Інтегрований урок у 1 класі (ЯДС, математика, українська мова, фізична культура, образотворче мистецтво) Тема: РУХ І ЗДОРОВ’Я

Про матеріал
Інтегрований урок у 1 класі (ЯДС, математика, українська мова, фізична культура, образотворче мистецтво) . В основу покладено формування здоров’язбережувальної компетентності щодо рухової активності. Урок побудовано в ігровій формі, використано інтерактивні вправи, дібрана цікава дидактика.
Перегляд файлу

01Інтегрований урок у 1 класі (ЯДС, математика,  українська мова,  фізична культура, образотворче мистецтво)

 

Тема: РУХ І ЗДОРОВ’Я

Мета : Формувати в учнів предметні компетентності:

  •          навчальну: ознайомити учнів із видами рухової активності та їх значенням для людини, розширити знання про зимові та літні види спорту;
  •          розвивальну: розвивати вміння правильно виконувати фізичні вправи;
  •          виховну: виховувати бажання займатися активним відпочинком, грати в рухливі ігри, займатися спортом.

Формувати в учнів ключові компетентності:

  •          соціальну: вміти співпрацювати в парі, в групі, виявляти ініціативу, підтримувати взаємини з іншими;
  •          загальнокультурну: використовувати набуті знання, вчити зв’язно висловлюватися;
  •          інформаційно-комунікативну: навчити учнів аналізувати і використовувати потрібну інформацію;
  •          вміння вчитися: навчити учнів організовувати свою навчальну діяльність;
  •          здоров’язбережувальну: дбайливо ставитися до свого здоров’я.

Обладнання:  мікрофон, картки з віршами, картки для хвилинки малювання, картки з числами.

Хід уроку:

  1. Вправа «Збери привітання» (робота у великій групі)

Діти повільно пересуваються по кімнаті.

Завдання: потиснути руки якомога більшій кількості учасників. Кожному з учасників можна тиснути руку лише один раз.

Обговорення:

  •          Кому скільки людей удалося привітати?

 

  1. Постановка проблеми. Оголошення теми і мети уроку

Учитель читає вірш

Щоб зростати силачем

Пташка ценькає в саду:

Годі спати, братику!

https://im0-tub-ua.yandex.net/i?id=a78810d437eab6c85afd80a0946eaa71&n=33&h=190&w=338Я хутенько з хати йду,

Я роблю зарядку.

Раз, два, раз, два!

М’язи - наче тятива,

Бо робити звичні

Вправи гімнастичні!

Хочеш бути силачем –

Подружи зі спортом:

З ковзанами і м’ячем,

Стадіоном, кортом! (О.Пархоменко)

Учитель: - Що ж необхідно зробити, щоб бути силачем?

(діти відповідають)

Учитель: - Сьогодні на занятті ми будемо багато рухатися, пригадаємо види спорту, навчимось правильно виконувати фізичні вправи.

 

  1. Хто як рухається?

Учитель: - Розглянемо малюнки (заєць, пташка, кенгуру, жабка, черепаха). Які тварини зображені і як вони рухаються?

Фізкультхвилинка

Продемонструй:

  •      як пташка махає крилами;
  •      як стрибає кенгуру;
  •      як повзає равлик

Хвилинка міркування

  •          Які рухи може виконувати маленька дитина, якій не виповнилося ще й одного року? Називаємо і показуємо.

 

Учитель: - Запрошую вас переглянути мультфільм «Абетка здоров’я: кому потрібна зарядка»

Хвилинка міркування

  •          Поміркуй, чому кролик почав відставати від друзів?

(діти відповідають)

 

  1. Види рухової активності

Вправа «Мікрофон»

Учитель: - Розглядаємо малюнки (демонстрація слайдів) і по черзі  називаємо, які рухи виконують діти. Вказуємо, чи вмієш ти це робити і чого хочеш навчитися найближчим часом.


(дівчинка плаває у річці,
хлопчик спускається на лижах з гори,

хлопчик катається на ковзанах по льоду,
хлопчик їде на велосипеді,
катається на роликах,

хлопчик біжить,

хлопчик крокує по травичці,

хлопчик катається на роликах,

дівчинка їде на самокаті,
дівчинка танцює,
хлопчик ходить на руках,
дівчинка сіла на шпагат,
дівчинка стрибає на скакалці,
дівчатка  грають в бадмінтон,

хлопчики грають у футбол)


 

Фізкультхвилинка «Зарядка для тіла»

Вправо голову і  вліво

Нахиляєм неквапливо

Шию також розминаєм,

https://im2-tub-ua.yandex.net/i?id=dfdca12ac525feec6b77404056a6da23&n=33&h=190&w=254В різні боки повертаєм!..

 

Тулуб вправо, потім вліво

Вихиляємо грайливо

Крутимо і обертаєм

Прогинаєм,   нахиляєм…

 

Ручки вгору, аж до неба!

Обійняти світ нам треба!

Ще раз вгору потягнулись

І до сонечка всміхнулись!  

            (Наталя Гуркіна)

 

  1. Що ми знаємо про спорт?

Загадки про зимовий спорт 

Взимку – друзі дітвори,

З вітерцем біжать з гори.

Догори самі не йдуть,

Їх на прив’язі везуть. (сани)

 

Як замерзне річка й став,

То не ловлять більше ґав.

Лід розписують вони,

Гостроносі… (ковзани)

 

Спритні дощечки-сестриці

Влітку нудились в темниці.

Як насипав сніг лапатий,

То побігли погуляти. (лижі)

                     (Леся Вознюк)

 

Гра «Інтерв’ю» (робота в парах)

  •          Розкажіть про свої улюблені зимові види спорту.

 

Гра «Мікрофон»

  •          Називаємо по черзі, які ще види спорту ви знаєте?

 

Хвилинка малювання

Учитель: - Обвести те, що не відноситься до активного відпочинку. Розфарбувати три предмети, що належать до улюблених вами видів рухової активності.  А вдома за бажанням розфарбуєте решту.

 

   D:\1. КЛАСОВОД\20. КАРТИНКИ, РАМОЧКИ\картинки від Лоцман А.Г\chess_ink.jpg       D:\1. КЛАСОВОД\20. КАРТИНКИ, РАМОЧКИ\картинки від Лоцман А.Г\volleyball-plaingif-868ef5cec87d2a70.gif          D:\1. КЛАСОВОД\20. КАРТИНКИ, РАМОЧКИ\картинки від Лоцман А.Г\tv.gif      Раскраски велосипед - Сайт для мам малышей

         D:\Не розібрані картинки\Изображение 060.jpg     D:\1. КЛАСОВОД\20. КАРТИНКИ, РАМОЧКИ\картинки від Лоцман А.Г\depositphotos_53528505-stock-photo-jump-rope-coloring-page.jpg       D:\1. КЛАСОВОД\20. КАРТИНКИ, РАМОЧКИ\картинки від Лоцман А.Г\children-1294892_960_720.png                                      

D:\1. КЛАСОВОД\20. КАРТИНКИ, РАМОЧКИ\картинки від Лоцман А.Г\Ice-skates-coloring-page.jpg      D:\1. КЛАСОВОД\20. КАРТИНКИ, РАМОЧКИ\картинки від Лоцман А.Г\kak_narisovat_sanki_karandashom5.jpg           D:\1. КЛАСОВОД\20. КАРТИНКИ, РАМОЧКИ\картинки від Лоцман А.Г\table-tennis-racket-and-ball-coloring-page.jpg

 

 

 

Гра «Упізнай вид спорту»

https://im0-tub-ua.yandex.net/i?id=ec07e11eed79a921d3e4ce825d72d03d&n=33&h=190&w=262

C:\Documents and Settings\Masya\Рабочий стол\малюнки мами\children_s_bicycles_motion_vector_material_15_6116.jpg

E:\баба\презентац\0d79709a3ffdba5a2fac75911fab7960.jpg

E:\баба\презентац\best-7.jpg

 

Математична розминка  «Скільки гравців у даному виді спорту»

(учитель на дошці прикріплює картки із числами 1,2, 4, 5, 6, 11; називає вид спорту, а діти вказують, скільки гравців))

Футбол, волейбол, санний спорт, фігурне катання, баскетбол, теніс, бадмінтон, хокей.

 

Корисні поради

  •      Щоранку роби зарядку.
  •      На прогулянці більше рухайся: ходи, бігай, грай в рухливі ігри.
  •      Запишись на танці чи в спортивну  секцію.

 

  1. На зарядку вставай!

Учитель: Якщо день почнеш із зарядки, значить, буде все в порядку.

Запрошую вас розучити вправи.

Перша вправа «Пташка». Ноги разом, носочки в сторону, руки по боках. На рахунок «раз» — під­німаємо руки вгору і піднімаємося на носки. На раху­нок «два» — висхідне положення. Руки — як криль­ця у пташки, яка летить,— вгору-вниз, вгору-вниз.

Друга вправа «Годинник». Ноги разом, руки на поясі. На рахунок «раз» — голову нахиляємо до правого плеча, на рахунок «два» — до лівого. Як годинник — тік-так, тік-так.

Третя вправа «Вітрячок». Ноги на ширині плечей, тулуб нахилено вперед, руки розведені в сторони. «Раз» —- права рука піднімається вгору, а ліва вниз, дивимося на праву руку вгору. «Два» — ліва рука піднімається вгору, а права вниз. Дивимося на ліву руку вгору.

Четверта вправа «Деревце». Ноги на ширині пле­чей, руки піднято вгору. На рахунок «Раз-два» — нахиляємося вправо, на рахунок «три-чотири» — випрямляємось. Вітер подув сильніше, і деревце нахиляється частіше. На рахунок «раз» — вправо, на рахунок «два» — випрямилися, на рахунок «три» — вліво, на рахунок «чотири» — випрямились.

П’ята вправа «М’ячик». Присядь на ногах, руки поклади на колінця. Стрибай, не випрямляючись, як маленькі м’ячики,— раз, два, три, чотири...

Шоста вправа «Паровозик». Сядь на підлогу, по черзі згинай і розгинай руки і ноги, як паровозик — чух чух-чух.

Сьома вправа «Ванька-встанька». Сядь на підлогу, ноги зігни в колінах, правою рукою обійми праве коліно, лівою рукою — ліве. На рахунок «раз-два» — пере­кат на спину, «три-чотири» — висхідне положення.

Восьма вправа «Велосипед». Лягти на спину, ноги підняти вгору, на кожний рахунок по черзі згинати і розгинати ноги, ніби їдеш на велосипеді.

Дев’ята вправа «Коник». Стрибай, як маленький коник, високо піднімаючи по черзі кожне коліно; можна стрибати по кругу.

Десята вправа «Зайчик». А тепер до нас завітали зайчики, вони ще маленькі, лапки підігнули до гру­дей, але їм весело, вони високо стрибають на двох ніжках. І ти стрибай разом із зайчиками.

 

  1. Любимо ходити пішки

похід малюнок(учні читають вірш)

Я люблю ходити пішки

Петрик з татом щонеділі 
Їздять на автомобілі. 
Та не заздрю я нітрішки, 
Бо люблю ходити пішки. 
Я несу щодня до хати 
Клекіт бусла, запах м'яти, 
Плескіт хвиль, утоми трішки –
Я люблю ходити пішки.

(Леонід Куліш-Зіньков)

 

Фізкультхвилинка-гра   «Туристи в поході» (робота в групах)

Учитель розповідає який-небудь сюжет, а діти, ставши в коло по групах супроводжують розповідь відповідними рухами, творчо відтворюючи почуту ситуацію в дії (ходьба, біг, стрибки тощо).

Наприклад:

  1.                Ми йдемо по галявині, м’яко ступаючи, щоб не пом’яти траву. (Діти йдуть один за одним нав­шпиньки.)
  2.                Тепер перейдемо по стовбуру (колоді), покладе­ному через струмок, щоб не впасти у воду. (Діти йдуть ніби по гімнастичній лаві, намагаючись не втрачати рівноваги.)
  3.                Прийшли до лісу, будемо збирати ягоди суниці. (Діти присідають, імітуючи збір ягід.)

А зараз нарвемо горіхів! Вони ростуть високо на гілках. (Діти починають стрибати вгору.)

 

Прислів’я

Якщо дитина бігає і грається, то їй здоров’я усміхається.

Багато ходити – довго жити.

Хто день починає із зарядки, у того все в порядку.

 

Хвилинка гумору

(діти читають вірш)

Про Юру і фізкультуру

Щось із Юрою не те:
Щось наш Юра не росте…
Він такий у нас тоненький, 
Хворобливий і худенький, 
Мов заморене курча, - 
Одноліткам до плеча…

Та чи знаєте ви те, 
Чом наш Юра не росте?
Подивіться: він з дружками
Мчить по вулиці з книжками.
– Звідкіля біжиш ти, Юро?
– Я тікаю з фізкультури!.. (Грицько Бойко)

https://im2-tub-ua.yandex.net/i?id=d290cb70559f31470e0a3e8ec99f658c&n=33&h=190&w=278

  1. Підсумок уроку

Вивчимо напам’ять

Кожен день по розпорядку

Маємо робить зарядку.

Для здоров’я вона – плюс,

Намотай собі на вус.

 

Учитель: - Що нового ви дізнались на уроці?

 

 

Кросворд «Зарядка»

 

 

1

З

 

 

 

 

 

2

А

 

 

 

 

3

 

Р

 

 

 

 

 

4

Я

 

 

 

5

 

 

Д

 

 

 

6

 

 

 

К

 

 

7

 

 

 

А

 

 

 

  1. Коли грають у хокей? (взимку)
  2. Згори їдуть, а вгору їх везуть. (сани)
  3. У що забивають м’яч у футболі? (ворота)
  4. Що об’єднує футбол, волейбол, баскетбол? (м’яч)
  5. Територія, де проходять спортивні змагання. (стадіон)
  6. Коліщатка мчать мене по асфальту. (ролики)
  7. У що взуті хокеїсти? (ковзани)

 

Рефлексія. Метод «Незакінчене речення»

  •          Для себе я зробив висновок…
  •          Для себе я вирішив…

Бібліографія:

  1. Веселка здоров’я: Хрестоматія для читання дітям дошкільного віку/ Упор.: Л.В.Лохвицька, Т.К.Андрющенко. – Тернопіль: Мандрівець, 2006.
  2. Друзь З.В. Пізнавальні завдання з ознайомлення з навколишнім світом у 1-2 класах чотириріч. почат. шк.: Посібн. для вчителя. – К.: Рад. школа, 1990.
  3. Лохвицька Л.В., Андрющенко Т.К. Дошкільникам по основи здоров’я: Навчально-методичний посібник. – Тернопіль: Мандрівець, 2006.