Інтегрований урок з математики та я досліджую світ в 2 класі (Використання онлайн сервісу MindMeister)

Про матеріал
Інтегрований урок з математики та я досліджую світ в 2 класі (Використання онлайн сервісу MindMeister)
Перегляд файлу

Комунальний заклад загальної середньої освіти 

“Малокатеринівська гімназія ”Мрія” Кушугумської селищної ради Запорізького району Запорізької області 






 

Інтегрований урок з математики та я досліджую світ в 2 класі

(Використання онлайн  сервісу MindMeister)








 

                                                                   Виконала: вчитель ІІ категорії

Косова Ксенія Сергіївна

 

 

 

 

 

 

 

Тема: Узагальнення та систематизація вивченого матеріалу з теми додавання і віднімання чисел в межах 20. Ознаки зими в неживій природі.

Мета:

Формування предметних компетентностей:

- знає  назви компонентів і результатів дій додавання і віднімання;

- читає і записує вирази з дужками;

- володіє обчислювальними навичками додавання і віднімання з переходом             через розряд;

- виконує дії з іменованими числами;

- упорядковує розв'язання задачі арифметичними діями або виразом;

- обґрунтовує вибір арифметичної дії, якою розв'язується задача;

- робить узагальнюючі висновки з уроку.

  •     називає зимові  явища  природи;
  •      має уявлення про ознаки зими, зимові місяці, утворення снігу та льоду;       їхні  властивості;

 

Ключові компетентності:

 вміння вчитися:

 навчально-організаційні вміння і навички:

- дотримується режиму розумової праці під час виконання навчальних завдань;

загально-мовленнєві вміння і навички:

- виділяє під час читання і слухання важливі за змістом слова; нове, незрозуміле;

контрольно-оцінні вміння:

- оцінює свою діяльність за орієнтирами поданими вчителем;

загальнокультурна:

- дотримується правил поведінки на уроці;

здоров'язбережувальна:

- розпізнає правильне і неправильне сидіння за партою;

соціальна:

- співпрацює в команді. 

Обладнання: презентація до уроку.

 

Хід уроку

І. Організаційно-мотиваційний етап

1. Привітання. Ранкове коло.

Встаньте, дітки, всі рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Посміхніться всі до мене,

Посміхніться і до себе.

Привітайтесь: Добрий день!

Хай гарно розпочнеться новий день!

2. Хвилинка спостережень

 День ____   Число _____

 Стан неба 

 Температура повітря

3.Повідомлення теми уроку.

- Відгадайте загадки.

1) Кружляє ніжно білий пух,

 

Міняє зайчик свій кожух,

 

Вдягає лиска рукавички,

 

Співають весело синички,

 

Ведмідь в барлозі вже дріма,

 

Яка пора скажіть? …

 

(Зима)

2) Прийшла до нас бабуся

 

у білому кожусі.

 

Поля причепурила —

 

Пухнастим снігом вкрила.

 

Відгадайте, хто вона,

 

Ця бабуся чепурна?

 

(Зима)

 

- Яка зараз пора року?

- Сьогодні на уроці ми поговоримо про ознаки зими.

4. Асоціативний кущ

- Які асоціації у вас виникають зі словом «Зима»?

https://www.mindmeister.com/map/2549660976

ІІ. Конгнітивно-діяльнісний етап

- Діти, ми сьогодні вирушимо з вами в чарівну зимову подорож, в якій нас чекає багато цікавих завдань. Будемо обчислювати вирази, розв’язувати задачі. А також поглибимо свої знання про зимові місяці.

1. Бесіда з елементами розповіді з метою формування уявлення про зимові місяці.

- Назвіть зимові місяці, які ви знаєте?

- Який перший місяць зими? (Грудень)

- Хто знає, кк у народі називають грудень?

 Цей місяць має різні назви: «хмурень», «мостовик», «стужайло», «лютовій», «зимник», «вітровій».

Як ви думаєте, чоту місяць грудень отримав такі назви?

 

ГРУДЕНЬ

Уночі мороз поволі

Інеєм упав на шлях...

Спотикається на полі

Місяць грудень по грудках.

 

І тому такий він гнівний,

Дружить з вітром крижаним.

А хуртеча рівно-рівно

Засипає слід за ним.

 

Сипле сніг, мов стеле килим,

Щоб за груднем із дібров

Тим рипучим снігом білим

Рік Новий до нас ішов.

 

- Вважають,  що назва «грудень» походить від мерзлих грудок. У грудні  ґрунт замерзає. Починається місяць морозами та випаданням великої кількості снігу. Водойми  вкриваються  кригою. Грудень вважають найпохмурішим місяцем.

- Які дні  взимку: довгі  чи короткі? (Короткі.)

22 грудня - найкоротший день і найдовша ніч у pоці.

- Як називається другий місяць зими? (Січень.)

- Як думаєте, звідки пішла його назва? (Сніг січе)

- Хто знає, як у народі ще називають січень? Цей місяць має багато назв: «сніжень», «сніговик»,  «льодовик»,  «щипун», «тріскун».

- Поміркуйте, чому  січень отримав такі назви?

Розсміявся дзвінко січень,

Заяскрів сніжинками.

Дітвору гуляти кличе

Білими стежинками.

Швидше, швидше на санчата!

З гірки покатаємось.

Снігу я приніс багато,

Нумо, позмагаємось!

І жартує січень білий,

Шелестить порошею.

На санках ми полетіли

В зимоньку хорошую.

Тамара Мезенцева

- Про які ознаки січня говориться у вірші?

У січні бувають дуже сильні та тріскучі морози. Уся земля повністю вкривається сніговою ковдрою.  Часто бувають ясні, холодні, сонячні дні. Люди помітили, чим яскравіше сонце в січні, тим холодніший день.

- Як називається третій  місяць зими? (Лютий.)

- Чому, його так назвали?

Лютий –місяць дуже лютий

Запитає ,в чому взутий?

Виє хуга-завіюха,

Не пускає без кожуха.

Але сонечко сміється,

Стиха до землі проб’ється,

Хоч частинку, хоч хвилинку,

А погріє її спинку.

- Про які ознаки лютого говориться у вірші?

У лютому бувають хуртовини,  колючі  морози, віють холодні  вітри.

 

2. Вправа «Встанови відповідність»

https://wordwall.net/uk/resource/42770542

ІІІ. Корекційно-рефлексивний етап

  1. Усні обчислення
  1. Бесіда з елементами розповіді (уявлення про сніг як ознаку зими та утворення сніжинок).

- Взимку падає білий сніг. Він вкриває землю, дерева, кущі, водойми. Усе навколо стає білим-білим, чистим, світлим. Отже, ознакою зими є випадання снігу.

- Що таке сніг? Сніг — це багато, дуже багато красивих сніжинок. Раніше вважали, що сніг — це замерзлі крапельки води. Але стала відома справжня таємниця народження сніжинок. Водяна пара піднімається дуже високо над землею, де панує сильний холод, тут із водяної пари утворюються маленькі льодинки-кристалики. Це ще не сніжинки, що падають на землю. Вони ще дуже малі. Але шестикутний кристалик увесь час збільшуєтся і нарешті стає красивою сніжинкою.Вони такі різні! Одні нагадують квітку, інші - зірку, треті - їжачка.

- Порахуйте, скільки променів вони мають.

Усі сніжинки шестипроменеві.

  • Отже, однією із ознак зими є випадання снігу.
  1. Дослідження властивостей снігу.

Дослід 1

  • Покладіть сніг на долоньку. Подивимось, що з ним трапиться. Сніг почав танути.

Висновок: Сніг непрозорий, білого кольору, на дотик холодний, тане в руці.

Дослід 2

  • Сніг – це не лише окраса зими. Вкриваючи землю пухнастим килимом, він захищає рослини від морозу.
  • А як же сніг може захищати рослини від холоду, якщо він сам холодний?
  • Вкинемо грудочку снігу в склянку з водою.
  • Що відбувається? Бульбашки, які піднімаються на поверхню від грудочки снігу - це повітря.

Висновок: Між сніжинками  є повітря. Повітря  погано  проводить 

тепло. Воно захищає рослини від холоду, зберігаючи земне тепло, не дає морозу пробратися  до  rрунту.  Чим  пухнастіший  і  товстіший  шар  снігу,  тим більше   в ньому повітря і тим тепліше рослинам.

  1. Фізхвилинка

https://www.youtube.com/watch?v=3Os2JN-rvpI

  1. Гра « Хто швидше?»

https://wordwall.net/uk/resource/42952728

  1. Розповідь з елементами бесіди про лід.
  • Відгадайте загадку.

Під вікном моїм калюжа

Уночі замерзла дуже,

Узялася склом твердим,

Добре ковзатись на нім.

(Лід)

- Взимку  земля вкривається  снігом,  а ріки, ставки й озера, калюжі - льодом. Як утворюється лід?

- Взимку сонячні промені погано нагрівають землю, повітря стає холодним, охолоджується і вода у водоймах. При температурі 0 градусів і нижче, верхній шар води у водоймах замерзає. Спочатку утворюються дрібні крижинки-кристалики, які згодом перетворюється на суцільну кригу, лід, що вкриває водойми.

Отже, вода при температурі 0 градусів замерзає, перетворюється на лід.

- Чи знаєте ви, що взимку водойми ніколи не промерзають до дна. Поміркуйте, чому? (Тому що лід легший за воду і не тоне.) Чи існує життя у водоймах узимку? (Під льодом у водоймах є вода. На дні водойм навіть у сильні морози температура води плюсова (+4 - +5 градусів тепла). У воді живуть багато організмів. Якби водойми  промерзали  до дна, вони загинули б.

      ІІІ. Корекційно-рефлексивний етап

Вправа «Мікрофон»

- Мені на уроці було цікаво, бо…

- Я добре зрозумів, як розв’язувати …

- Мені було важко працювати над…

- Мені було легко працювати разом…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

 

 

 

 

Додаток 2

 

Додаток 3

1

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
20 лютого 2023
Переглядів
199
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку