Інтегрований урок
Я досліджую світ ( математика)
Тема тижня : Зима.
Тема заняття: Повтори та пригадай. «Зимова математика»
Мета:
відповідним натуральним числом, порівнювати числа в межах 10, використовуючи знаки <, >, =
Очікуванні результати учіння:
Обладнання: картки для індивідуальної, групової роботи, кольорові олівці, «Лего», презентація.
Перебіг заняття
І. Вступна частина
1. Організаційний момент.
Встали діти всі рівненько.
Усміхнулися гарненько.
Пролунав уже дзвінок.
Починається урок.
2. Мотивація.
Дивина!
Щезла стежка… Де вона?
Зникла десь і огорожа…
Ліс на себе чом не схожий?
Що за диво? Все навкруг
Вкрив біленький ніжний пух…
Дива зовсім тут нема –
То до нас прийшла ….ЗИМА ( Слайд 1)
ІІ. Основна частина
1.Слайд 2 Ми потрапили до зимового лісу, де зустрінемося з лісовими мешканцями і покажемо їм, як ми навчилися рахувати, порівнювати числа, розв’язувати задачі та дружно працювати!
Слайд 3.
Яких птахів ми можемо побачити взимку? Які зміни в житті птахів відбуваються взимку? Як ми можемо допомогти птахам взимку?
Запам’ятайте: чорний хліб, солені та смажені харчі, цитрусові - цим продуктам не місце в годівниці, їх птахи не їдять.
2. Усний рахунок.
Діти, пташки приготували для вас завдання.
Завдання 1. Від синичок.
Синички вирішили погратися в сніжки. Але налетів вітерець та розкидав їх по лісовій галявині. Допоможіть синичкам. Розташуйте сніжки в порядку зростання. (дошка)
Завдання 2 . Від горобців. «Веселі задачки» Показати відповідь за допомогою цеглинок «ЛЕГО»
![]()
![]()
8- 4 - 10 -
Розкошують 3 синиці.
7 пізніше прибуло.
Скільки всіх пташок було? 10 -
Я кращий в лісі перукар»
Прилетіло 3 синички
Заплести собі косички.
А сорока Алла,
Хвіст пофарбувала.
І промовив ворон: «Ох!
Клієнтів обслужив скількох?» 4 -
Туди прилетіло 4 синиці.
Сорока весела і ластівка теж.
Горобчика 2 та сойка 1.
Хто з вас може, діти,
Тих птахів полічити? 8 -
Яка пастка очікувала вас? (Ластівки взимку відлітають у вирій)
Завдання 3. Від дятла. (віяло) Покажіть сусіда чисел
1 і 3 4 і 6 7 і 9
Пташки дякують вам!
3.Математика для себе.
Що ж, продовжуємо нашу подорож. Кого ж ми ще зустрінемо у лісі? Відгадайте загадку.
В лісі тваринка живе полохлива,
Добра пухнаста, та дуже ляклива.
Вушки довгі свої притискає,
Шуркіт всякий її лякає. ( ЗАЄЦЬ) Слайд 4
(Зайчики готуються до зими ще восени. Головне – зміна шубки. Взимку їсть пагони і кору різних дерев. Розкопує і поїдає трав’янисті рослини та ягоди)
Завдання 4. Від Зайчиків. Зайчики приготували для вас завдання. Вони вирішили зліпити сніговичка, але загралися та розгубили частинки від нього. Допоможіть зайчикам.
5-5=0 6-4=2 7+3=10 4+1=5
6-3=3 1+2=3 3+3=6 10-2=8
3+4=7 4+5=9 2+2=4 10-9=1
Зайчики Дякують вам!
4.Фізкультхвилинка «Сніжинки кружляють для тих … хто: Слайд 5
- полюбляє зиму;
- любить гратися в сніжки;
- любить кататися на санчатах;
- допомагає птахам взимку;
- любить ловити їх язичком;
- любить тваринок.
5. Робота в групах. «Порівнялки» Слайд 6
Діти, а хто то стрибає з гілки на гілку,
У лісі руденька, пухнаста живе.
Горішки гризе, грибочки збирає.
На зиму складає ( БІЛКА)
( Білочка морозу не боїться. ЇЇ можна зустріти навіть коли вже дуже холодно. Для того, щоб вижити в сильні морози, білка повинна гарно харчуватися. Про їжу білочка подбала восени. Назбирала жолудів, горіхів ліщини, гриби. Ховають їх в дупла дерев.)
Допоможіть білочкам! Порівняйте: у кого більше, менше припасів.
4 =4 5 6 2 4 6 4
Діти виходять та презентують свої роботи.
6. Робота в групах. «Сніжинки»
Діти, лісові мешканці дуже задоволені вашою роботою. Ось тільки один лісний звір хоче нас заплутати.
В темнім лісі проживає,
Довгий хвіст пухнастий має.
Їй на місці не сидиться.
Як її зовуть… лисиця.
(лисиця – гарний мисливець. Крім спостережливості та кмітливості, у неї чудова зорова пам’ять, гарний нюх і гострий слух. Взимку день короткий, і часу для полювання мало. Вона, навіть може пробратися до людського житла та поласувати курочкою.)
Лисичка сплутала всі сніжинки, щоб ми не дізналися , хто солодко спить взимку. Розташуйте сніжинки від найменшої до найбільшої. І ви дізнаєтеся про тваринку, яка солодко спить до весни.
ІІІ. Підсумок заняття. Рефлексія.
Всім дякую за подорож! Ви гарно попрацювали!