Інтегрований урок в 1 класі "Хай завжди буде сонце! Хай завжди буде математика! Закріплення додавання і віднімання чисел 1 – 5. Робота над задачами. Величини."

Про матеріал
ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК В 1 КЛАСІ Тема. Хай завжди буде сонце! Хай завжди буде математика! Закріплення дода-вання і віднімання чисел 1 – 5. Робота над задачами. Величини. Мета: - Удосконалювати вміння дітей правильно називати кількісні та порядкові чис-лівники в прямій та зворотній лічбі. - Сприяти розвитку логічного мислення, математичної мови. - Закріплювати знання вивчених табличних випадків додавання і віднімання. - Розвивати кмітливість і спостережливість. - Розвивати пізнавальні інтереси. - Виховувати любов до природи.
Перегляд файлу

ІНТЕГРОВАНИЙ УРОК  В 1 КЛАСІ

 

Тема. Хай завжди буде сонце! Хай завжди буде математика! Закріплення додавання і віднімання чисел 1 – 5.  Робота над задачами. Величини.

Мета:

  • Удосконалювати вміння дітей правильно називати кількісні та порядкові числівники в прямій та зворотній лічбі.
  • Сприяти розвитку логічного мислення, математичної мови.
  • Закріплювати знання вивчених табличних випадків додавання і віднімання.
  • Розвивати кмітливість і спостережливість.
  • Розвивати пізнавальні інтереси.
  • Виховувати любов до природи.

 

Хід уроку

 

І.    Привітання. Актуалізація знань.

Вчитель:   Скликав дзвоник усіх нас

          До навчання у цей клас.

Але ми сьогодні не самі –

Бо гості на урок до нас прийшли.

Тож ми їх щиро вітаємо,

І привітно зустрічаємо!

До гостей всі поверніться,

Привітайтесь як годиться

  • Добрий день!

Діти, гостям ви вклоніться

І всі їм любо посміхніться.

                   Діти: Ми вам раді, люди добрі.

І вітаєм щиро вас.

Усіх запрошуєм ласкаво

На урок у перший клас!

- Сідайте, будь ласка.

2. Перш ніж почати урок, нам треба налаштуватися, адже роботи в нас буде багато. Отже,

На уроці ми будемо:      Мислити – логічно,

Рахувати – швидко,

Відповідати – чітко і правильно.

Тож, працюватимем старанно, щоб почуть наприкінці,

що у 1 – Б класі діти просто – МОЛОДЦІ!

  • А чи всі готові до уроку ми перевіримо за допомогою ГРИ

«ТАК ЧИ НІ» (ДОЛОНЬКИ)

  • Чи охоче йшли до школи? (Так)
  • Лінь – дрімоту побороли? (Так)
  • Чи може хочеться поспати? (Ні)
  • То ви прийшли сюди навчатись? (Так)
  • А може труднощів боятись? (Ні)
  • Скажіть: портфелі ви зібрали? (Так)
  • А чи усе туди поклали? (Так).
  • Отже, якщо усі готові, то починаємо наш урок.
  • Але що це? Червоне світло? Що це означає?
  • І щоб побачити зелене світло світлофора нам треба згадати правила, які допомагатимуть нам разв'язувати завдання.
  • Отже: ТЕСТ – КОНТРОЛЬ. (СИГНАЛЬНІ КАРТКИ)
  • Я вважаю, щоб зменшити  число, треба відняти. (Так)
  • Я вважаю, що відніманням ми знаходимо суму чисел. (Ні)
  • Я вважаю, щоб збільшити, треба додати. (Так)
  • Я вважаю, що суму чисел знаходимо дією додавання. (Так)
  • Я вважаю, що при додаванні чисел одержуємо різницю. (Ні)
  • Я вважаю, що знаходження різниці виконується дією віднімання. (Так)
  • Ви молодці. Тепер я бачу, що ніякі труднощі вам не страшні.
  • Тож. Вирушаємо!

!!! Перш ніж приступити до роботи, давайте за допомогою цифр прочитаємо прислів'я.

( На все є свій порядок .)

- Як ви розумієте це прислів'я?

- Жити по правилах, по закону, з повагою до людей.

- Діти, а хто впорядковує все на землі, хто слідкує, щоб птахи відлітали в теплі краї, а дерева скидали листя, щоб комахи шукали собі зимову постіль?

- Я допоможу вам відповісти на це запитання. Послухайте загадку.

 

Із неба диво золоте

І світить нам, і гріє.

Ніщо без нього не росте

І всяк йому радіє.      (Сонце)

 (Заходить сонечко, вітається з дітьми).

- А яке сьогодні сонце?

1. КАЛЕНДАР ПОГОДИ (усміхнене, радісне, ласкаве, пекуче, веселе, сумне, привітне, чарівне, зимове, весняне…)

-    Сьогодні до нас теж прийшло сонечко із своїми промінчиками. І воно буде головним героєм нашого уроку.

2. Сонечко хоче кожного обігріти. Воно послало на землю промінчик. Кидаю ЖОВТИЙ КЛУБОЧОК (М’ЯЧИК) - сонечко.

-  осінь, а за нею… (зима)

-  січень, а за ним… (лютий)

-  число 22, а за ним… (23)

-  вівторок, а за ним… (середа).

Ось ми і склали календар погоди на сьогодні.

 

АНЯ: Я зазирнула до вас у віконечко, освітила весь клас ы мені дуже цікаво  "А як тут діти? Чого навчилися ви за півроку? За ваші досягнення я даруватиму вам теплу посмішку.

2. УСНА ЛІЧБА.

-    Порахуйте від 1 до 10 , від першого до десятого;

-    від 10 до 1, від десятого до першого;

-    від 2 до 7

-    від 8 до 3

-    Я задумала число. Воно більше 4, але менше 6. Що це за число?

-    Я задумала числа. Вони більше 7, але менше 10. Що це за числа?
3. ЗАДАЧІ НА ЛОГІКУ.

  1. Ось до класу на урок

залетіло 5 сорок.

Дві пізніше прибуло.

Скільки всього сорок було?  (5 + 2 = 7)

  1. 1 пташка була в Оленки

і 5 пташок зліпив Семенко.

Друзі, ви б не полічили,

Скільки діти птиць зліпили?  (1 + 5 = 6)

  1. У садок, до годівниць

Прилетіли 10 птиць.

Потім 5 з них полетіло.

Скільки птиць в саду лишилось?  (10 – 5 = 5)

  1. Гляньте, білочка одна визирає із дупла.

Ще он 3 стрибнуло з гілки,

А за ними – ще 3 білки.

 Я прошу вас, діти милі,

 Щоб всіх білок полічили.  (1 + 3 + 3 = 7)

  1. Було у Лисиці

5 ягід кислиці.

Одну вона з'їла.

А скільки залишила?   (5 – 1 = 4)

  1. По дорозі Зайчик біг.

Ніс пару яблук на обід.

Одне впало, покотилось.

Скільки яблук залишилось?   (2 – 1 = 1)

7.Лиска моркву посадила.

3 морквини там вродило.

Наш зайчисько враз 3 з’їв.

Скільки Лисці залишив?   (3 – 3 = 0)

8.Біг Зайчисько, куций хвіст,

На сніданок моркву ніс.

4 у кишені, а одну у жмені.

Запишіть відразу,

Скільки буде разом?   (4 + 1 = 5)

9. Вдень я хатку прикрашала,

Квіти у гаю збирала.

Ось є 3 та ще одна.

Скільки квітів, дітвора?   (3 + 1 = 4)

  1. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ.
  • Діти, а ви помітили, що від нашого сонечка тінь падає? Що вона вам нагадує? (Коло).
  • А які ще геометричні фігури ви знаєте? …….
  1. ПСИХОЛОГІЧНА ВПРАВА «НАОСЛІП»
  • Підніміть  праву руку, ліву, плесніть у долоні.
  •  Закрийте очі. Покажіть рукою. Де у нас вікно, двері,  учительський стіл, дошка із сонечком.
  1. РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ.

Сонце знаходиться від нас дуже далеко. Щоб до нього доїхати швидким поїздом, то на це й життя не вистачило б. І навіть  маленькому промінчику Сонця потрібно 8 хвилин, щоб спуститися до нас на Землю.

- Давайте відкриємо підручники і порахуємо разом з потягом. (с. 90).

7. ГІМНАСТИКА ДЛЯ ОЧЕЙ  «СОНЕЧКО».

І ось  заглянув промінчик  до нас і застрибав у класі сонячний зайчик.

Слідкуйте за сонечком і виконуйте гімнастику для очей.

       

- А ви знаєте, яка сила у сонячного зайчика?          

- Хочете дізнатися? Ну то покладіть голівки на парту і спробуйте почути музику сонячного світла. 

 

  •      А зараз  спробуємо почути музику сонячного світла. Якою, на вашу думку, вона буває: тихою чи голосною? Від чого це залежить? Мабуть, вранішнє сонечко співає неголосно. Його промінчики ніжно лоскочуть нас. Та ось сонячна музика набирає силу, звучить  голосніше. Вдень сонце голосно співає свою пісню. Воно вже пригріває, припікає, деколи нещадно палить.

 

- Діти, кожний із вас для своїх рідних є теж маленьким сонечком.

-  Називають вас так мами?

- Як ще вони вас називають?

- А давайте дізнаємось кого ще називають «сонечком».

  1. ЗАГАДКА. СОН + ЕЧКО = СОНЕЧКО (МАЛЮНОК).
  • Що ви знаєте про таке сонечко? (Сонечко – маленький жучок – хижак, корисний, поїдає попелиць. Комаха, літає)
  • Ось наше сонечко літало -літало, стомилось  і вирішило відпочити. Ось і сіло воно на наші зошити. Відкриваємо зошити і працюємо.
  1. РОБОТА В ЗОШИТІ. ГРАФІЧНИЙ МАЛЮНОК

  1.  Фізкультхвилинка «Бедрик».
  • А тепер давайте відпочинемо разом із сонечком.

 

  1.  РОБОТА В ЗОШИТІ. ЗАДАЧА

 

– Щоб розв’язати задачу, проведемо «Мозковий штурм»

- Що таке задача? (Математична вправа)

- З яких частин складається задача? (Умова, запитання, схема, розв’язування, відповідь).

- Яку роль відіграє в задачі запитання? (Від запитання залежить розв’язання. Без запитання не може бути задачі).

C:\Users\user\Desktop\Відкритий урок\Математика. 1 клас. Навчальний зошит_У 4 ч. Ч. 3_С. О. Скворцова, О. В. Онопрієнко._page-0055 (2).jpg

  • Про що запитується в задачі?
  • Якою дією будемо розв’язувати задачу?
  • Чому?
  • Давайте запишемо задачу.
  • Яку відповідь отримали?
  1. ЗАГАДКА

СОН + ЯШНИК = СОНЯШНИК (МАЛЮНОК).

- Соняшник називають квіткою сонця.

- Що ви знаєте про соняшник? Сонечко?

  (Городня рослина. Квітка сонця, повертає голівку за сонцем. Виготовляють олію, халву, майонез, маргарин, ліки, папір і пластмасу.

  

- Ой, дивіться тут на пелюсточці щось написано.

ГРА «РОЗКАЖУ ПРО ЧИСЛО»

- Соняшник повернув свою голівоньку і побачив цифри.

-    А яка улюблена цифра ваша?

-    Що б ви розповіли Сонечку про свою улюблену цифру?

( Я люблю число3. Його сусіди – 2 і 4. 2 – менше від мене на 1, 4 – більше від мене на 1.

 Я– непарне число. Я складаюсь з 1 і 2, з 2 і 1.)

 

  1.  Будиночки ЛЕГО
  • Ви дуже добре знайомі з цифрами. А зараз ми перевіримо чи вмієте ви рахувати.
  • Робота в малих групах.
  • Перевірка.

 

Підсумок уроку.

 

Рефлексія настрою та емоційного стану. Оберіть свій смайлик.

Картинки по запросу рефлексия уроку смайлик

 

 

 

Побажання дітям і гостям

  •      Землю красить Сонце, а людину – праця. Я вдячна вам за старання, за знання, за уміння гарно себе поводити. Ви виконали всі завдання. Я дарую вам сонечка.

Ось і продзвенів дзвінок,

Закінчився наш урок,

На уроці, по заслузі

Щиро дякую вам друзі.

 

  • Скажемо гостям «До побачення!».
doc
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Інтегровані уроки
НУШ
Додано
21 березня 2023
Переглядів
410
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку