1) ознайомити учнів з новим твором, вчитиправильно, виразно читати; давати характеристику головним героям, порівнювати вчинки, давати відповіді на питання;
2) розвивати мовлення, пам'ять, увагу;
3) контроль за звуками «с-ш», дотримуватися корекційних видів роботи: читання з губів, розвиток слухового сприймання, за екраном, з перешкодами, збагачення словникового запасу;
4) виховувати у дітей повагу один одного, почуття дружби і чесноті;
Тема: В.Сухомлинський ,, Списав задачу ,,.
Мета: 1) ознайомити учнів з новим твором, вчити
правильно, виразно читати; давати характе-
ристику головним героям, порівнювати вчинки,
давати відповіді на питання;
2) розвивати мовлення, пам’ять, увагу;
3) контроль за звуками «с-ш», дотримуватися
корекційних видів роботи: читання з губів,
розвиток слухового сприймання, за екраном,
з перешкодами, збагачення словникового
запасу;
4) виховувати у дітей повагу один одного,
почуття дружби і чесноті;
Обладнання: читанка, малюнок.
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
( будемо читати, слухати, говорити, думати).
ІІ. Фонетична зарядка.
ас – аш клас – пташка
ос – ош абрикос – дошка
ус – уш капуста – душ
ис – иш миска - мишка
У нашому класі нова дошка.
ІІІ. Розмовна п’ятихвилинка.
ІV. Перевірка домашнього завдання.
V. Фізхвилинка.
Раз, два – всі присіли, потім вгору підлетіли,
Три, чотири – нахилились, із струмочка гарно вмились
П’ять, шість – всі веселі крутимось на каруселі,
Сім, вісім – в поїзд сіли, ніжками затупотіли
Дев’ять, десять – відпочили і за парти тихо сіли.
VІ. Оголошення теми уроку.
VІІ. Словникова робота.
СТУРБОВАНИЙ – хвилювався, переживав
( 1-2 учні читають)
ПОБІЛІЛА – обличчя стало біле
( 1-2 учні читають)
VІІІ. Первинне ознайомлення з текстом.
слухаєте уважно, всі останні- дивитесь на мене).
( Добре розв’язувала задачі Зіна)
ХІ. Читання учнями. Аналіз прочитаного.
- Кому було важко розв’язувати задачі?
( Павликові)
- Що він попросив у Зіни? ( Списати задачу)
( ЗНАЙДІТЬ І ПРОЧИТАЙТЕ У ТЕКСТІ)
- Діти, а можна списувати один в одного? ( Ні)
3. Читання ,, ланцюжком,,
4. Відповіді на питання.
- Скільки дій було в задачі? ( У задачі було три дії)
- Яка помилка була у Зіни? ( Там, де треба……)
( ЗНАЙДІТЬ І ПРОЧИТАЙТЕ У ТЕКСТІ)
- Павлик добре зробив чи ні? ( Ні)
- Чому? ( Він не сказав правду)
5. Вибіркове читання.
продовжуєте.
Х. Підсумок уроку.
говорити правду.
ХІ. Домашнє завдання.
с. 156-157, відп. на питання