаво

На урок у перший клас!

Вчитель: Всі мерщій сідайте ,діти.

Домовляймось не шуміти,

На уроці не дрімати,

Руки вчасно підіймати. 

І щоб не було мороки.

Всі готові до уроку?!

Тож гаразд, часу не гаєм

І урок розпочинаєм.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Сьогодні у нас особливий день – ми вперше зустрічаємо гостей, що завітали. І для нас це справжнє свято. Тому і урок буде незвичайним. Це інтегрований урок математики і природознавства.

 Загадка

В неї лиш одна нога,

І сама, мов кочерга.

Дуже легко нам усім

Упізнати цифру… (сім)

  • Так. На уроці ми будемо говорити про додавання і віднімання числа 7 і тварин рідного краю.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  • Давайте ж розкажемо гостям, чому ми поєднали саме такі теми.

 Число 7 – чарівне число. Воно знаходиться у гармонії з природою. Давайте подумаємо і скажемо де ви зустрічали число 7?

  • 7 днів тижня;
  • 7 кольорів веселки;
  • 7 планет Сонячної системи;
  • 7 чудес світу;
  • 7 нот у музиці.

         Протягом уроку ми з вами будемо подорожувати казковим зимовим лісом і допомагати тваринам рідного краю вижити в складних умовах зими, розв’язуючи приклади і задачі.

(Теми на дошці)

ІV. Перевірка готовності учнів до уроку.

  • І так, щоб вирушити в подорож, нам потрібно налаштуватися так як роботи в нас буде багато.

На уроці ми повинні:    Мислити – логічно

Рахувати – швидко

Писати – каліграфічно

Відповідати – чітко і правильно

Очі дивляться – і все бачать

Вуха слухають – і все чують

Голова – думає!

Тож, працюватимем старанно,

Щоб почуть наприкінці,

Що у нашім першім класі

Діти – просто молодці!

  • А чи всі готові до уроку ми зараз перевіримо за допомогою гри

«Так чи Ні!» (долоньки)

  • Чи охоче йшли до школи? (Так)
  •  Лінь - дрімоту побороли? (Так)
  • Чи може хочеться поспати? (Ні)
  • То ви прийшли сюди навчатись? (Так)
  • А може труднощів боятись? (Ні)
  • Скажіть: портфелі ви зібрали? (Так)
  •  А чи усе туди поклали? (Так)
  • Отже, якщо усі готові, то вирушаємо в подорож зимовим лісом.

V. Узагальнення і систематизація знань.

  • Але що це? Червоне світло? Що це означає?
  • І щоб побачити зелене світло світлофора нам треба згадати правила, які допомагатимуть нам разв'язувати завдання.
  • Отже: тест – контроль. (сигнальні картки)
  • Я вважаю, щоб зменшити  число, треба відняти. (Так)
  • Я вважаю, що відніманням ми знаходимо суму чисел. (Ні)
  • Я вважаю, щоб збільшити, треба додати. (Так)
  • Я вважаю, що суму чисел знаходимо дією додавання. (Так)
  • Я вважаю, що при додаванні чисел одержуємо різницю. (Ні)
  • Я вважаю, що знаходження різниці виконується дією віднімання. (Так)
  • Ви молодці. Тепер я бачу, що холоди  вам не страшні.
  • Тож. Вирушаємо!

VІ. Основна частина уроку.

  1. Усна лічба
  • І ось ми вже в зимовому лісі! Діти, а хто це йде нам на зустріч? (Зайчик)

Бідний зайчик

 По дорозі зайчик скаче,

Сніг глибокий, зайчик плаче,

Змерз він дуже, і тремтить,

І не знає, що робить.

Де спочити, де присісти?

Аби трішечки поїсти.

 

Треба швидше у лісочок,

Де стоїть старий пеньочок.

Сніг лапками розгрібати

І там корінчики шукати.

Аби кори трішечки згризти….

Ой, як дуже хочу їсти!

  • Діти, а давайте пригадаємо, що любить їсти зайчик?

Якщо ви правильно обчислите приклади, то ми дізнаємося, чого зайчик не знайде під снігом, і погодуємо зайчика.

Похожее изображениеКартинки по запросу капуста 

                              

Похожее изображение                               1 + 7 =                                  8 – 7 =

Картинки по запросу капуста 

                               2 + 7 =                                  9 – 7 =

 

3 + 7 =                     10 – 7 =

 

  • Які ж ви молодці,  допомогли зайчикові відшукати смачну їжу.
  • Ой, діти, а хто це? І куди подівся наш зайчик? 

Лисичка: Він втік щойно мене побачив. Ось подивіться, лише сліди залишились. І саме вони допоможуть вам його знайти.

  1. Математичний ланцюжок

 

 

  1.  Фізкультхвилинка

                       Зайчик

Сірий зайчик скік та скік (стрибки на місці),

До нас по їжу він прибіг (біг на місці).
Нахиливсь, зірвав морковку (руки на поясі, нахили вперед,

                                               дістати пальчиками рук носочки ніг)
Але й мав собі мороку.
Поки в ліс її приніс (маршируємо на місці)
Мокрий став у нього ніс (погріти руки)

А у лісі в цій порі

Хазяйнують снігурі.

І синички ось літають

Корму там вони шукають.

  • Як ми можемо допомогти пташкам взимку?
  • Повісити годівничку для птахів і насипати їсти.
  • Тож давайте допоможемо!
  •  А пташки допоможуть нам написати математичний диктант.
  1. Математичний диктант (віршовані задачі)

Гляньте, білочка одна визирає із дупла.

 Ще он 3 стрибнуло з гілки,

 А за ними – ще 3 білки.

 Я прошу вас, діти милі,

 Щоб всіх білок полічили.

 (1 + 3 + 3 = 7)

Було у Лисиці

7 ягід кислиці.

Одну вона з'їла.

А скільки залишила?       (7 – 1 = 6)

По дорозі Зайчик біг.

Ніс 5 яблук на обід.

Одне впало, покотилось.

Скільки яблук залишилось?      (5 – 1 = 4)

Лиска моркву посадила.

3 морквини там вродило.

Наш зайчисько враз 3 з’їв.

Скільки Лисці залишив?      (3 – 3 = 0)

Біг Зайчисько, куций хвіст,

На сніданок моркву ніс.

7 у кишені, а одну у жмені.

Запишіть відразу,

Скільки буде разом?      (7 + 1 = 8)

Вдень я хатку прикрашала,

Квіти у гаю збирала.

Ось є 6 та ще одна.

Скільки квітів, дітвора?       (6 + 1 = 7)

7 пташок зліпив Семенко

І одну мала Оленка.

Друзі, ви б не полічили,

Скільки діти птиць зробили? (7 + 1 == 8)

(перевірка: пташки відлітають і відкривають відповіді, діти в парах перевіряють написане).

  • Малята, а чим славляться пташки? (своїм співом)
  1. Пісня «Горобчики»
  • Отже, співати як пташки ми вміємо. А чи вміють пташки розв’язувати задачі?
  1. Мозковий штурм (робота з підручником – ст. 77  №6)

– Щоб розв’язати задачу, проведемо «Мозковий штурм»

- Що таке задача? (Математична вправа)

- З яких частин складається задача? (Умова, запитання, розв’язування, відповідь)

- Яку роль відіграє в задачі запитання? (Від запитання залежить розв’язання. Без запитання не може бути задачі).

  • Про що запитується в задачі?
  • Якою дією будемо розв’язувати задачу?
  • Чому?
  • Давайте запишемо задачу.
  • Яку відповідь отримали?
  1. Робота з геометричним матеріалом.
  • Діти! Гляньте хто це визирає із дупла?

Загадка

Червонясту шубку має,

по деревах все стрибає.

Хоч сама мала на зріст,

Та великий в неї хвіст.

Як намисто оченята…

Хто це? Можете вгадати?

   Білочка

  Запасла на зиму я

І гриби й горішки.

Я люблю по гілочках

Пострибати трішки.

  • А чи знаєте ви, в яку гру полюбляє грати білочка взимку?
  • Так. Сніжки. І зараз ми з нею пограємо!
  • Яка зараз пора року?
  • Що є взимку?
  • Що можна зробити з снігу?
  • Білочки теж люблять ліпити снігову бабу.
  • Давайте разом складемо сніговика за допомогою геометричних фігур.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Діти! А це хто?

Загадка

Сірий хвостик, сірі вуха,

Біжить лісом він щодуху.

Гострі зуби всіх лякають.

Всі звірята його знають. (вовчик)

  • Так, вовчик.

Вовчик

Маю я мисливську вдачу

І такі круті повадки,

Що й на місяці побачу

Молоду вівцю з ягнятком.

 

VІІ. Підсумок уроку

  1. То скажіть, кого ми з вами зустріли?
  2. Чи допомогли ми тваринам?
  3. Гра «Мікрофон»
  • Що нового взяли з уроку?
  • Що найбільше сподобалося?
  • Що запам’ятали?
  1. Рефлексія настрою та емоційного стану. Оберіть свій смайлик.

Картинки по запросу рефлексия уроку смайлик

 

 

 

 

 

  1. Побажання дітям і гостям

Ось і продзвенів дзвінок,

Закінчився наш урок,

На уроці, по заслузі

Щиро дякую вам друзі.

 

Вчитель  Скажемо гостям «До побачення!»

 

  1. Пісня про добро.

— Хай красною буде учительська доля.

Щоб добре вам всім працювалося в школі.

Рятує хай Ангел-хранитель всіх вас.

Щасливі й здорові були щоб весь час. 

 

 (Діти під музику виходять з класу)

 

Перегляд файлу

Мислити – логічно

Рахувати – швидко

Писати – каліграфічно

Відповідати – чітко і правильно

Очі дивляться – і все бачать

Вуха слухають – і все чують

Голова – думає!

Математика.  

 

Природознавство

 

Додавання і віднімання числа 7.

Тварини рідного краю.


1 + 7 =

2 + 7 =

3 + 7 =

8 – 7 =

9 – 7 =

10 – 7 =

Перегляд файлу

D:\Новая папка (6)\IMG_20180211_230220.jpgD:\Новая папка (6)\IMG_20180211_230220.jpgD:\Новая папка (6)\IMG_20180211_230220.jpgD:\Новая папка (6)\IMG_20180211_230220.jpg


D:\Новая папка (6)\238679-1.jpgD:\Новая папка (6)\238679-1.jpgD:\Новая папка (6)\238679-1.jpgD:\Новая папка (6)\238679-1.jpg

D:\Новая папка (6)\images (2).pngD:\Новая папка (6)\images (2).png

Перегляд файлу

D:\Новая папка (6)\1509015455.jpg

C:\Users\User\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\maxresdefault.jpg


D:\Новая папка (6)\0401cfdbef6559398f93895f777defbf.jpgD:\Новая папка (6)\image177.jpg


 

D:\Новая папка (6)\сгорание-планет-в-Джйотиш.jpg

 

 

D:\Новая папка (6)\7wonders.jpg

D:\Новая папка (6)\1463188929_muzykalnyj-plakat.jpg

 

D:\Новая папка (6)\121.jpg


D:\Новая папка (6)\sparrows-winter-birds-wallpaper-20562984-1920x1080.jpgD:\Новая папка (6)\b_930ebc74c3fdb7dfee7f24bfb4b49649.jpg


D:\Новая папка (6)\26o.jpg

 

 

D:\Новая папка (6)\ayda_igrat_v_snezhki.jpg

D:\Новая папка (6)\326221-blackangel.jpg


 

 

D:\Новая папка (6)\mid_273286_3310.jpg

 

D:\Новая папка (6)\default_Image+by+Konsta+Punkka.jpeg

 

 


D:\Новая папка (6)\172553.jpg

 

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

  

5772_4557cc50c65ae82fcfe0dd22d4a0cf3b.jpg.jpg
zip
Додано
24 січня 2019
Переглядів
1026
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку