Інтегрований урок з літературного читання, природознавства, образотворчого мистецтва у 2 класі
на тему:
Скринька українських народних казок. ,,Лисичка - сестричка’’ (уривок)
Підготувала
вчитель початкових класів
другої кваліфікаційної категорії
Теклинської ЗОШ Ι – ΙΙ ступенів
Лагутіна Алла Миколаївна
2017 рік
Тема уроку : Скринька українських народних казок. ,,Лисичка - сестричка’’ (уривок)
Мета: Формувати ключові компетентності:
вміння вчитися:
навчально-організаційні вміння і навички:
загально-мовленнєві вміння і навички:
контрольно-оцінні вміння:
загальнокультурна:
здоров'язбережувальна:
соціальна:
Формувати предметні компетентності:
навчальна - учити учнів свідомо і виразно читати казку; розвивати вміння виділяти в тексті дійових осіб, давати їм характеристику; розвивальна : оцінювати вчинки героя казки, розвивати вміння читати вибірково, працювати в групах, парах, розвивати зв’язне мовлення, увагу, кмітливість, мислення, пам’ять, уміння відтворювати зміст прочитаного; збагачувати словниковий запас; виховна : виховувати чесність, порядність, інтерес до читання казок.
Обладнання : ілюстрації про лисичку, пісня лисички, картки із завданням, таблиці для мовної розминки, картки для роботи в парах, групах, схеми – таблиці, ноутбук з фізкультхвилинкою.
Тип уроку: інтегрований (літературне читання, образотворче мистецтво, природознавство).
Методи і прийоми: розгадування загадок, психологічна настанова, метод ,, Мікрофон’’, ,,Асоціативний кущ’’, робота в парах, робота з підручником, робота в групах, довідкове бюро.
Хід уроку
I.Організаційний момент
1. Привітання.
Доброго ранку, доброго дня!
Я вам бажаю здоров’я й добра.
Любі діти, в наший клас
завітали гості щирі.
Привітаймо в добрий час.
Гостей посмішкою й миром.
Давайте їх привітаємо. (Діти кивають головами).
2. "Психологічна настанова".
- Усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на цілий день. Для того, щоб впоратися на уроці з завданнями, будьте старанними і слухняними. Завдання наші такі
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно і плідно працювати.
- Чого очікуєте від уроку?
(Діти записують свої сподівання на листочках і прикріплюють до "Дерева очікувань")
3. Метод ,, Мікрофон’’.
ІІ. Мовленнєва розминка
Щоб ми гарно читали проведемо ,,Мовну розминку ‘’.
а).Мовні ігри та забави.
Вітерець у лісі – ш – ш- ш
Повзе вуж у траві – с- с- с
Прилетів жук – ж – ж –ж
Заспівав комарик – з – з – з
Прилетів птах – шух – шух – шух
Запихкав їжачок – пих – пих- пих.
б). Дихальні вправи.
- Як плаче немовля ? (У – а!)
- Як мама колише дитину ? ( А –а!)
- Як тато забиває цвях? ( Тук – тук!)
- Як каже бабуся внукові замазурі? ( А – я, я – й!)
Темп – нормальний, повільний, повільніший, швидкий.
Лиска лащить лисеня,
А лосина лосеня,
Лев ласкаво лапою
Левеня поляпує.
г). Гра "Додай букву"
Слова спокійно жили в книжці,
В яку вдалось пробратись лисиці.
Вона початки відкусила,
У себе в мірці схоронила.
*исичка. *урочка, *ачечка, *ір'ячко.
д). Чистомовка.
Че-че-че-
Бабуся калачі пече.
Ча-ча-ча-
Дай бабусю калача.
Чі-чі-чі,
Їж, онучку, калачі.
е). Розчитування за складовою таблицею (читання в парах).
Бор Банк Барс Бинт |
Віз Віск Віл Вік |
Грам Гість Гол Герб |
Душ Дім День Двері |
Жир Жук Жмут Жердь |
Зуб Зубр Звук Зал |
Кінь Кущ Ключ Край |
Лак Лист Лев Лов |
Мак Мир Мед Мідь |
Ніж Нуль Нюх Низ |
Порт Полк Плач Перст |
Центр Цвіт Цвях Цирк |
Сіль Слух Сніг Светр |
Шум Шаль Шарф Шість |
Фільм Фарш Фронт Флот |
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку
Упізнайте казкового героя!
Хвіст рудий, а кінчик білий,
Я рибалка дуже вміла.
Свіжу рибу так люблю,
Що хвостом її ловлю. (Лисиця)
IV. Усвідомлення знань, умінь, навичок.
1. В яких казках зустрічається Лисичка? ( «Колобок», «Рукавичка», ,,Лисичка – сестричка і вовк – панібрат’’, ,,Лисичка’’ , ,,Лисичка та Їжак’’ ,, Лисичка і глечик’’, ,,Лисичка і журавель’’, ,,Котик і Півник’’ ).
2. Слухання пісні "Лисичка – сестричка"
3. Технологія ,,Асоціативний кущ’’.
Лисиця — руда… (хитра, хижа, спритна, підступна, пишнохвоста, білогруда…)
1 учень.
Лисиця – звір, хижак. Довжина тіла 60 – 90 см. Гостра морда, пухнастий хвіст, яким вона користується як кермом. Хутро руде.
Влітку лисиця живе в глибокій норі, а взимку ховається в густих хащах чагарнику.
У лисиці дуже розвинений нюх і слух, за їх допомогою вона відшукує харчі. Вона живиться мишами, гризунами, молодими зайцями, птахами.
2 учень. Лисиця – мисливський звір, її хутро дуже цінне. Як хижак лисиця знищує багато шкідливих гризунів і тим самим зберігає врожай зернових культур.
V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1.Виразне читання першої частини казки вчителем (с. 38-39)
- Хто головний герой казки?
2.Словникова робота
Украла близько
біжить низенько
вклонилася нишком
вмилася біленько
переночую раненько
- На які питання відповідають ці слова?
3.Читання слів «луною» за вчителем.
- На які питання відповідають слова першого стовпчика? другого?
4. Відтворення ланцюжка подій казки.
* Кого вдалося вкрасти лисичці?
* Куди лисичка просилась переночувати?
* Що зробила лисичка вночі?
* Що почала вимагати в господарів?
- Чи можна передбачити подальші події?
- Так, як і в попередніх казках, усе повторюється.
Такий художній прийом називається "повтором".
Фізкультхвилинка (під музику)
Хвилинка відпочинку.
- А зараз давайте оживимо нашого героя, адже коли ви малюєте, тоді ви також потрапляєте в казку. Обведіть по контуру лисичку та зафарбуйте її. Молодці ! Впоралися з завданням, запам’ятали зовнішній вигляд нашої героїні.
VI. Узагальнення матеріалу.
1. Робота в групі.
- Доберіть слова, що римуються.
Лисичка – сестричка по лісу ходила.
Лисичка курятинки з’їсти … ( хотіла).
Та тільки лисичка до ферми добралась,
Всі кури й курчата в курник … (поховались).
2. Бесіда
- Чого вчить нас ця казка ? ( Не бути хитрим, не обманювати, а бути добрими, як люди, що приютили лисицю).
VII. Підсумок уроку
1. Робота в парі
- Складіть приказку.
"Міняв тихо – виміняв лихо".
Чи відповідає вона змісту казки?
2. Гра " Павутинка"
3. Бесіда
- З якою казкою ознайомилися на сьогоднішньому уроці?
- Хто є головною героїнею казки?
–Чи подобаються вам вчинки лисички?
- Як ви їх оцінюєте?
- Чи справдилися ваші сподівання від уроку?
VIII. Домашнє завдання
Переказувати першу пригоду лисички та розповідати казку за малюнками, уміщеними на першому форзаці підручника.