Інтегрований урок з математики, трудового навчання та природознавства у 1 класі

Про матеріал
Інтеграція в навчанні дає змогу учням: - полегшити процес засвоєння знань; - аналізувати навчальну інформацію, творчо підходити до засвоєння навчального матеріалу; - навчитись формулювати власну думку, правильно її виражати, доводити свою точку зору, аргументувати й дискутувати; - моделювати різні соціальні ситуації і збагачувати власний соціальний досвід через включення в різні життєві ситуації; - слухати іншу людину, поважати альтернативну думку, прагнути до діалогу; - вчитися будувати конструктивні відносини в групі, визначати своє місце в ній, уникати конфліктів, розв’язувати, шукати компроміси; - знаходити спільне розв’язання проблем, розвивати навички проектної діяльності, самостійної роботи, виконання творчих робіт
Перегляд файлу

Інтегрований урок з математики, трудового навчання та природознавства

                                                    у 1 класі

Математика             Тема. Число та цифра 5

Природознавство    Тема .Бережне ставлення до природи

Трудове навчання  Тема. Робота з папером, робота з ножицями

  .

Мета: формувати поняття про число 5; учити писати цифру 5,формувати поняття про склад числа 5, учити порівнювати числа способом складання пар, продовжувати формувати поняття дорівнює, не дорівнює,; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, розумову активність, удосконалювати навички вирізання найпростіших форм, закріплювати навички роботи з ножицями, клеєм, розвивати увагу, творчі здібності; виховувати бережне відношення до природи,охайність, старанність, впевненість,  сумлінність, інтерес до навчання

Обладнання:  підручник « Математика» автори  С.О. Скворцова,О. В.Онопрієнко, карта  « Математична країна», малюнок Сови, геометричні фігури, знак  дорівнює, не дорівнює, будиночок - склад 4, 5, «цифри –  шершавчики», картка з цифрою 5, презентація до уроку,кольоровий папір, ножиці, клей, картинка «Планета Земля»                                                                                                                       

                                          Хід уроку

I  Організаційна частина

                           Вже дзвінок нам дав сигнал:

                           Працювати час настав.

Перевірка  готовності  до  уроку.

II Мотивація

Сьогодні на уроці, діти, ми з вами вирушимо в подорож по країні Математика..В дорозі нас буде супроводжувати наш друг Мудра Сова . Вона приготувала вам цікаві завдання , а за правильні відповіді –осінні листочки, які будемо складати у цей кошик.

Ця подорож допоможе нам відкрити таємницю числа, дізнатися багато цікавого, багато чому навчитися.

 III Актуалізація опорних знань 

Отже, подорож починається. Ми з вами опинилися на Острові Веселого  рахунку

Будьте уважні при виконанні  1 завдання  Мудрої Сови.

А)  Зоровий диктант

 

 

 

 

-За  яким правилом змінюються ознаки? ( розмір, колір, форма, розмір)

-Що  повинно змінитися далі? ( колір – великий зелений чотирикутник    ) 

-Молодці, справилися з завданням. І мудра Сова дарує вам осінній листочок.

Б)Актуалізація знань про множину та визначати кількість елементів        множин

 

 

 

 

 

-У яких множинах менше ніж 4 елементи ?

-У яких множинах більше ніж 4 елементи ?  

   Молодці, справилися з завданням. І мудра Сова дарує вам за правильну відпов. - осінній листочок.

В) Актуалізація знань про послідовність чисел (усно)

- Назвіть числа від 1 до 10 у прямому порядку.

- Назви числа від 10 до 1 в зворотному порядку

 Визнач про яке число говориться:

- число йде за числом 3

- число стоїть перед числом 2

- число стоїть  між числами 3 і 5

- число є більшим за число 2 і меншим ніж 4

Г) Актуалізація способів утворення чисел

    

11

..

33

..

55

66

 

 

 

..

22

..

44

55

66

           - Які  числа пропущені в числовому ряді?

- Пригадайте , як отримати наступне число?  Попереднє число?

- Вставте  пропущені числа.  

 Молодці, справилися з завданням. І мудра Сова дарує вам за правильну відповідь - осінній листочок.

 

Д)Повторення складу числа 4

-А давайте покажемо Мудрій Сові, як ми знаємо склад числа 4.

Пограємо в гру «заселити будиночок».

У вас на партах лежать будиночки.  

 

Вам необхідно пригадати всі варіанти складу числа 4.

(робота в парі)

 

 

Підручник  Завдання 2

 

   

 

 

 

 

 

 

Перевірка

А зараз Совушка, Мудра голівонька, хоче перевірити, чи правильно ви виконали завдання? У мене на екрані зразок такого будиночка.

Перевірте свої будиночки із зразком. У кого так? (сигнальна картка)

Діти , ви впоралися з усіма завданнями на Острові веселого рахунку

Молодці, справилися з завданням. І мудра Сова дарує вам за правильну відпоідь- осінній листочок.

А зараз нам треба з вами відпочити.

Фізкультхвилинка( музична)  «Ялинка»

Ми можемо продовжити нашу подорож.

 IV Формування нових знань.

  1.               Формування поняття про число 5.  Позначення числа 5

А зараз  Совушка  запрошує нас відвідати  Ліс відкриттів.

 Хочете в ньому побувати?

Підручник Завдання №3+ на дошці

  • Що можна сказати про кількість   ?

Чому? (якщо складемо пари із трикутників і квадратів, то кожному трикутнику відповідатиме 1 квадрат, кожному квадрату 1 круг.

Висновок: усіх фігур порівну.

  •                                      Закрийте 1
  •                                      Скільки залишилося?
  •                                      Що треба зробити щоб їх було не 4, а стало стільки ж, скільки             , ?

Тепер ми отримали 4             і ще 1 .

Число, яке характеризує число  ,                     , є новим числом  .

Мудра Сова приготувала вам загадку:

Це число вам неважко впізнати,

Варто лише пальці  рук  порахувати.

Яке це число?    ( п’ять)

ТЕМА УРОКУ

Сьогодні ми дізнаємося  таємницю цього числа, як отримати число п'ять, як пишеться цифра 5,поговоримо про  склад числа 5

Вчитель:

- За яким числом прямує число 5?(Число 5 прямує після числа 4.)

 - Як ми отримали число 5? ( до числа 4 +1)

- Число 4 передує якому числу?( 5)

Отже: число 5 – наступне число після 4.. 

Висновок: 

Щоб отримати наступне число, треба до попереднього додати 1

2.Позначення числа 5 цифрою.

-Таємницю якого числа ми з вами сьогодні відкрили?
- А якою цифрою ми його позначимо?

- Зараз ми з вами познайомимося з написанням цифри 5.

Число 5 на письмі позначають цифрою 5. Уважно розгляньте друковану цифру 5. На що схожа?

 C:\Documents and Settings\zhenya\Рабочий стол\ГОТОВОЕ НА ДИСКИ\НАЧАЛКА НА ДИСК\Урок 17 Число и цифра 5\Иллюстрации\5.jpg   C:\Documents and Settings\zhenya\Рабочий стол\ГОТОВОЕ НА ДИСКИ\НАЧАЛКА НА ДИСК\Урок 17 Число и цифра 5\Иллюстрации\число 5.jpg 

 

Віршик. Потім вийшла погулять

                на папері цифра 5.

               Руку вправо простягнула,

               ніжку бубликом зігнула.

Розглянте  рукописну цифру 5 (на дошці зразок рукописної цифри 5)

 

 

Розглянемо елементи цифри 5.

П'ять складається з короткої прямої похилої лінії, правого півовалу та дугоподібної лінії. Пишеться коротка, пряма, похила лінія від середини верхньої сторони клітинки вниз трохи праворуч на половину клітинки. Далі, не відриваючи руки, пишеться правий  півовал так, щоб він не торкався правої сторони клітинки і заокруглюється ліворуч ближче до нижнього лівого кута. Вгорі від першого елемента пишеться дугоподібна лінія до верхнього правого кута.

- Я зараз, діти, пропоную вам потренуватися в написанні цифри 5 
А) у повітрі, називаючи вголос елементи;

Б) за допомогою « цифри- шершавчика»;

Намагаємося повторити точне написання цифри, щоб наші пальчики запам'ятали кожний рух ( з відкритими очима, з закритими очима).

В) за зразком зворотною стороною ручки, як ми з вами робимо завжди. 

Пальчиковая гімнастика. 

Г) у зошиті (завдання 5) 5 разів.

Я й Сова просто впевнені в тому, що ви все впоралися із завданням.

Молодці, справилися з завданням. І мудра Сова дарує вам за правильну відповідь - осінній листочок.

3.Означення місця числа 5  в натуральному ряді.

Ми з вами завершили екскурсію по Лісу  відкриттів, в якому ми відкрили таємницю числа 5, познайомилися з цифрою 5. А зараз ми вирушаємо далі.

 Ми з вами опинилися  Галявині цікавих завдань.

 І дуже цікаві завдання нам приготувала Мудра Сова.

- З яким числом ми познайомилися?( числом 5)

- Покажіть  цифру,  яким позначається число 5.( показують картку 5)

- За числовим променем назвіть числа в прямому порядку. В зворотному.(на дошці)

              1                   2                 3                    4                   5               6

 

 

- Назвіть наступне за числом 4.

- Як одержали число 5 із попереднього числа?

- Назвіть наступне число за числом 5.

- Як одержати 5 із наступного до нього числа?

4. Співвідношення цифри та числа об’єктів

Завдання №4 , підручник . + на дошці . З’єнайте цифру з відповідною кісточкою доміно.

Перевірка.

 Молодці, справилися з завданням. І мудра Сова дарує вам за правильну відповідь - осінній листочок.

5.Порівняння чисел.

Завдання 6. Підручник. САМОСТІЙНА РОБОТА.

Запишіть кількість елементів в кожній групі. Порівняй їх кількість і постав відповідний знак .(=  або              )

Перевірка  .

  • Який знак поставили при порівнянні елементів на 1 малюнку?

На 2 ? На 3?

Молодці, справилися з завданням. І мудра Сова дарує вам за правильну відповідь - осінній листочок.

6. Формування про склад числа 5

 ПРАКТИЧНА РОБОТА

А зараз ми , виконуючи практичні вправи, дізнаємося про склад числа 5.

Покладіть 5 кружечків

Розділить їх на 2 частини

Скільки зліва       ?

Скільки справа       ? 

Діти називають. Вчитель заповнює будиночок  на дошці.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V.Закріплення  вивченого

1Закріплення про склад числа 5.

Дошка  «Донизати намистинки»

 

 

 

 

Молодці, справилися з завданням. І мудра Сова дарує вам за правильну відповідь - осінній листочок.

А нас чекає зупинка «Геометрична»

Закріплення знань про геометричні фігури ( п’ятикутник)

  - Скільки відрізків – сторін має фігура?

- Скільки точок – вершин7

- Скільки кутів? ( показати дужками)

- Яка це фігура?( п’ятикутник)                             

- У яких фігур сторін і вершин менше?

Молодці, справилися з завданням. І мудра Сова дарує вам за правильну відповідь - осінній листочок.

-А в житті де ми зустрічаємо число 5?

-А скільки пальців на руці?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вчитель. Покажіть  свої  долоньки   і  полічіть  пальчики. У  дівчаток  і  хлопчиків  на  руці   5  пальчиків! А зараз нас чекає острів  ТВОРЧОСТІ.Картинки по запросу дитяча долонька малюнокКартинки по запросу картинка острів творчості

Повторення правил безпеки при роботі з клеєм і ножицями.

1. Візьміть  кольоровий  папір, прикладіть  свою  долоньку  до  паперу і  обведіть  її  олівцем.

2. Візьміть  ножиці  і  виріжте  долоньку  по  отриманому  контуру.

Діти,   ми   сьогодні  з  вами   багато   подорожували,  побували  на  островах, галявинах,  нам  допомагала  Мудра  Сова.

Острови, ліс, галявини , птахи … Як це можна назвати одним словом? (ПРИРОДА)

- Так, усе  це  можна  назвати  одним словом  -  ПРИРОДА.

- А як  ми  повинні  відноситися  до  природи?  (дбайливо,  охороняти  її, щоб  природа  завжди  радувала  нас  своєю  красою)

-Щорічно,  третю  суботу  квітня      в  Україні відзначають  свято                       ДЕНЬ    ДОВКІЛЛЯ ( 21  квітня  -День  довкілля). А 22 квітня    ще  одне  свято  - ДЕНЬ  ЗЕМЛІ.

ЗЕМЛЯ - наш  загальний  будинок.

ЛЮДИНА - хазяїн  планети.

Ми повинні любити нашу ЗЕМЛЮ, берегти її, дбайливо відноситися до ПРИРОДИ!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зараз ми з вами зробимо колективний плакат  «ЗБЕРЕЖЕМО ПРИРОДУ НА

Картинки по запросу плакат ладошки вокруг землиКартинки по запросу картинка день довкілля ЗЕМЛІ»

Давайте ми нашими долоньками обіймемо нашу ЗЕМЛЮ, і таким чином виразимо свою любов, тепло і турботу до всього, що нас оточує.
( діти клеють долоньки навколо ЗЕМЛІ)

VI Рефлексія

Діти, наша подорож на сьогодні  закінчується.

-Про що ви дізналися на уроці?

Я і Мудра Сова задоволені  вами. Ви   виконали всі завдань, дізналися і багато чого навчилися.  Дякуємо вам за гарну роботу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ

МЕЛІТОПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

C:\Users\Людмила\Desktop\цифри\0001-001-Otkrytoe-zanjatie-Vvedenie-v-dopolnitelnuju-obrazovatelnuju - копия.jpgМЕЛІТОПОЛЬСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І СТУПЕНЯ №3

МЕЛІТОПОЛЬСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

 

КОНСПЕКТ

інтегрованого уроку з математики, трудового навчання та природознавства

у 1 класі

 

 

Урок-подорож

 з мультимедійним

супроводом

 

 

 

 

 

із досвіду роботи

вчителя початкових класів

вищої категорії, «вчитель-методист»

Мелітопольської ЗОШ 1 ст.№ 3

Куц Алли Олександрівни

 

 

 

Мелітополь, 2019

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
20 лютого 2022
Переглядів
352
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку