Дата: 12.03.2024 Клас: 4-А Вчитель: Романюк Л.В.
Інтегрований урок з літературного читання і дизайну й технологій.
Тема. Вступ до розділу. Вадим Скомаровський «З чого починається весна».
Виготовлення аплікації « Весна прийшла у рідний край»»
Мета: формування ключових компетентностей зокрема:
вміння вчитися: організовувати своє робоче місце, доводити роботу до кінця;
загальнокультурну: вміння будувати взаємні стосунки на толерантній основі, оволодівати формулами мовленнєвого етикету;
предметних компетентностей : :продовжувати знайомити учнів з поезією українських поетів; досліджувати та аналізувати прочитане; удосконалювати навички правильного виразного читання; розвивати зв’язне мовлення, уяву, фантазію учнів, збагачувати словниковий запас, розширювати світогляд учнів; виховувати любов до рідного слова.
Обладнання:
Цеглинки Lego,сигнальні картки « Долоньки», картки для розчитування ,аркуш для сенкану, « Стіна слів», аплікація « Весна прийшла у наш край».
Для оцінювання: навчальних досягнень - цеглинки лего,
Емоційного стану – сигнальні картки «Долоньки»
Типу уроку: урок вивчення нових знань.
Освітні галузі: мовно-літературна, історична, технологічна, природнича.
Структура уроку
І. Вступна частина.
1.Організаційний етап.
Хвилинка ввічливості. Привітання.
Вже пролунав для нас дзвінок,
який покликав на урок.
Я щиро рада вас вітати,
здоров’я й щастя побажати.
І працювати будем гарно,
щоб наш урок пройшов не марно.
Почути хочемо в кінці.
що всі ми просто молодці!
2.Емоційний стан учнів. Вправа «Долонька». Якщо на початку уроку у вас гарний настрій, покажіть зелену долоньку,(сигнальні картки) , якщо сумний – червону.
3.Гра « Криголам»
За першими літерами слова «урок» сказати ,якими ви будете на уроці.
Перевірка навчального приладдя. Дії під час сигналу повітряної тривоги.
ІІ. Мовленнєва розминка.
А) Римовані рядки (Доповнюємо рядки)
Ма-ма-ма – ой минула вже … (зима).
Оз-оз-оз – утіка від нас … (мороз).
На-на-на – надійшла … (весна).
Ки-ки-ки – дзюркотять … (струмки).
Ва-ва-ва – зеленіє … (трава).
Хи-хи-хи – прилетіли … (птахи).
Ла-ла-ла – квітка … (зацвіла).
Ло-ло-ло – сонце … (засвітило).
(Читають зі слайдів)
в) Читання пірамідки слів (Прочитайте пірамідку слів, очі дивляться на крапочки).
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Відгадування загадки.
Тему, яка об’єднає нашу сьогоднішню роботу з читання і дизайну,ми дізнаємося, відгадавши загадку:
Привітанням журавля
Я пробуджую поля
Небеса і ручаї
Та заквітчую гаї.
І усякий мене зна.
Відгадали? Я ______(весна!)
ІV. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів.
- Ми сьогодні побуваємо на «Великому Святі Душі». зустрівшись з поезією. Розповідь вчителя про зустріч весни у давнину.
* Виконайте дії та прочитайте ім’я та прізвище автора, з творчістю якого ми сьогодні познайомимось.
Що ви дізнались про творчість даного письменника?
Стіна слів.
Осоння- незатінене місце, яке добре нагрівається сонцем.
Тепловій –теплий вітер.
Відлига-раптове потепління , яке викликає танення снігу.
Квилить – жалібно кричить( про птахів)
Пучки –кінчики пальців.
-Прослухайте вірш Вадима Скомаровського « З чого починається Весна»
-Які ознаки весни автор описав у вірші?
-Який настрій виникає під час читання?(радісний, спокійний)
-Головна думка твору ? (Різкі зміни в природі).
V. Узагальнення та систематизація знань учнів.
1 фарба –жовта( сонечко)
2- біла(сніг)
3 –блакитна( вода)
4- зелена-перші паростки
5 чорна- прогалини після танення
VІ. Підсумок уроку.
* Гра « Скринька знань»
-Які знання із сьогоднішньої теми з літературного читання ви покладете у « Скриньку знань?»
VІІ. Домашнє завдання. Виразно читати вірш, намалювати малюнки за змістом вірша.
Література
1. Відео. Олена Церковна « Вадим Скомаровський». Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=OhvEkGw_b-M
2. «З чого починається весна .Вадим скомаровський» Читайлик Со. Режим доступу:
https://www.youtube.com/watch?v=5xpuhpZHI8w&t=12s