Інтегрований Урок вивчення творчості шевченка на уроках математики

Про матеріал
Тема: «Ділення раціональних чисел». 6 клас. Мета: ознайомити з правилами ділення раціональних чисел, вчити використовувати їх на практиці;розвивати обчислювальні навички, мислення, пам'ять, увагу, спостережливість, цікавість учнів до математики, прагнення краще вчити предмет; здатність до творчого застосування знань і вдосконалення умінь, виховувати організованість, активність, упевненість, любов до навчання та вміння працювати разом.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

ВИВЧЕННЯ ТВОРЧОСТІ      

  ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ШЕВЧЕНКА

     НА УРОКАХ МАТЕМАТИКИ           

 

 

 

 

 

Тема:                                                 «Ділення раціональних чисел». 6 клас.

 

Мета: ознайомити з правилами ділення раціональних чисел, вчити використовувати їх на практиці;розвивати обчислювальні навички, мислення, пам'ять, увагу, спостережливість, цікавість учнів до математики, прагнення краще вчити предмет; здатність до творчого застосування знань і вдосконалення умінь, виховувати організованість, активність, упевненість, любов до навчання та  вміння працювати разом.

 

Тип уроку: засвоєння нових знань.

 

Форми роботи на уроці: індивідуальна, групова, колективна; усна, письмова.    

 

Обладнання:

         - Підручник: Мерзляк А.Г., Полянський В.Б., Якір М.С.: Підручник для 6 кл. середньої шк.—Х: Гімназія, 2006—219с.

         - кольорова крейда;

         - роздатковий матеріал;

         - хронологічна таблиця;

 

                                                                               Хід уроку.

І. Організаційний момент.

    Девіз уроку: Сьогодні ми прийшли в цей клас

                          Подумати, помріяти і відпочити,

                          І розумом своїм все охопити.

 

ІІ. Перевірка  Д/з.            

     Один із учнів зачитує відповіді, а інші перевіряють.

 

     №1111 (2) Спростіть вираз і знайдіть його значення:

                      2)  -2,7х+3,6у+4,5х-5,8у, якщо х=-1, у=-.

                               Розв’язання.

                       1,8х-2,2у=1,8-2,2=-1

                        Відповідь. -1

     №1116 (3;4) Винесіть за дужки спільний множник:

                       3) -6ах-30ау-42аz;

                       4)9mnp+45mnk-27mn.

 

                               Розв’язання.

 

                       3) -6ах-30ау-42аz=-6а(х+5у+7z);

                       4)9mnp+45mnk-27mn=9mn(p+5k-3).

 

      №1118 (2) Доведіть, що при будь-якому значенні змінної:

                       2) -0,2(36х+15)+0,6(12х+7) набуває додатного значення.

 

                              Розв’язання.

 

                          -0,2(36х+15)+0,6(12х+7)=-7,2х-3+7,2х+4,2=1,2.

                       Отже, вираз набуває тільки додатного значення.

 

    

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

     Запитання до класу:

 1. Які числа ми зараз вивчаємо? (раціональні)

 2. Які числа називаються раціональними? ( цілі числа, дробові, додатні і від’ємні)

 3. Які дії ми з вами вивчили на попередніх уроках? (додавання, віднімання, множення)?

 4. Яку дію залишилось вивчити? (ділення).

 

Отже, тема нашого уроку «Ділення раціональних чисел».

 

 ІV. Вивчення нового матеріалу.

 1) Яка дія обернена до дії ділення? (множення).

 2) Що означає поділити одне число на друге?

     Потрібно знайти таке третє число, яке при множенні на друге дає перше.

     За допомогою букв ми можемо  записати:

            а:b=c, якщо с

 3) На яке число не можна ділити? (нуль). Отже b.

 4) Як називаються компоненти? (ділене, дільник, частка).

 

Поки ми з вами пригадували дію ділення то у нашому класі виросла «Чарівна квітка».

Чим вона чарівна?—тим, що на її пелюстках з’явились цифри.

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5)  Потрібно число крайньої пелюстки поділити на число середньої і одержимо серединку квітки.

 

                 12:4=3,           бо 3=12;                                           12:(-4)=-3,   бо (-3)=12; 

                (-12):(-4)=3,    бо 3=-12;                                 (-12):4=-3,   бо (-3)=-12; 

                                                               0:(-4)=0,   бо 0=0.

Якщо уважно подивитись на ці приклади то, що ми бачимо?

Як видно з цих прикладів, коли ділене і дільник мають однакові знаки, то частка додатна; коли ж ділене і дільник мають різні знаки, то частка від’ємна. 

 

 Тепер можна дійти таких висновків:

 

 щоб поділити два числа з різними знаками, треба модуль діленого поділити на модуль дільника і перед отриманим числом поставити знак  «-»;

 щоб поділити  два від’ємних числа, треба модуль діленого поділити на модуль дільника.

 

Очевидно, що для будь-якого раціонального числа

                                                                              :1=

                                                           :=1,   0:=0, якщо .

 

 

 

 V. Закріплення нового матеріалу.

 

 З підручника розв’яжемо №1131. Заповніть таблицю:

a

12

-12

-12

25

-40

-9

-8

0

b

-3

3

-3

-5

-8

-9

8

-6

a:b

-4

-4

4

-5

5

1

-1

0

Ш

Е

В

Ч

Е

Н

К

О

 

А тепер за допомогою карток які лежать у вас на партах розшифруйте слово.

 

 

-5

-4

-4

-1

0

1

4

5

Ч

Ш

Е

К

О

Н

В

Е

 

Урок сьогодні буде незвичайним. Про Т. Г.Шевченка на уроках математики.

Тарас Григорович Шевченко—це український поет, художник, громадсько-політичний діяч, засновник нової української літератури, творець сучасної української мови.

 

VІ. Презентація.

 

(На початку другого семестру я просила учнів зібрати матеріал про Т.Г.Шевченка. Весь зібраний матеріал розмістила в папку і демонструю цю папку учням у вигляді презента-ції).

 

А які ви знаєте вірші Т.Г.Шевченка?

Хто хоче розповісти напам’ять? 

 

VІІ. Розв’язування вправ.

 

Наступний номер з підручника розв’язуємо №1132

Виконайте ділення:

1) 24:(-8)=-3;                                     5) -2:8=-0,25;                        9) 22:(-)=-34;

2) -72:(-6)=12;                                   6) -1:25=-0,04;                     10) -:21=-;

3) -11,34:(-42)=0,27;                         7) -0,72:(-0,8)=0,9;               11) :(-7)=-;

4) 17:(-5)=-3,4;                                  8) -:=-;                 12) -1:2=-.

 

 

 

У кожного на парті лежить таблиця «Цікаво знати». Вам потрібно заповнити пропуски цифрами, які ви знайдете, коли розв’яжете вправи.

 

              Цікаво знати

Тарас Шевченко із 47 років життя

____років був на засланні,

____років—кріпаком,

і лише___років—на волі.

Виконайте дії:

 1) (-5,6):(-1,4)+(-9,6):(-1,6).

                          Розв’язання.

      1) (-5,6):(-1,4)=4;

      2) (-9,6):(-1,6)=6;

      3) 4+6=10.

 Відповідь. 10.

 

2) -4:1(-3:.

                            Розв’язання.

         1) -4=-3;

         2) -3)=12;

         3) 12:=12=24.

Відповідь. 24.

 

3) -8,7:2,9:(-).

                             Розв’язання.

          1) -8,7:2,9=-3;

          2) -3:(-)=13.

Відповідь. 13.

Ви заповнили вільні місця і дізналися про такі факти з життя Т.Г.Шевченка, які вам знадобляться і в наступних класах.

 

VІІІ. Домашнє завдання.

За підручником: Мерзляк А.Г., Полянський В.Б., Якір М.С.: Підручник для 6 кл. середньої шк.—Х: Гімназія, 2006—219с. №1133, 1135.

 

 

 

doc
Додав(-ла)
Кітела Оксана
Додано
15 березня 2025
Переглядів
137
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку