Інтегрований урок в 3 класі.
Математика. Розв'язання складених задач. Задачі на знаходження частини від числа.
Основи здоров`я. Правила протипожежної безпеки. Пожежонебезпечні та вибухонебезпечні предмети.
Епіграф уроку: Нехай вогонь в серцях палає, а пожеж хай не буває
Харківська гімназія № 86
Харківської міської ради
Харківської області
Інтегрований урок
в 3-Б класі.
Математика.
Розв'язання складених задач.
Задачі на знаходження частини від числа.
Основи здоров`я.
Правила протипожежної безпеки.
Пожежонебезпечні та вибухонебезпечні предмети.
вчитель початкових класів
І кваліфікаційної категорії
Фалєєва Світлана Костянтинівна
Харків-2017
Мета уроку:
Математика: повторити таблицю множення і ділення; удосконалювати навички знаходження частини від цілого; вправляти учнів в обчисленні значень виразів, прикладів з іменованими числами, розв’язанні рівнянь і задач на 2-3 дії; розвивати вміння аналізувати, узагальнювати інформацію; розвивати пам’ять, логічне мислення, увагу; виховувати відповідальне ставлення до навчання, дружнє ставлення до товаришів.
Основи здоров`я: привчати учнів обережно і цивілізовано відноситися до вогню, нагадати про причини виникнення пожеж та правила безпечної поведінки в разі виникнення пожежі; розповісти дітям про вибухонебезпечні та пожежонебезпечні речовини та предмети, які створюють небезпеку для здоров'я і життя; покращити обізнаність учнів із зовнішнім виглядом та інформаційним навантаженням деяких попереджувальних знаків та знаків заборони; спонукати учнів до виконання правил протипожежної безпеки; виховувати самостійність, відповідальність.
Обладнання: підручник, зошит з «Математика», «Основ здоров`я», презентація, ілюстрації по темі.
Епіграф уроку:
Нехай вогонь в серцях палає,
а пожеж хай не буває
Хід уроку
СЛАЙД 1
І Організація початку уроку
СЛАЙД 2
Нехай вогонь в серцях палає,
а пожеж хай не буває
ІІ Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні на уроці ми повинні виконати багато завдань, повторити таблиці множення-ділення, іменовані числа, знаходження частини від цілого; розв`язати приклади і задачі, повторити правила поведінки під час пожежі.
А щоб цікавіше вам було на уроці, то ви сьогодні будете не простими учнями, а пожежниками, які розділяться на 3команди /1-2-3 ряд.
СЛАЙД 3
ІІІ Рефлекcія
Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
А вам цікаво, що очікую я?
Я очікую, що ви будете сильними, уважними, швидкими, адже всі пожежники саме такі.
СЛАЙД 4
По машинах. Вирушаємо на порятунок.
ІV Актуалізація опорних знань
З чим асоціюється у вас слово пожежа?
СЛАЙД 5
ВОГОНЬ — ДРУГ,
ВОГОНЬ — ВОРОГ.
ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ПОЖЕЖ
Вогонь здавна став надійним помічником у житті людей.
СЛАЙД 6
Без вогню життя людини на землі неможливе.
Разом із тим необережне поводження з ним може призвести до виникнення пожежі!
Значить, вогонь наш друг чи ворог?
Ви згодні з твердженням, що без вогню неможливе життя на землі.
Чому?
Так ми з впевненістю можемо сказати, що вогонь – друг? чи ворог?
Будьте уважні протягом уроку і дайте відповідь на питання:
Коли вогонь стає ворогом для людини?
А поки, пам’ятайте, що зараз ми пожежники-рятівники.
СЛАЙД 7
ПОЖЕЖНИКИ –НАШІ ЗАХИСНИКИ
І на щастя є у нас служба порятунку.
Мчить, щоб врятувати нас, до життя вернути.
СЛАЙД 8
- Як правильно викликати пожежників? /101
СЛАЙД 9
4. Розминка.
Запишіть в зошит , складіть з цифрами 1,0,1 по 2-3 приклада.
V Вивчення матеріалу урока
- А як робити виклик?
СЛАЙД 10
ПОВІДОМИТИ ПОВНУ ДОМАШНЮ АДРЕСУ, ЩО ГОРИТЬ, СВІЙ ТЕЛЕФОН, ПРІЗВИЩЕ, ІМ'Я ТА ПО БАТЬКОВІ, СКІЛЬКИ ПОВЕРХІВ У БУДИНКУ, ЯКЩО ВИ ЗНАЄТЕ — ЯК ДО НЬОГО ПІД'ЇХАТИ.
СЛАЙД 11
А ми отримали 1й виклик.
СЛАЙД 12
Виклик 1.
Адреса: вул. Бузкова,46 кв. 103
Причина: пожежу спричинив пожежонебезпечний предмет.
СЛАЙД 13
1. Усне розв`язування задачі, складання оберненої
1) На виклик про пожежу приїхало 3 пожежні машини, в кожній з них по 4 пожежники. Скільки всього приїхало пожежників?
- Запишіть на схемі дані.
- Як називаються числа на схемі?
- Що треба зробити, щоб знайти ціле?
4*3=12
- Як називаються числа при множенні?
- Складіть обернену задачу.
СЛАЙД 14
2) На виклик про пожежу приїхало ? пожежних машин, в кожній з них по 4 пожежники, всього приїхало 12 пожежників?
- Запишіть на схемі дані.
- Як називаються числа на схемі?
- Що треба зробити, щоб знайти кількість машин?
12:4=3
СЛАЙД 15
3) На виклик про пожежу приїхало 3 пожежні машини, в кожній з них по ? пожежників. Всього приїхало 12 пожежників.
- Запишіть на схемі дані.
- Як називаються числа на схемі?
- Що треба зробити, щоб знайти одну частину?
12:3=4
- Як Ви гадаєте, що могло спричинити пожежу?
- Які предмети є пожеже небезпечними?
СЛАЙД 16
- З яких причин виникають пожежі ?
- Які пожежонебезпечні та вибухонебезпечні предмети ви знаєте?
СЛАЙД 17
Правила пожежної безпеки.
2. Повторення правил пожежної безпеки.
- Давайте повторимо причини виникнення пожеж і правила запобігання цьому.
СЛАЙД 18
Пожежі часто виникають через такі причини:
НЕСПРАВНІСТЬ АБО НЕПРАВИЛЬНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ ЕЛЕКТРООБЛАДНАННЯ, ГАЗОВИХ ПЛИТ, ЕЛЕКТРИЧНИХ ПОБУТОВИХ ПРИЛАДІВ
СЛАЙД 19
НЕСПРАВНА АБО ЗАЛИШЕНА БЕЗ ДОГЛЯДУ ПОБУТОВА ЕЛЕКТРОТЕХНІКА ПРИВЕДЕ ДО ПОЖЕЖІ!
СЛАЙД 20
При користуванні електричними приладами не можна:
ЗАЛИШАТИ БЕЗ ДОГЛЯДУ ВВІМКНЕНІ ПРИЛАДИ
СЛАЙД 21
Телевiзор у роботi сам не залишай,
йдеш на вулицю гуляти — телевiзор вимикай
- А що ще не можна залишати ввімкненим? /праску, ….
СЛАЙД 22
Розiгрiлась праска дуже, що робити будем, друже?
За гаряче не хапай i з розетки вимикай!
СЛАЙД 23
ЗАБОРОНЕНО!!!
ВМИКАТИ НЕСПРАВНІ ЕЛЕКТРИЧНІ ПРАСКИ, ЧАЙНИКИ ТОЩО
СЛАЙД 24
НЕ МОЖНА СТУКАТИ ПО ЕКРАНУ ТЕЛЕВІЗОРА, ЩО ЗГАС, ВІН МОЖЕ ЗАЙНЯТИСЯ АБО ВИБУХНУТИ; ТЕЛЕВІЗОР НЕОБХІДНО НЕГАЙНО ВИМКНУТИ!
СЛАЙД 25
При користуванні нагрівальними приладами не можна
СЛАЙД 26
Заборонено:
НАКРИВАТИ ЕЛЕКТРОПРИЛАИ, АДЖЕ ПРИЛАД ПЕРЕГРІВАЄТЬСЯ
ВИКОРИСТОВУВАТИ У ТРИВАЛОМУ РЕЖИМІ
СЛАЙД 27
УВАГА: НЕСПРАВНІСТЬ ЕЛЕКТРОПРОВОДКИ
СЛАЙД 28
НЕ МОЖНА ТОРКАТИСЯ ОГОЛЕНИХ МІСЦЬ ПРИ ПОРУШЕННІ ЕЛЕКТРОПРОВОДКИ АБО ОГОЛЕННІ ЕЛЕКТРИЧНОГО ПРОВОДУ, ПОЛОМЦІ РОЗЕТКИ.
СЛАЙД 29
УВІМКНЕННЯ В ОДНУ РОЗЕТКУ ДЕКІЛЬКОХ ПОБУТОВИХ ПРИЛАДІВ ВЕЛИКОЇ ПОТУЖНОСТІ ПРИВЕДЕ ДО ПОЖЕЖІ!
СЛАЙД 30
ЗАПАМ`ЯТАЙ! НЕ МОЖНА ВМИКАТИ У РОЗЕТКУ ДЕКІЛЬКА ПРИЛАДІВ ОДНОЧАСНО!
СЛАЙД 31
НЕОБЕРЕЖНЕ ПОВОДЖЕННЯ З ВОГНЕМ
СЛАЙД 32
СУШІННЯ РЕЧЕЙ НАД ГАЗОВОЮ ПЛИТОЮ
СЛАЙД 33
ІГРИ З ВОГНЕМ
СЛАЙД 34
І малятам, i звiрятам
Дуже добре треба знати:
Сiрники не для забави —
Небезпечно ними гратись!
СЛАЙД 35
НЕ ГРАЙСЯ З ВОГНЕМ!
СЛАЙД 36
Щоб не трапилось біди
Не берись за сірники,
А займися краще ділом,
Бо вогонь – це не для гри –
Пам’ятай про це завжди !
СЛАЙД 37
Виклик 2.
Адреса: вул. Травнева,18
Причина: пожежу спричинив витік газу.
СЛАЙД 38
УВАГА! ВИТІК ГАЗУ!
- Чому викликали пожежників?
- Кого треба ще викликати?
СЛАЙД 39
Якщо пахне газ в квартирi, то дзвонiть по 104
Якщо з’явиться вогонь i дим, то дзвонiть по 101
СЛАЙД 40
3. Розв`язання рівнянь.
№108 с.29 ср (3 варіанта)
- Щоб швидше доїхати до місця події треба розв`язання рівняння.
42-n=4x4 |
3x7-k=2 |
56:8+р=6х5 |
СЛАЙД 41
Перевірка.
42-n=4x4 42-n=16 n=42-16 n=26 42-26=4x4 16=16 В.: n=26 |
3x7-k=2 21-k=2 k=21-2 k=19 3x7-19=2 2=2 В.: k=19 |
56:8+р=6х5 7+p=30 p=30-7 p=23 56:8+23=6х5 30=30 В.: p=19 |
СЛАЙД 42
- Молодці! Ви впорались з завданням, тепер вчасно врятуєте дітей.
СЛАЙД 43
4. Фізкультхвилинка
- Стомилися? Як ви думаєте пожежники роблять зарядку?
А ви робили сьогодні зранку?
СЛАЙД 44
Зарядка зі смайликом.
СЛАЙД 45
5. Робота в парах.
Розв`язування задачі.
При гасінні пожежі з однієї машини було використано 72 л води. Залишилось 1/8 від цього числа. Скільки літрів води залишилось? Скільки літрів води було спочатку?
СЛАЙД 46
Перевірка.
СЛАЙД 47
5. Повторення правил пожежної безпеки.
Продовження.
- Яке свято очікуємо? /Новий рік
- А чи всі пам’ятають про правила пожежної безпеки на новорічних святах.
СЛАЙД 48
СКОРО НОВИЙ РІК!
ВИКОРИСТАННЯ ЛЕГКОЗАЙМИСТИХ МАСКАРАДНИХ КОСТЮМІВ ІЗ ПАПЕРУ ТА ВАТИ НЕБЕЗПЕЧНЕ!
СЛАЙД 49
КОРИСТУВАННЯ САМОРОБНИМИ ЕЛЕКТРИЧНИМИ ГІРЛЯНДАМИ ДЛЯ ЯЛИНКИ, ЗАПАЛЮВАННЯ ХЛОПАВОК І БЕНГАЛЬСЬКИХ ВОГНІВ ПОБЛИЗУ ХВОЇ
СЛАЙД 50
ВИКОРИСТАННЯ ПІРОТЕХНІКИ ДІТЬМИ ЗАБОРОНЕНО!
СЛАЙД 51
Піротехніка небезпечна, хоча й виглядає чудово…
СЛАЙД 52
Необережне поводження з вогнем приводить до пожеж!
СЛАЙД 53
Не розводьте у дворах вогонь-попелище,
особливо, коли вiтер мiж будiвель свище
Бо понесе вiтром iскру на дах, у квартири,
а для спалаху майна досить i хвилини.
Як не будем за цим стежить, може виникнуть пожежа!
СЛАЙД 54
УДАРИ БЛИСКАВКИ НЕБЕЗПЕЧНІ
СЛАЙД 55
ЗБЕРЕЖЕННЯ ЛЕГКОЗАЙМИСТИХ МАТЕРІАЛІВ ТА РЕЧОВИН НА БАЛКОНІ ТА ВДОМА
СЛАЙД 56
У свiтi безлiч речовин —фарба, спирт, також бензин,
Одну загальну рису мають: iз iскри навiть вибухають.
Цi речовини пам’ятайте й подалi вiд вогню ховайте!
СЛАЙД 57
НЕ МОЖНА ЗБЕРІГАТИ НА БАЛКОНАХ І В ГАРАЖАХ ЛЕГКОЗАЙМИСТІ МАТЕРІАЛИ І ВИБУХОНЕЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ!
СЛАЙД 58
Берегти від дітей! Берегти від вогню!
Не розпилювати біля відкритого вогню!
Не проколювати і не розбивати після використання!
СЛАЙД 59
Застережні знаки: легкозаймиста речовина, вибухова речовина, отруйна речовина.
СЛАЙД 60
Виклик 3
Адреса: провулок Вишневий (ділянка під будівництво)
Причина: знайдено невідомий предмет
- Чому викликали пожежників?
СЛАЙД 61
Вибухонебезпечні предмети
6. Розповідь вчителя.
- За часів 2 світової війни німецько-фашистські і радянські війська мінували дороги, будівлі. Проводилось розмінування. Проте частина боєприпасів залишилась. На них натрапляли будівельники,трактористи під час оранки, розмивали дощі.
СЛАЙД 62
7. Самостійна робота
Приклади
с.29 № 108 (1й стовпчик)
36:4+3х7=
(54-38):2=
6х3-24:8=
27:9х4:3=
56:13-5)х4=
СЛАЙД 63
8. Перевірка
36:4+3х7=30
(54-38):2=8
6х3-24:8=15
27:9х4:3=4
56: (13-5)х4=28
СЛАЙД 64
9. Розв`язування задачі 1
Пожежники отримали сигнал тривоги, швидко зібрались, прибули на місце призначення, знешкодили пожежу і повернулись в свою частину. На все вони витратили 1/3 години. Скільки часу вистачило рятувальникам?
Розв'язання.
1/3 від години=60хв:3=20хв
Відповідь: пожежникам вистачило 20 хвилин
СЛАЙД 65
10. Розв`язування задачі 2
Якщо на один виклик пожежники витратили 20 хв., скільки часу витратили б за 5 таких викликів?
Розв'язання
20хв.х5=100 хв.
1год.=60 хв.
100 хв.= 1год.20 хв.
СЛАЙД 66
11. Робота в парах.
Завдання з іменованими числами
½ від хв.=
1/5 від дм =
¼ від року =
1/6 від доби =
1/10 від м =
СЛАЙД 67
12. Перевірка
½ від хв.= 60 хв.: 2=30 с.
1/5 від дм =10 см : 5 =2 см
¼ від року = 12 міс. :4 = 3 міс.
1/6 від доби = 24 год. : 6 = 4 год.
1/10 від м = 100 см : 10 = 10 см =1 дм
СЛАЙД 68
VІ.Підсумок уроку
- Чи здійснились ваші очікування від уроку? Яким був урок?
1. Продовжіть речення:
Повторили…
Дізнались…
Прочитали…
Запам`ятали…
Навчились...
2. Проблемне питання
СЛАЙД 69
ВОГОНЬ – НАШ ДРУГ
СЛАЙД 70
Вогонь дарує людям свiтло, вогонь дарує їм тепло.
Коли б тепло i свiтло зникли — життя б на свiтi не було
СЛАЙД 71
ЛЕГЕНДА ПРО ПРОМЕТЕЯ
Вісник світу юний Прометей був наділений чуйним серцем і хоробро душею.
Не раз по дорозі на Олімп зустрічав він людей, тремтячих від холоду, і і страждаючих від хвороб, .Прометей їх пожалів і не побоявся полегшити їхнє життя всупереч волі богів. Одного разу він непомітно взяв тліючий вуглик з вогнища богів і допоміг людям.
СЛАЙД 72
Вогонь - всім друг, надійний і корисний,
Але якщо вам дружба з вогнем дорога,
То будьте обережні і уважні –
Не перетворюйте! друга на ворога.
СЛАЙД 73
ВОГОНЬ – ВОРОГ
- Коли ж вогонь стає ворогом людини?
СЛАЙД 74
Як побачиш – десь горить,
Мусиш ти в ту саму мить
До пожежників дзвонити,
Про пожежу сповістити.
СЛАЙД 75
Вивчiть правила пожежні.
Будьте завжди обережнi.
Знає хай дитина кожна
Жартувать з вогнем не можна!
СЛАЙД 76
ЗНАЙ ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ!
СЛАЙД 77
VІІ. Домашнє завдання
Математика / Скворцова:
Зошит для самостійних робіт
С.29
№ 108 /2й стовпчик/
№110 /задача 2/
№111 /рівняння 2,3/