Нова освітня реформа спонукає формувати в молодших школярів ключові компетентності шляхом міжпредметної інтеграції.
Додаю розробки інтегрованих уроків
Інтегрований урок з природознавства та математики
Тема. Застосування таблиці множення числа 4 для розв’язування задач.
Складання задач за малюнком.
Тема. Звірі взимку.
Мета:
Предмет: математика та природознавство.
Тип уроку: узагальнення та системaтизація знань.
Клас: 2.
Вчитель: Білоус Ольга Іванівна.
Матеріали до уроку: картки до вправи «Кaрусель», рекомендації собачки до уроку, ілюстрації тварин, таблиці, підручники, зображення деревa, клейкі листочки, смaйлики, мaлюнок до задачі.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку.
1.
2. Створення позитивного настрою:
ІІ. Мотивація навчальної діяльності школярів.
1. Створення проблемної ситуації.
2. Хвилинка спостережень.
ІІІ. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.
Недаремно, ви прочитали рекомендації Собачки, яким необхідно бути на уроці. Нас чекають різні завдання і заочні подорожі до лісу. У ході яких будемо повторювати і закріплювати наші знання.
ІV.Узагальнення та систематизація знань
1. «Продовжіть речення»
2. Математичний диктант
(Відповіді перевірити з дошки: 8,6,8,5,16,20).
3. Інтерактивна вправа «Карусель»
(Перевірка вмінь усно розв’язувати приклади):
4∙7 + 3 = 4∙ ( 2∙4) =
4∙9 + 5 = 4∙5 - 4 =
4∙5 - 4 = 20 -(4∙5) =
4∙7 - 4 = 16 - (4∙3) =
4.Фронтальна робота «Мозковий штурм»
Вчитель показує ілюстрацію тваринки, а діти говорять все, що знають про неї
5. Робота в групах « Зимове меню для лісових мешканців»
Хто чим харчується, позначте цифрами у таблиці.
спить |
качани кукурудзи |
жолуді |
лосі |
куріпки |
суха трава |
тетеруки |
горіхи |
зерно |
залишки тварин |
кора дерев |
молоді пагони |
-Діти,розкажіть, чим пригощали тварин?
-Які тварини виявилися зайвими? Чому?
6. Фізкультхвилинка
Йшли ведмедики малі (кроки на місці)
Нахилились до землі (нахил, руки вниз)
Потім встали, руки в боки
І зробили три підскоки.
Потім розминали плечі (руки до плечей, колові рухи)
Рівні спинки у малечі!
Руки вгору, опустили
І за парти дружно сіли.
7. В гості до задачі :
38 м на 24 м більше
?
Наприклад:
8. Технологія «Дерево рішень»
9. Завдання для уважних. Впізнайте, хто це?
Весь день дрімає у ямці, зробленій у снігу. Незадовго до заходу сонця він виходить на пошуки корму. Обгризає кору, пагони молодих дерев і кущів, знаходить копиці сіна, пожухлий бур’ян. Може забігти в сад, щоб поласувати корою фруктових дерев. |
На своєму шляху вона залишає недогризки шишок ялини чи сосни, з яких дістає насіння. До свого житла завжди наближається, перескакуючи з дерева на дерево, щоб не залишати на снігу слідів, по яких її можна знайти. |
Взимку живе сама. Хутро в неї в цей час густе й пухнасте. Тому вона спить просто на снігу. Лігво її на снігу – це невелика ямка. Коли розгуляється негода – снігопад чи сильний мороз, ховається в нору. |
Взимку збираються в табунці. Верховодять у них завжди старі самки, а самці тримаються позаду. Живляться вони молодими пагонами кущів і дерев. |
V. Підсумок уроку.
А який тепер ваш настрій? Покажіть смайлик.
1