На допомогу вчителям початкових класів. Урок складений відповідно до чинної програми для загальноосвітніх навчальних закладів 2-4 класів, яка затверджена Наказом МОН №948 від 05.08.2016 року. До підручника Ф.М.Рівкінд, Л.В.Оляницька. На уроці використовуються інтерактивні методи та різноманітні вправи.
Тема уроку. Многокутник та його елементи. Периметр многокутника.
Мета уроку:
- навчальна - сформувати поняття про многокутник, елементи многокутника, ознайомити з видами многокутників, навчити розпізнавати многокутник, використовувати набуті знання до розв'язування практичних задач, поглибити обчислювальні навички, продовжувати роботу над складеною задачею;
- розвивюча - розвивати просторову уяву, вміння виділяти головне, аналізувати, логічне мислення, увагу, самостійність
- виховна -виховувати ініціативність і творчість, повагу до людей праці.
Обладнання: підручник, роздавальний матеріал, лінійка, олівець, Інтернет.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
I. Організація класу до уроку
- Вас вітаю, любі дітки.
Ви на мене подивіться,
І мені ви посміхніться.
Не забудьте про сусіда -
Один одному всміхніться.
Старання на урок не забудьте взяти
Рівненько всі сядьте, будемо працювати.
А на сьогоднішньому уроці ми будемо:
Міркувати –швидко
Відповідати –вірно
Лічити –точно
Писати-гарно
II. Актуалізація опорних знань
- Діти, у нас сьогодні незвичайний урок. До нас в гості завітав казковий персонаж. А щоб дізнатися хто це ви повинні розв’язати приклади.
2. Усний рахунок (інтерактивна вправа «Пазл» створена за допомогою сервісу LearningApps
- Молодці, діти, ви гарно впоралися з цим завданням. Отже наш сьогоднішній гість – це пінгвінчик Пін з мультфільму «Смішарики».
- Діти, Пін дуже мріє про подорож у космос. А за допомогою чого можна потрапити у космос? Правильно за допомогою космічної ракети. Отож давайте допоможемо Піну зайняти місце у ракеті. І першим завданням буде доповнити числа до 11.
3. Наступним завданням буде робота в парах.
У вас на партах лежать геометричні фігури. Об’єднайтеся в пари ті в кого однакові фігури.
-Діти, ви чудово впоралися з попереднім завданням і допомогли Піну. Він успішно подолав відстань у космічний простір і приземлився на одній із зірок, де його чекав ще один казковий космічний герой – Лунтик. А на якій саме зірці ви дізнаєтеся, коли виконаєте завдання №162 на сторінці 32.
Книжка вчить чудес без ліку
Мудрим наймиліша
Тому відкриємо її
І попрацюємо скоріше
- Добре, молодці. Отже наш герой приземлився на зірці під номером 73. А яка відстань між зірками допоможе нам дізнатися наступне завдання.
4. Гра «Яка відстань між зірками»
- Подивіться уважно у вигляді чого зображено рух ракети?
- Скільки ланок має ламана?
Що потрібно зробити щоб дізнатися довжину ламаної?
12см+4см+4см+4см+2см=26см
-Молодці, діти, і з цим завданням ви впоралися гарно. Ви допомогли Піну знайти свою зірку, він вам дуже вдячний за це. Але він буде за вами уважно спостерігати і найстараннішим учням залишив сюрприз. Отже не лінуйтесь. І наступне завдання
5. Каліграфічна хвилинка.
- Відкрийте, діти, зошити. Запишіть число, класна робота.
Сядемо всі рівненько,
Цифри виведем гарненько.
Урок продовжим без зупинки
З каліграфічної хвилинки.
Перший рядочок каліграфічної хвилинки продовжити логічно ряд
2 22 3 33 4 44 …
Номер163 в книзі ви знайдіть,
Приклади ці розв'яжіть.
Прийшов час вже показати,
Чи вмієте ви рахувати.
6. Колективне виконання завдання.
Обчилити усно вирази, записати лише ті, значенням яких є двоцифрове число.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Діти, до нас на урок завітала ще одна гостя це жителька країни Геометрія Точка-мандрівниця. Вона прийшла не сама, а привела з собою своїх друзів. Пригадайте, як їх звати.
Руки в сторони та вгору —
На носочки піднялись.
Підніми голівку вгору —
Й на долоньки подивись.
Присідати ми почнемо,
Добре ноги розімнемо.
Раз — присіли, руки прямо.
Встали — знову все так само.
Повертаємося вправно,
Все виконуємо гарно.
Вліво-вправо повернулись
І сусіду усміхнулись.
— Що таке периметр?
— Як знайти периметр?
— Якими буквами можна позначити вершини сторін?
— Запишіть розв’язання.
IV. Узагальнення і закріплення знань
1. Вправа «Коло ідей». Групова робота (№ 167).
— Прогуляємось зеленим лугом. Бачите, недалеко гуляють вівці, а поруч з ними вівчар. Він за ними доглядає, підстригає. З вовни роблять багато корисних речей. Що це за речі?
— Яка це задача?
— Складемо короткий запис задачі.
Ми активно знову працювали над задачею творчо мудрували
Запишемо в зошити свою думки,
Хай нашим успіхам усі радіють залюбки
V. Підсумок уроку
1. Вправа «Мікрофон»
Закінчіть речення.
— Многокутник, у якого чотири кути, чотири вершини, чотири сторони, називають … .
— П’ятикутник — це многокутник, у якого п’ять … .
— Многокутник, у якого по шість сторін, вершин, кутів, — це … .
— Многокутники бувають … .
— Вершини многокутників позначають буквами … .
— Периметр — це … .
VI. Домашнє завдання
Виконайте завдання № 168, 169.
— Як знайти периметр трикутника?
— Яка це задача?
— Як знайти кількість глечиків?
— А загальну кількість посуду?
Всі ви добре працювали,
На уроці не дрімали,
Всі завдання розв’язали,
Тому сюрприз заслугували.