МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДЕПАРТАМЕНТ з ГУМАНІТАРНИХ ПИТАНЬ
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
«ГІМНАЗІЯ №17» КАМ’ЯНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
УРОК МАТЕМАТИКИ
«ШУКАЄМО ШЛЯХ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ СКЛАДЕНОЇ ЗАДАЧІ»
2-ий КЛАС
Грицай Світлана Анатоліївна,
спеціаліст вищої категорії
МЕТА: формувати в учнів предметні компетентності:
Формування ключових компетентностей:
ОБЛАДНАННЯ : ілюстративний та роздавальний матеріал;
схеми задач;
таблиця кутів: прямий,гострий,тупий ;
косінець,лінійка;
презентація до «Хвилинки-цікавинки»
ТИП УРОКУ: урок формування навичок і вмінь.
ХІД УРОКУ
І.ВСТУПНА ЧАСТИНА.
1.Організація класу. Вправа «Привітання»
-Ось і пролунав дзвінок,
Розпочався наш урок.
Шануймося.
-Сідає- краса, а потім-сила.
- « Наш урок сьогодні
Науці присвячується,
Що математикою в нас
З любов’ю називається!»
2.Створення ситуації успіху.
-Візьміть собі у кулачок
Хороший настрій на урок!
-На уроці ми будемо:
-Не просто слухати,а чути.
-Не просто дивитися,а бачити.
-Запам’ятовувати,розповідати.
ІІ.АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.
«Математика - наука точна і серйозна.
І прожити нам без неї навіть дня не можна!»
- У нас є три хвилинки для розумової розминки.
1.Усні обчислення
а) Обчислити ланцюжки:-
Відповіді: 48,53,5,89,13,6,61.
- 66,71,63,72,30,36,27,30.
- Назвіть найменше число.
- Назвіть найбільше число.
б) - Як називаються числа при дії додаванні?
- Як знайти невідомий доданок?
- Знайдіть другий доданок:
4+?=36 65+?=66
54+?=57 3+?=75
3+? =44 36+?=38
в) Оголошується Бліц-турнір «Ерудит»
*Знак для позначення дії віднімання. (Мінус)
*Мистецтво писати красиво. (Каліграфія)
*Чотирикутник,у якому всі кути прямі,а сторони рівні . (Квадрат)
*Похибка у діях при обчисленні. (Помилка)
*Математичне завдання,що містить умову,запитання,розв’язання та
відповідь. (Задача)
*Які бувають задачі? (Прості .Складені.)
-Згадаємо типи простих задач:
- на знаходження суми;
- на знаходження остачі;
- на різницеве порівняння;
- на знаходження невідомого доданка;
- на збільшення числа на кілька одиниць;
- на зменшення числа на кілька одиниць.
г) – А з чого складається складена задача?( З кількох простих задач)
-Ось і підійшли ми з вами до теми нашого уроку.
2. Повідомлення теми і мети уроку.
«Шукаємо шляхи розв’язування складеної задачі»
ІІ.ОСНОВНА ЧАСТИНА.
Робота на задачею :
/ Прочитайте сюжетну задачу;
/ Назвіть ключові слова і числові дані;
/ Аналіз задачі:
- збільшення на кілька одиниць;
- на заходження суми;
- на знаходження остачі.
Отже, міркуємо від запитання задачі до числових даних.
- Складання плану розв’язування задачі.
- Розв’язування задачі.
2. – Тепер настав час відпочинку.
Проведем ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКУ.
Але вона може бути ще цікавою та пізнавальною.
«ХВИЛИНКА- ЦІКАВИНКА» ( Презентація)
-На заході України,недалеко від міста Мукачево,є замок Берегвар.Це мисливський дім графів Шенборнів.Казкова споруда ХІХ століття.Будівля замку має своєрідну родзинку.Він побудований за астрономічним принципом.
Це означає,що кожен елемент споруди має символічне значення.
-Сьогодні у цьому палаці розмістився санаторій «Карпати»
4. Вправа на уважність.
-А скажіть но мені,будь ласка,любі друзі,а що у замку прикрашають башти?
-Так,це- кути.
-А які бувають кути?
5. Завдання з геометричним змістом.
-Визначити прямі,тупі.гострі кути за допомогою косінця.
6.
Самостійне |
Активне |
Мислення |
-Самостійно ми працюєм.
Помилок не буде,факт!
Всі уважно поміркуєм-
Вийде добрий результат!
ГРУПОВА РОБОТА
Правила роботи в групі:
*Толерантність.
*Уміти слухати.
*Не перебивати один одного.
*Поважати думку співрозмовника.
Завдання для першої групи Завдання для другої групи
36+6= 90-6=
70-7= 20+15=
30+24= 81-3=
42-5= 24+8=
7. Інтерактивна вправа.Завдання з логічним навантаженням.
-А чи є серед вас кмітливі?
Тоді це завдання для вас.
Увага! Будьте уважні і дуже кмітливі!
-У кошик,вазу і коробку поклали печиво,цукерки і яблуко.
-У чому лежать печиво,цукерки і яблуко,якщо
*Печиво і цукерки не в кошику.
-Що лежить у коробці, якщо у вазі не печиво і не яблуко,
а у кошику не печиво?
ІІІ.ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА.
1.Підсумок уроку. Рефлексія.
Інтерактивна вправа «Закінчи речення»
-Я дізнався…
-Тепер я можу…
-Мені було важко (легко)…
-Цікавим було…
Самооцінювання .
Формувальне оцінювання.
Використані джерела
1 Державний стандарт початкової освіти
2 Типова освітня програма, розроблена під керівництвом Савченко О. Я.
3 Методичні рекомендації щодо використання навчального комплекту «Математика.2 клас» від С.О.Скворцової та Онопрієнко О.В.
4 Григоренко О.М. /Розв’язування задач./
5 Особливості навчання математики в початковій школі С.О.Скворцової . https://doi.org/10.32405/2411-1309-2020-25-160-181
6 https://naurok.com.ua/profile/132309