Інтегрований урок з читання і розвитку зв'язного мовлення на тему "Б.Грінченко "Олеся"

Про матеріал

Розробка уроку знайомить учнів із життєвим і творчим шляхом Б.Грінченка. До уроку підібрано багато цікавої інформації і корисних завдань, що розширюють світогляд учнів і розвивають зв'язне мовлення.

Перегляд файлу

Шевченківська ЗОШ

 

 

 

 

 

4 КЛАС

 

 

 

 

 

 

                                                                         Підготувала: вчитель 4 класу

                                                                           Виниченко В.А.

 

 

Тема . Давно те діялось… Б.Грінченко « Олеся»

Мета. На матеріалі прозової творчості Б.Грінченка дати поняття про події з історії українського народу періоду козаччини. Навчити давати просту характеристику дійової особи, використовуючи матеріал тексту і власні судження про героя художнього твору. Виховувати почуття гордості за рідний народ, поваги до кращих його представників. Розвивати навички читання прозового тексту.

Обладнання. Портрет Б. Грінченка, ноутбук, мультимедійна дошка, проектор, картки для самостійного читання, слайди для презентації.

Хід уроку

І.Організація класу.

- Любі діти, у наш клас 

Завітали люди щирі.

Привітайте в добрий час

Гостей усмішкою й миром.

Учениця . Ми вам раді, люди добрі,

І вітаєм щиро вас,

Всіх ми просимо ласкаво

На урок в 4 –й клас.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Перевірка домашнього завдання. 

- Яку тему ми вивчаємо?

- Що ми читали на попередньому уроці?

2. Гра « Відгадай за описом письменника».

Слайд 1:портрети та опис письменника.

3. Хвилинка « Ерудита»

Слайд 2:завдання до конкурсу.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Вступне слово вчителя.

Слайд 3: вступне слово вчителя.

- Діти , тему « Давно це діялось…» продовжує відомий український письменник Борис Грінченко.

Слайд 4: тема уроку.

- А давайте поглянемо на мету нашого уроку.

Слайд 5: мета уроку.

4. Проблемне завдання.

Перед вами – клавіатура комп’ютера. Ви повинні ввести у комп' ютер ім'я, прізвище автора та назву оповідання. Ви повинні закреслити букви, потрібні для імені та прізвища автора. А назва оповідання включає ім’я героя. Без вашої участі комп’ютер не покаже нам назву оповідання.

Тепер подивимося.

Слайд 6:назва оповідання і автор.

5.Робота з прислів’ям.

Якими рисами наділений головний герой оповідання Б. Грінченка, ви дізнаєтеся, якщо прочитаєте прислів’я.

Слайд 7:прислів’я зі злитими словами.

Діти, давайте відредагуємо прислів’я і прочитаємо зміст кожного.

Слайд 8:відредаговані прислів’я.

Хвилинка фантазії.

Пофантазуйте, яким буде характер героя оповідання Б.Грінченка?

- Чому саме я взяла ці прислів’я?

Наприкінці уроку треба відповісти на запитання.

- Яке прислів’я найбільше підходить до оповідання Б.Грінченка   «Олеся »?

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1. Фронтальне опитування.

- Що таке оповідання?

 

Слайд 9:схеми з визначеннями.

2.Опрацювання оповідання Б.Грінченка « Олеся».

Словникова робота.

Під час читання тексту зустрінуться незрозумілі слова.

Слайд 10:словникові слова.

Прочитайте нові слова і давайте разом з’ясуємо ,що вони означають.

- А тепер давайте перевіримо , чи правильно ми міркували.

Слайди: малюнки і визначення.

3.Робота з підручником. Читання оповідання.

І частина. Читання підготовленим учнем ( до « Глянь, Олесю»).

Припущення – Що побачила Олеся?

ІІ частина.Читання від « Олеся глянула…» до « Олеся зосталась сама».

- Діти, зверніть увагу на розповідну, питальну, окличну інтонацію.

ІІІ частина. Читання від « Олеся зосталась сама…». « Ланцюжком – абзацами» до « Олеся повела…».

- Як поводиться Олеся?

- Які риси характеру має дівчина?

ІV частина.Читання мовчки.

- Яка основна думка оповідання?

- Яка тема оповідання?

Фізкультхвилинка.

V. Перевірка засвоєння змісту оповідання .

Вибіркове читання.

Робота в групах.

- Діти, зараз ми попрацюємо в групах.Вам потрібно прочитати слова, уважно розглянути малюнок і знайти подані слова в оповіданні, прочитавши потрібне речення.

Слайд :завдання і риси характеру героя оповідання.

- Складіть міркування « Що допомогло Олесі побороти страх?»

VІ.Узагальнення і систематизація знань.

1.Бесіда про подвиг Олесі.

- Чи здійснила Олеся подвиг? Чому?

Відповіді учнів.

Висновок: Олеся загинула сама, але врятувала своє село, свого діда, допомогла мешканцям інших сіл України.

VІІ. Підсумок уроку.

1.Оцінювання знань учнів.

2.Гра « Зустріч з репортером».

- Про що ви читали?

- Хто головний герой?

- Де найбільше хвилювалися?

- Чи хотіли ви допомогти Олесі?

- Якби ви були автором, щоб змінили у тексті?

- Чи сподобався вам  урок?

3.Згадайте прислів’я,прочитане на початку уроку.

- Яке прислів’я підходить найбільше?

Показ слайда 6:прислів’я до оповідання.

VІІІ. Домашнє завдання.

1.Виразно читати уривок.

2.Скласти характеристику головного героя оповідання.

3.Вибрати уривок і намалювати до нього малюнок.

Показ слайда:»Дякую за увагу!»      

 

docx
Додано
17 квітня 2018
Переглядів
1815
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку