Інтегрований урок з математики та ЯДС «Осінні явища»

Про матеріал

Розробка уроку на заявлену тему, мета якого закріпити знання здобувачів освіти про вивчені способи додавання і віднімання, порівняння чисел, складання і розв'язування задач за коротким записом. Узагальнення і систематизація знань учнів за темою «Осінні явища». Завдання пропонуються в ігровій формі.

Матеріали уроку відповідають вимогам НУШ.

Пропонується для використання вчителям початкових класів, аистентам вчителя в практичній діяльності.

Перегляд файлу

Тема. Закріплення вивчених способів додавання і віднімання. Порівняння чисел. Складання і розв’язування задач за коротким записом. Узагальнення і систематизація знань учнів за темою «Осінні явища».

Мета: вдосконалювати обчислювальні навички учнів, уміння порівнювати числа, складати задачі за коротким записом; розвивати пізнавальний інтерес; виховувати у дітей почуття колективізму, взаємодопомоги, відповідальності.

Хід уроку

I. Організаційний момент.

1. Вчитель читає вірш К. Перелісної

«Золота осінь»

В парках і садочках
На доріжки й трави
Падають листочки
Буро-золотаві.
Де не глянь, навколо
Килим кольористий,
Віти напівголі,
Небо синє, чисте.

Метушні немає,
Тиша й прохолода.
Осінь золотая
Тихо-ніжно ходить.

 

- Діти, сьогодні у нас інтегрований урок з математики та природознавства. На дворі осінь, тому ми згадаємо про осінні явища в житті рослин, птахів, комах та звірів, і заразом повторимо вивчені прийоми обчислень, будемо розв’язувати складені задачі на осінню тематику. Прошу вас бути на уроці уважними, швидко мислити, винахідливими та приходити один одному на допомогу.

2. Хвилинка каліграфії

І перше наше завдання – зібрати опале листя. Але листя незвичайне, чарівне. Кожен листочок має число, яке потрібно зменшити на 21. Хто знає відповідь – піднімає руку. Запишіть будь ласка в ряд числа, що утворилися.

Діти усно зменшують числа 23, 21, 36, 79, 84, 91, піднімаючи руку, кажуть відповідь і колективно записують у зошит.

 

ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

  1. Додавання і віднімання чисел в межах 100.

Кожен ряд отримує по два приклада, в яких необхідно розставити дужки так, щоб утворилася істинна, тобто правильна, рівність.

(76-20)+6=62                  76-(20+6)=50                  58-(10+7)=41

37-(21-4)=20                   (37-21)-4=12                   (58-10)+7=55

Учні, які виконали завдання – піднімають руку і записують відповідь біля дошки.

 У вас було попереджувальне завдання – підготувати доповідь про осінні явища в житті рослин, птахів, комах та звірів. Тому прошу бажаючих зачитати свою доповідь.

 

Фізкультхвилинка

Хтось відкрив на небі душ,

Повно на землі калюж.

І на нас водиця ллється.

Як це явище зоветься? (Дощ)

  •          А після дощу всі знають завжди буває що? (Веселка)

Руханка під пісню «Веселка» 

 

  1. Робота на картках.

Дощ – це найголовніше явище осені, а після дощу завжди ростуть…? (Гриби)

- З чого складається гриб? (Шапочка, ніжка, грибниця)

- Нагадайте будь ласка як треба правильно збирати гриби? (обережно зрізати або викручувати, щоб не пошкодити грибницю)

- А які ви знаєте їстівні гриби? (Діти наводять приклади)

- У вас на партах також заховалися грибочки – знайдіть їх. На грибах знаходиться ваше наступне завдання - порівняти числа. Візьміть до уваги, що пропущене число має бути круглим. Наприклад, 67>60.

- Обміняйтеся грибочками, візьміть до рук олівці та перевірте виконане завдання. (Взаємоперевірка)

 

  1. Розв’язування складених задач.

На дошці ви бачите схему до задачі:

Зібрали – 53…

Використали – 5… і 3…

Залишилося - ?

Складіть будь ласка задачу на осінню тему, використовуючи підказки - яблука і груші, боровики і лисички, горішки і жолуді.

Учні називають складені задачі.

А обрати задачу, яку ми запишемо, нам допоможе жереб. (Одна дитина обирає з конверту тематику задачі). Діти записують задачу у зошит, одна дитина біля дошки.

 

ІІІ. Узагальнення й систематизація знань

На зображеннях птахів написані приклади. Розв’язати потрібно тільки ті приклади, які написані на зображеннях перелітних птахів.

Назвіть будь ласка птахів, яких ви бачите на зображеннях:          Запишіть самостійно приклади, які ви обрали.

Колективна перевірка

VІ. Підбиття підсумків.

 

На уроці я...

- дізнався...

- зрозумів...

- навчився...

 

 (Діти отримують осінні гостинці - яблука)

 

docx
Пов’язані теми
Математика, Інтегровані уроки
НУШ
Додано
23 квітня 2025
Переглядів
222
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку