Інтегрований урок з математики і Я досліджую світ. (4клас)

Про матеріал
Під час проведення даного уроку учні розширють свої знання про Світовий океан, навчаються дбайливо ставитися до багатств Землі.
Перегляд файлу

 Інтегрований урок з математики і природознавства,

 4 клас

Тема.   Математика. Задачі на визначення часу за швидкістю і відстанню. Виконання дій над іменованими числами.

Я досліджую світ. Природа океанів.

Мета. Ознайомити учнів із способом визначення часу за відомими швидкістю і відстанню; повторити виконання дій над  іменованими числами.

Розширити знання учнів про Світовий океан; поглибити знання про природу океанів; формувати науковий світогляд; виховувати дбайливе ставлення до багатств Землі.

Закріпити вміння працювати в групах.

Обладнання : карта Світового океану, ілюстративний матеріал, картки із завданнями для груп, пазли із зображенням океанів, ноутбук, телевізор, музичний центр, бейджики, таблиці.

Хід уроку

І.  Мотивація навчальної діяльності.

Це ж скільки треба, щоб його перепливти!

А кругом вода та небо, і землі не стрінеш ти.

Обмива він дні і ночі береги материків!

І заклично світять очі прибережних маяків.

  •          Як ви думаєте , діти, що це?  (океан, походить від грецького «океанус» – безмежне море, або велика ріка).
  •          Чи хочете відкрити таємниці, які приховують океани Землі?

Сьогодні на Вайбер мені прийшло повідомлення :

« Шановні учні 4-го класу, у комп´ютерній системі  гідрографії  вірус знищив карти океанів. Просимо вашої допомоги.» 

Океанологи і картографи Міжнародної гідрографічної організації.

всемирный день океанов Допоможемо океанологам?

II. Оголошення, представлення теми та очікуваних навчальних

 результатів.

  1. Перевірка домашнього завдання.

а) Зачитайте результати обчислень №396 в порядку зростання   і з´єднайте  із словами.

596кг   16 825м  40 187  2 568

 

 

 

 1.  3.   4.             2.

Визначення часу за відстанню і швидкістю.

 

б)Зачитайте відповідь до задачі №397 і розшифруйте словосполучення:

5при о  нів       2ро ке        8да  а  (Природа океанів)

Послухайте ще одну загадку:

Що біжить без одпочину,

Не стає ні на хвилину.

Не старіє, не вмирає,

А все нищить, забирає? (час)

  1. Отже, оголосіть тему сьогоднішнього уроку. ( Діти повідомляють тему уроку).

Перед вами  є Пам´ятка. Скажіть, будь ласка,чого ви хочете навчитися  на уроці?  Чого досягнути? Яких результатів ви очікуєте? (Учні відповідають).

 Для того, щоб досягнути цієї мети, ви об´єдналися в групи. Кожна група відправляється досліджувати природу  певного океану (5 груп).Напередодні , ви , як справжні океанологи, отримали  випереджувальні завдання, тому я думаю , ви з легкістю впораєтеся із  випробовуваннями, які очікують вас.         Перед вами лежать пазли , із яких до завершення уроку ви повинні скласти карту свого океану, але для цього необхідно виконати усі завдання. Одне завдання – один пазл. За нашою роботою буде спостерігати Наукова рада. Члени цієї ради  теж будуть працювати. Вони повинні скласти з пазлів карту Світового океану.   Отже, вирушаємо в плавання.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Математичний диктант.

Запишіть  числа. Якщо дане число пов´язане з океаном певної групи , то ця група піднімає табличку із назвою свого океану.

а) 180млн.; 14 млн.; 76млн.: 20 млн.; 91млн..

б) 11од. ІІ класу, 22од. І класу; 8од. ІІкласу,742од. І класу; 7од. ІІ кл., 729од І кл.; 8тис. 4сот. 2 дес. 8од.; число , в якому всього 5527 одиниць.

в) 2500км (Протяжність Великого Бар´єрного рифу , 400 видів коралів, 1500 видів риб)- найбільший підводний мегаполіс. Біля берегів Австралії розташований найбільший об’єкт, створений живими організмами, – Великий Бар’єрний риф.

г) 1млн 500тис. Км. кв. (Площа східного сміттєвого континенту , Тихий океан)

 

 

Тихий

Атлантичний

Індійський

Північний

Південний

Площа

180млн.

км кв.

91млн. 66тис.. км кв.

76млн.17тис км²,

14млн.10тис.

км кв.

20млн.330тис.км кв.

К- сть морів

25

16

11

11

13

Глибина

11 022м

Маріанська западина

8742м

жолоб Пуерто-Рико 

7 729 м

Зондський жолоб

5527м

Гренландське море

8428м

Пд-Сандвичів жо-лоб

Візьміть пазл 1.

 

  1. Усні обчислення.

Перед вами малюнки кораблів. Вам необхідно   записати в ілюмінаторах пропущені числа. ЦЕ КОДИ ЗАПУСКУ СИСТЕМИ БЕЗПЕКИ НА КОРАБЛІ. Тільки тоді кораблі зможуть безпечно вирушити в плавання.

 Путешествие на круизном лайнере - YORK Travel

25 ▪  = 100  72 :  = 6     24 ▪ (       +  ) )=2400

 (4, 12, 10, 10).

Хто впорався, візьміть пазл 2.

 

  1. - Що позначається буквою S ? (відстань, км)
  •           Що позначається буквою V ? ( швидкість, км/год)
  •           Що позначається буквою t ? (час, год, хв, с )
  •           Як знайти відстань? Швидкість? Підніміть картку із відповідним записом.

 

IV.Вивчення нового матеріалу.

  1. Бесіда.    Як ви думаєте, а як можна знайти час , виходячи із даних формул? Підніміть картку. Поясніть своє припущення. ( Оскільки , S = V▪ t , V – перший множник, t –  другий множник, S – добуток, то , щоб знайти час , потрібно відстань поділити на швидкість.)

Робота з таблицею. ( Кожна група має перед собою).

Рухомий об´єкт

Швидкість

Час

Відстань

Океанський лайнер

          ?

5год

350км

Криголам

       40км/год

6год

    ? км

Вантажне судно

          ?

10год

480км

Танкер

       30км/год

5год

   ?км

 

Підніміть карточку, в якому океані можна побачити  океанський лайнер, криголам, вантажне судно, танкер.

Хто впорався, візьміть пазл 3.

  1. Прочитаємо правило на с. 82. Отже, наше припущення вірне.Щоб знайти час, треба відстань поділити на швидкість. В яких одиницях вимірюється час?
  2. Робота над задачами.

Всі ви знаєте, що  для того щоб працювати на кораблі, необхідно вміти вправно зав´язувати і розв´язувати морські вузли.  Отже  правильно розв´язана задача – це розв´язаний морський вузол, який допоможе пришвартувати корабель.

Проводник (узел) — ВикипедияПрямий

а) У середній та центральній частині Тихого океану пропропливає підповерхнева протитечія Кромвела . Скажіть, будь ласка, за який час ця протитечія подолає 200км, якщо її швидкість 5км/год?  (40 год)

Простой узел — ВикипедияПростий

б)

Рухомий об´єкт

Швидкість, км/год

Час , год

Відстань, км

Дельфін

60

?

480

Тунець

90

?

630

Білий ведмідь

40

?

160

Пінгвін імпер.

9

?

90

Акула

8      (50)

?

400

Підніміть таблички, в яких океанах водяться ці риби.

Дельфін -   Т, Інд., Атл.

Тунець –  Т, Інд., Атл.

Білий ведмідь –  Пн. Льод.

Пінгвін імпер. –  Пд.

Акула  -  Інд., Атл. Т.

 

Хто впорався, візьміть пазл 4.

продовгуватийПрямой узел - Морские узлыКартинки по запросу батискаф рисунок | Print decals, Removable wall decals,  Prints

в) Хто знає , як називається цей апарат? (батискаф). Він призначений ля занурення в глибини океану.

Коли батискаф спливає його швидкість змінюється.

Спочатку батискаф подолав 3000м зі швидкістю 50см/с, потім 2700м зі швидкістю 90см/с, пізніше ще 3000м зі швидкістю 150см/с. За який час батискаф піднявся на поверхню? Складіть вираз до задачі.

Перетворення: 3000м= 300000см, 2700м= 270000см.

300000:50+ 270000:90+ 300000: 150= 11000с=183хв 20с=3год 3хв 20с

Звірте результати.

Хто впорався, візьміть пазл 5

. Фламандский узел - Встречная восьмёрка - Рыболовные узлы фламандський

 

  1. Хвилинка відпочинку. Виконаня ритмічних рухів під фонограму пісні

 « А у річки очі сині».

Хто впорався, візьміть пазл 6.

 

  1. Робота над задачею №514.

Как правильно вязать узел "восьмерка" и его свойства вісімка

Прочитайте умову. Хто зрозумів, розвязуйте самостійно. Іншим пропоную розглянути план розв´язування.

1км=1000м

  1. Який час руху човна?
  2. Яка швидкість плавця?
  1.       1000: 100=10(хв)
  2.       400:10= 40(м/хв)

Здійсніть взаємоперевірку в парах.    

Хто впорався, візьміть пазл 7.

v. Виконання дій над іменованими числами. 

Інтерактивна вправа « Ажурна пилка». Океанолог з кожної рупи повинен донести інформацію про свій океан іншим групам . На основі цієї інформації здійснити перетворення і обчислення.

Надання необхідної інформації.(1хв)

Найвища гора – Мауна –Кеа 10203м      Еверест 8848м

Найбільший водоспад підводний 3900м    Анхель  -1054м

Серединно-атлантичний хребет 18 000км   Гірський хребет Анди 9000км

Вага:  дельфіна  140кг, півн. морського котика 160кг,синього кита 130т.

3900м   (найбільший водоспад Пн. Л. О) Швидкісь руху води у воді у 5 разів більша, ніж у повітрі

Найбільший гірський хребет (серединно – океанічний хребет) на Землі насправді знаходиться нижче поверхні океану. Він тягнеться з Атлантичного, Індійського та до Тихого океану. Довжина хребта понад 60тис. км.

У Світовому океані налічується 7 підводних водоспадів.  http://cdn.mapme.club/images/7979/7979-8ee9d8_496874ef3dd545168fdf16ad0956de0a.jpg

Самостійна робота.  Консультації в групах.

10км 203м – 8 км 848м=  3км 500м- 1км 54м=

(18км + 9км):3=   130т – (1ц 40кг + 1ц 60кг)=

Хто впорався, візьміть пазл 8.

VІ. Хвилинка екології

Що вам відомо про  забруднення океанів?

Забруднення води — це мабуть одна з найголовніших проблем всього людства. У північній частині Тихого океану, наприклад, плаває цілий «континент» зі сміття, розмір якого може досягати 15 млн кв. км. Щороку в Світовий океан зливається більше семи мільярдів тонн пластику. Не дивно, що пластик став небажаним доповненням до дієти риб. Риби в північній частині Тихого океану проковтують від 12 000 до 24 000 тонн пластику кожен рік. Скидання відходів, у тому числі і токсичних, безпосередньо у воду — це лише 44% від загального забруднення світового океану. У той час як більш 33% отруйних речовин в океан потрапляють через повітря. Океан повністю годує половину жителів планети.                      Для 3,5 млрд людей океан є основним, а іноді і єдиним джерелом їжі. В цілому, океан бере участь у житті кожного з нас, адже 90% всіх торгових сполучень між країнами досі відбуваються з допомогою судноплавства.

В океані знаходиться приблизно 20 млн. тонн золота.

В океані є інтернет.  Океан- найбільший музей у світі. Під водою більше артефактів, ніж у всіх музеях світу.

Близько 1000 аварій кораблів сталися далі національного морського заповідника Флорида-Кіс, деякі якраз в межах заповідника. Останнім часом були створені й інші підводні музеї. До речі, в Середземному морі затоплена бронзова статуя «Христос з Безодні».

У вас на партах є зображення мешканців океану морських зірок, восьминогів, найдавніших  жителів  медуз.

Пропоную вам на зворотній стороні написати свої пропозиції щодо збереження   світового океану:

 

1 . Відмовитися від одноразових пляшок та посуду.

2. Відмовитися від поліетиленових пакетів – екологічно та економічно.

3. Обирати найбільш екологічній транспорт.

 4. Економити воду.

5. Купуйте менше та не викидайте.

6. Сортувати сміття і віддавати на переробку.

Стокові фотографії Морської зірки та роялті-фрі зображення Морської зірки |  Depositphotos® Екологи пояснили, чому Азовське море заполонили медузи

Для детей: как нарисовать краба поэтапно | Blog frankenstein          Стокові векторні зображення Восьминіг | Depositphotos®

 

Хто впорався, візьміть пазл 9.

 

 VІІ. Інтерактивна вправа «».

 Як знайти відстань? Швидкість? Час?

Хто впорався, візьміть пазл 10.

 

Чи вдалося вам скласти карту  відповідного океану? Чи впорались із завданням. Ви справжні океанологи. Науковці вам вдячні за допомогу.

 VІІІ. Підбиття підсумків (рефлексія), оцінювання результатів уроку. Час похвали. Інтерактивна вправа « Мікрофон».

Давайте похвалимось  Чого ви навчилися ? Про що дізналися?

    I. Класифікація традиційних вузлів за способом використання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
15 березня
Переглядів
50
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку