На уроках позакласного читання я часто учнів ознайомлюю з сучасними українськими письменниками, їх творчістю.
Конспект інтегрованого уроку з використанням інноваційних технологій, конструктора LEGO. На уроці використовую власні вірші, сенкани.
Тема. Сучасні українські письменники. Інтегрований урок у 4 класі з літературного читання та мистецтва на тему: «Творчість Олесі Мамчич. Композиція «Сніговик»».
Мета. Ознайомити учнів з творчістю Олесі Мамчич. Розширити читацькі інтереси учнів.
Формувати уміння виділити жанрові особливості віршів, їх тематику, проблематику; уміння підтримувати колективну дискусію за змістом прочитаного твору; дотримуватися норм культурного спілкування.
Розвивати навички виразного емоційного читання віршів, зв'язне мовлення учнів, уміння створювати виразні художні образи. Виховувати любов до поетичного слова, до природи.
Обладнання: класна бібліотека, мультимедійна дошка, портрет Олесі Мамчич, слова для «Асоціативного куща», хрестоматія сучасної української дитячої літератури для читання в 3, 4 класах (серії «Шкільна бібліотека»).
Очікувальні результати:
- розширення читацьких інтересів учнів;
- вміння самостійно орієнтуватися у світі дитячих книжок;
- вміння бачити красу навколишнього середовища.
Хід уроку
I. Організація класу.
1. Ура, ура, ура!
Подорожувати буде дітвора!
У дивний світ казковий!
Зустрінем босо - взутого сніговика.
Ура! Ура! Ура!
2. Слухання твору П. І . Чайковського «Пори року» («Зима»).
II. Повідомлення теми і мети уроку.
1. «Асоціативний кущ» до слова зима.
2. Вірші про зиму.
У гості я не забарилась.
Вчасно осінь відступилась.
Прийшла я не сама.
Своїх синочків привела.
Мороз все дужче, дужче
За щічки ущипне.
За комір він тихенько
Сніжинку усипне.
3. Складання сенканів до слова зима.
Наприклад:
Зима
Чарівна, білогрива
Приваблює, захоплює, сліпить
Нарешті завітала до нас .
Царівна
Зима
Холодна, сніжна
Розважає, звеселяє, загартовує
Всіх за щічки щипає.
Подруга
4. Гра «Попади в ціль».
(Учні попадають ватними сніжинками у корзинку)
III. Актуалізація опорних знань
IV. Ознайомлення учнів з творчістю Олесі Мамчич.
1. Автобіографія О. Мамчич .
2. Творчість поета.
3. Читання вірша «Босо-взутий сніговик».
4. Вправа «Ланцюжок запитань».
- Хто є головним героєм вірша?
- Куди подорожував сніговик?
- Що накупив він собі у місті?
- Як взувся сніговик?
- Яким транспортом він їхав?
5. Характеристика головного героя.
6. Гра «Склади сніговика».
(Учні складають з цеглинок LEGO головного героя вірша. Робота у групах.)
V. Робота з лепбуком. Тема: «Сучасні українські письменники».
(Доповнення лепбука матеріалами про Олесю Мамчич: портрет, автобіографія, вірші, малюнки головних героїв, анотації до творів, аплікації. Колективна робота).
VI. Малювання сніговика.
VII. Закріплення вивченого матеріалу.
Хто головний герой вірша «Босо-взутий сніговик»?
А) мишка
Б) сніговик
В) котик
Куди дибав босо - взутий сніговик?
А) у ліс
Б) у поле
В) у місто
Хто автор вірша «Босо - взутий сніговик»?
А) Леся Українка
Б) Олеся Мамчич
В) Оксана Лущевська
2. Заповнення таблиці «Знаю. Хочу знати. Дізнався.»
3. Рефлексія. Підсумок уроку.
Ви добре працювали,
Читали, малювали,
Конструктора складали,
Дружно ігри грали.
Ви просто, молодці!
4. Сенкан до слова сніговик (колективна робота).
Сніговик
Вигаданий, казковий
Підморгує, подорожу, дивує
Кожну дитину добре знає.
Персонаж