Інтерактивне заняття «Золоті правила поведінки в ГПД»

Про матеріал
Мета. Закріплювати і розширювати знання учнів про правила поведінки у школі. Розвивати вміння застосовувати набуті знання практично. Виховувати свідому дисципліну, бажання виконувати правила і поводити себе зразково.
Перегляд файлу

Прилуцька гімназія №5 ім. В. А. Затолокіна

Прилуцької міської ради

Чернігівської області

 

 

 

Інтерактивне заняття

«Золоті правила

поведінки в ГПД»

 

 

 

 

Підготувала

вихователь ГПД

Клюйко Ю. В.

 

 

 

2018

Мета. Закріплювати і розширювати знання учнів про правила поведінки у школі. Розвивати вміння застосовувати набуті знання практично. Виховувати свідому дисципліну, бажання виконувати правила і поводити себе зразково.

 Обладнання: відео презентація, герой-іграшка, ромашка, зелені і червоні карточки для гри.          

                                          Хід заняття

 

І. Організаційний момент

- Доброго дня діти!

                              Щоб заняття було наче казка,

                              Щоб чогось навчило воно вас,

                              Слухайте мене уважно,

                              І не гайте марно час.

  • Сьогодні до нас завітав ведмедик-Клаптик. Він буде спостерігати за вами впродовж всього заняття.

ІІ. Основна частина.

Тож сядьте рівненько, покладіть руки на парту, і слухайте мене уважно.

Отож, тема нашого заняття: «Золоті правила поведінки в ГПД». Давайте повторимо їх.

                                   Ти проживаєш в суспільстві людському,

                                    Є порядки свої і закони у ньому,

                                    Правил багато, на все це зважай,

                                    Найголовніше, себе поважай.

  • Що означає, діти, себе поважати, як ви це розумієте?

Себе поважати-це означає поводитися так, щоб із тебе брали приклад усі інші, щоб твоя поведінка викликала повагу і захоплення, а не осуд. Тоді люди будуть до тебе ставитися з повагою. А для цього треба знати правила поведінки і їх виконувати завжди і всюди. Правил існує багато,  але коли ти з ними ознайомишся, то зрозумієш, що майже всі ти виконуєш, бо мама з татом вдома, а вчителі у школі вимагають одного і того ж - правильної поведінки, щоб ви привчився змалку до порядку, а далі буде все просто. 

Наступне наше завдання - правила поведінки в школі, зараз ми їх повторимо. Запам’ятаємо  їх та будемо виконувати, щоб мати зразкову поведінку та жити в безпеці.

1. Вчасно йди завжди до школи

Та не спізнюйся ніколи.

Вчись раніше пробудитись,

Щоб до школи не спізнитись.

2. Чемним будь, завжди вітайся

І при цьому – усміхайся.

Всіх вітай: дітей,батьків,

Друзів і учителів.

3. Слухай вчителя уважно

І веди себе поважно.

Щоб чогось не пропустити

Та все добре зрозуміти.

4. На році не гукай,

Завжди руку піднімай.

Там,де шум і крик буває,

Працездатності немає.

5. На перерві в ігри грайся,

   А не бігай, не штовхайся.

   Як ведеш себе негоже –

   Завжди травма бути може.

6. До порядку сам привчайся.

В роздягальні не штовхайся.

Одяг власний зберігай

І чужий не розкидай.

7. Школа – це твій рідний дім.

Будь господарем у нім.

Парти бережи і стіни,

Скрізь поводь себе відмінно.

8. Книжка всім знання дає.

В кожній щось цікаве є.

То ж по книжці не малюй

Та не рви її, не псуй.

9. В нашій школі - учень ти.

Скрізь дотримуйсь чистоти.

Слідкувати завжди треба,

Щоб порядок був у тебе.

10.  У їдальні всі їдять,

Там не бігають – сидять.

Як їси – не поспішай,

Все прожуй, тоді ковтай.

11.  В туалет йдуть при  потребі.

Чистоти там завжди треба.

Пам’ятай, що ти – людина

Й знати правила повинна.

12.  Підвіконня, любі діти,

Не для того, щоб сидіти.

Там вазони хай цвітуть.

Діти  ж поруч постоять.

13.  В школу з книжкою ідіть.

Зайвих речей не беріть.

Ними можна травмувати.

Всім про це про це потрібно знати.

14.  По перилах не з’їжджай.

 В гру на східцях теж не грай.

Сходи – це вже не безпека,

Й до біди тут недалеко.

15.  Наполегливо учися.

У  житті це знадобиться.

Вчитись ти прийшов до школи

Не забудь цього ніколи!

   Молодці!

Діти, зверніть увагу на нашу дошку. Сьогодні мені ведмедик – Клаптик подарував ромашку, але вона потребує  вашої допомоги, потрібно прикріпити пелюстки, бо був сильний вітерець  і розкидав їх. Я змогла зібрати пелюстки, а прикріпити їх без вашої допомоги не можу, тому що це не проста ромашка, кожна пелюсточка її хоче почути, як ви дотримуєтеся правил поведінки в школі.

Допоможемо,діти, квіточці?( Так….)

Ось ми і допомогли ромашці зібрати пелюсточки. Гарна ромашка вийшла, діти?

 

Ведмедик-Клаптик слідкує за вашою роботою і працьовитістю.

Бачу, ви вже трішки стомилися, і тому, щоб відпочити проведемо фізкультхвилинку.

Перегляд фізкультхвилинки.

- Тепер наш Клаптик підготував для вас гру, яка називається «Мовчанка». (У вас на парті лежать карточки: зелені і червоні. Я буду зачитувати вам ситуації, якщо ви вважаєте, що вчинок правильний, то підніміть зелену карточку, а якщо неправильний - червону). Отож:

1. Учень запізнився на урок. Зайшов до класу, не привітався з вчителем, і без дозволу сів за парту. Чи правильно вчинив хлопчик?( Ні….)

2. У Оленки поганий настрій. Вона непривітна іде по коридору, зустрівши вчителя, опустила очі і не привіталась. Чи правильно зробила Оленка?(Ні…..)

3. Наталка, пообідавши в їдальні, занесла посуд і подякувала кухареві за смачний обід.( так..)

4. Сергійко, захотівши похвалитись перед однокласниками, своїм подарунком на день народження приніс до школи планшет. Чи правильно зробив хлопчик?( Ні…)

  1. Василько дівчаткам завжди ставляє підніжки, показувати язика, лупцювати їх.(Ні…)
  2. Андрійко ніколи не смикає дівчаток за коси.(Так…)

 

- Молодці, ви всі були дуже активними. І нашому Ведмедику – Клаптику тем сподобалося.

 

А зараз любі діти ми по працюємо ще з одним завданням яке нам підготував Ведмедик – Клаптик. (За програмою морально–духовного виховання «Планетою Духовності від А до Я»)

«Джерела совісті і мудрості»

Заняття 18 «Золоті правила поведінки в ГПД»

C:\Users\Qqq\Pictures\ЗОШИТ\sova.gifПостав   +     якщо погоджуєшся з висловом     -якщо не погоджуєшся.

  • На кожний урок запізнюйся.
  • На уроці уважно слухай вчителя.
  • Коли хочеш відповісти, викрикуй з місця.
  • На перерві в класі не бігай, не штовхайся.
  • Кидай сміття на підлогу.
  • Не сварися з однокласниками.
  • Не ображай менших.
  • У їдальню не забігай, а заходь.
  • Розмовляй з повним ротом, крутися.

 

«Намисто етичних слів.»

Виділити гарні людські риси.

(Якщо це гарні людські якості- - намалюй сонечко,  якщо погані – хмарку.)

 

Вихований _______________

 

Неуважний _______________

 

Порядний _________________

 

Чемний __________________

 

Ввічливий ____________________

 

Сердитий _______________

 

Відповідальний __________________

 

Робота за серією картинок.

C:\Users\Qqq\Pictures\sk_03.jpgПід картинкою ,де зображені правильні дії дітей, зафарбувати кружечок зеленим кольором, а на якому, на вашу  думку, не правильно – червоним. Свої дії обґрунтуйте

 

C:\Users\Qqq\Pictures\sk_04.jpg

C:\Users\Qqq\Pictures\sk_06.jpgC:\Users\Qqq\Pictures\sk_05.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

ч у д о в о!!!

 

 

ІІІ. Заключна частина.

  • Отож, наше заняття підходить до завершення.
  • Давайте перевіримо, чи запамятали ви правила для учнів.
  • Хто може назвати?
  • Чи будете ви дотримуватись їх?

 

Ти проживаєш в суспільстві людському,

Без людей ти не зміг би прожить.

І хоч правил багато є в ньому,

Ти всі правила мусиш завчить,

Щоб поводитись гарно і чемно,

Та й здоровя, й життя зберегти,

З тим, хто правила знає, приємно

Спілкуватись і разом іти.

  • Молодці!!!!! Я думаю, що Клаптик дуже задоволений вашою роботою.
  • До побачення!!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Література:

Інтернет ресурси.

Зошит «Планетою Духовності від А до Я» за авторською програмою вихователів ГПД Прилуцької гімназії №5 імені Віктора Андрійовича Затолокіна

docx
Додано
25 серпня 2019
Переглядів
1274
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку