Інтегрований урок: ЯДС , Літературне читання та мистецтва
Тема: Художники сучасності Олег Шупляк, Олександр Брітцев та художники минулого Катерина Білокур, Марія Приймаченко
Місце проведення: Художній музей м. Дніпро
Клас: 3-Д
Підручник: Літературне читання, 3 клас, Савчук Алла (с.36-37, Марія Приймаченко)
Мета уроку
-
Ознайомити учнів із творчістю художників сучасності (Олег Шупляк, Олександр Брітцев) та минулого (Катерина Білокур, Марія Приймаченко).
-
Розвивати вміння співвідносити місце народження художників із географічною картою України.
-
Формувати уявлення про особливості стилю кожного митця.
-
Розвивати творчі здібності через літературну та мистецьку діяльність.
Матеріали та обладнання
-
Репродукції картин художників, короткі біографічні дані
-
Карта України (3)(для позначення місць народження/проживання художників).
-
Літературний текст про Марію Приймаченко з підручника (с.36-37).
-
Розмальовка 1етриківського розпису, олівці, фарби.
-
Цеглинки Lego
Структура уроку
1.Організаційний момент (5 хвилин)
-
Привітання, перевірка готовності учнів до уроку.
-
Ознайомлення з темою уроку.
-
Повторення правил поведінки у художньому музеї.
2. Мотивація (5хвилин)
-Чи знаєте ви, що сучасні художники продовжують створювати шедеври, які відображають нашу культуру?
-Що робить картини відомих митців впізнаваними?
-Де ви можете побачити твори художників?
-
Коротке пояснення мети уроку.
3. Робота в групах (5хвилин) (Додаток3)
Учні діляться на три групи (за допомогою кольорових цеглинок Lego):
-
1 група: Олег Шупляк
-
Отримують репродукції його картин та інформацію про ілюзії в його творчості.
-
Позначають на карті місце народження художника (с. Біще, Тернопільська область).
-
2 група: Олександр Брітцев
-
Досліджують сучасний стиль митця, який працює у сфері абстракції та сучасного мистецтва.
-
Позначають Дніпро на карті як місто його діяльності.
-
3 група: Катерина Білокур
-
Аналізують стиль її творчості (народні мотиви, квіткові композиції).
-
Позначають на карті с. Богданівка, Київська область.
Паралельно всі групи знайомляться з текстом про Марію Приймаченко (підручник, с.36-37) та місцем її проживання (с. Болотня, Київська область).
-
Презентація роботи груп (10 хвилин)
-
Кожна група презентує своїх художників, демонструє репродукції, та показує позначені місця на карті.(Додаток2)
-
Обговорення особливостей стилю кожного митця.
-
Екскурсія по художньому музею Дніпра та ознайомлення з петриківським розписом. (15 хвилин)
-
Відвідування зали з витворами Віктора Коновалова
-
Відвідування зали Петреківського розпису
-
Бесіда
-Як звуть художника витвори якого ви бачили?
-Це художник сучасності чи минулого?
-Чи бачили ви картини у музеї Катерини Білокур та інших художників? (Ні)
-Чому їх немає у виставкових залах? (Бо в Україні зараз війна)
-Як ви гадаєте де зараз зберігаються їхні роботи? (У сховищі, для збереження культурної спадщини)
-Де живе Віктор Коновалов? (У Дніпрі)
-
Підсумок уроку (5 хвилин)
-
Запитання до учнів:
-
Що нового дізналися про українських художників?
-
Які області пригадали за урок?
-
Які області окуповані?
-
Що потрібно робити нам щоб зберегти культурну спадщину?
-
Що найбільше вразило на уроці?
-
Підведення підсумків.
7. Домашнє завдання
-
Розмалювати розмальовку «Петреківський розпис»(Додаток1)
-
Написати короткий опис про обраного митця для класної виставки.
Використані джерела
1.Картини Олега Шупляка https://shupliak.art/uk/gallery
2.Творчість Олександра Брітцева https://dostyp.com.ua/novini/istoriya-muralista-yakij-cherez-vijnu-pereyihav-na-kirovogradshinu/
3.Творчіст катерини Білокур https://www.radiosvoboda.org/a/bilokur-%D1%81hudozhnytsya-10-faktiv/30988342.html
Додаток 1 РОЗМАЛЬОВКА Додаток 2 Адміністративна України
Фотозвіт проведеного уроку