Урок
Тема : Тварини – домашні улюбленці.
Аплікація з паперу " Мій домашній улюбленець"
Мета: Розширити уявлення про тварин, яких тримають удома,формувати уявлення про догляд за ними.
Формувати вміння доглядати за тваринами, яких тримають вдома, розпізнавати тварин, вміння порівнювати.
Розкрити значення тварин для людини.
Розвивати спостережливість, увагу, мислення, мовлення, пам’ять,фантазію, акуратність у виготовленні аплікації
Виховувати самостійність, бажання знаходити відповіді на поставлені запитання, бережне ставлення до живої природи, зокрема тварин.
Обладнання : картинки з свійськими тваринками , "будиночки" для домашніх тваринок, корм для тварин, презентація.
Хід уроку
І . Організація учнів класу до уроку.
-
ІІ. – М’яв! ( На екрані з’являється котик)
( Діти сидять по групам , а на середині парт клубочки на підставці різних кольорів)
( На дошці розміщені тваринки: корова,кури, гуси, порося, вівця,півник, бджоли)
Тому що їх утримують люди.
Вони їх годують, будують для них житло, піклуються про потомство)
Це наші домашні улюбленці.
Ми будемо робити аплікацію « Мій домашній улюбленець»
ІІІ. Повторення правил техніки безпеки під час роботи з ножицями, клеєм
а) не тримаю ножиці лезами вгору; ( так)
б)передаю ножиці товаришу лише в закритому вигляді, кільцями вперед; ( так)
в) клею неохайно;( ні)
г) наношу клей на деталі від середини до країв (так)
( правила розташування роботи на папері)
в центрі
охайно
всі частини виробу з’єднувати в одне ціле.
ІV. – От і добре! Ми готові розпочинати.
(Якщо кіт згорнувся в клубочок і лапками закривається - похолодає,
А коли вмивається, довго полизуючи лапку – на суху погоду.
Кіт шкрябає підлогу – на вітер і завірюху, дере стіну – на негоду, згорнувся в клубочок і вткнувся мордочкою в лапки – на мороз.)
Завдання Рижика.
( Діти вирізають деталі тваринки і розкладають на папері)
V. Фізхвилинка
VІ. – Рижик запитує, а чи знаєте ви як доглядати за домашніми улюбленцями?
( Розповідь дітей кожної групи про догляд за тваринками,що вони знають)
(Діти приклеюють деталі на папір)
VІІ. - Няв! Няв!( Нявчить наш Рижик)
( Кожен з групи йде до магазину і обирає корм, потім приклеюють внизу під аплікацією)
VІІІ. – Наші тваринки ситі
( На дошці зображення будинків в яких живуть домашні тваринки)
( Діти розміщують тваринки по будиночкам – виставка дитячих робіт)
ІХ.
( Собаку – вигулювати;
Котика – чесати;
У рибок – міняти воду;
У хом’ячків – міняти водичку у поїлці, чистити клітку;
У папуг – також чистити клітку від пір’ячка, давати їм щодня свіженьку водичку,випускати їх політати)
Я гарно працював Я задоволений своєю роботою Я міг би працювати краще
Вправа «Асоціативний кущ»
Тваринки
(Вчитель записує відповіді дітей)