Криворізька гімназія №2 Криворізької міської ради
Доповідь на тему :
“ Використання інтерактивних
платформ на дистанційних уроках ”
Підготувала
вчитель географії
О. Яремик
Доброго дня, шановні колеги. Сьогодні піде мова про використання інтерактивних платформ на дистанційних уроках. оточує
“Світ, що оточує дитину, – це передусім світ природи з безмежним багатством
явищ з невичерпною красою. Тут, у природі, вічне джерело дитячого розуму”, – писав великий педагог В. Сухомлинський .
Дистанційне навчання - взаємодія вчителя і учнів між собою на відстані, що реалізується специфічними засобами інтернет-технологій .
Дистанційне навчання - самостійна форма навчання , інформаційні технології в дистанційному навчанні є провідним засобом.
Дистанційна освіта - це форма навчання з використанням комп’ютерних і телекомунікаційних технологій, які забезпечують інтерактивну взаємодію викладачів та студентів на рiзних етапах навчання i самостійну роботу з матерiалами iнформацiйної мережi.
Дистанційне навчання - сукупність інформаційних технологій та методик викладання, які передбачають здобуття освіти без фізичної присутності здобувачів у навчальному закладі.
Педагогічна взаємодія це співпраця усіх суб'єктів навчально-виховного процесу, наукової та соціально-гуманітарної діяльності.
Організація процесу навчання складається з двох етапів: підготовчого, виконавчого. На підготовчому етапі вчитель: підбирає технічні засоби навчання, наочність, роздатковий матеріал, проводить досліди, демонстрації, проглядає діафільми, підбирає навчально-методичну літературу, пише план.
Цікаві інтерактивні платформи, які допомагають при організації дистанційного навчання:
Google classroom – безплатний вебсервіс, створений Google для закладів освіти, на якому вчителі можуть створювати та перевіряти завдання, що зберігаються в окремих папках учнів на Google-диску. Дані про виконані школярами завдання постійно оновлюються, вчителі можуть залишати коментарі до перевіреної роботи.
Всеукраїнська школа онлайн –безплатна платформа для дистанційного та змішаного навчання учнів 5–11 класів. На ній зібрані відеоуроки, тести та матеріали для самостійної роботи з 18 основних предметів.
LearningApps – безоплатна платформа, яка дає змогу створювати інтерактивні ігри та вправи з різних предметів. До вправ можна додавати фото, картинки, звук або відео. На платформі є вже готові завдання, які можна редагувати.
Kahoot – ігрова навчальна платформа, де ігри створені у форматі тестів із кількома варіантами відповідей. Доступ до тесту можна отримати через веббраузер або додаток “Kahoot!”.
Padlet – мультимедійний ресурс, де можна безоплатно створювати, редагувати та зберігати інформацію. Це віртуальна стіна, на яку можна прикріплювати фото, файли, покликання на інтернет-сторінки та замітки.
Learning.ua - онлайн платформа формування навичок та удосконалення техніки читання. Захопливі сюжети, інтерактивна подача та завдання, що утримують увагу й зацікавленість (завдання для математики, читання, української та англійської мови).
Canva — платформа графічного дизайну, що дозволяє користувачам створювати графіку, презентації, афіші та інший візуальний контент для соціальних мереж. Доступна як вебверсія, так і мобільна. Сервіс пропонує великий банк зображень, шрифтів, шаблонів та ілюстрацій.
Classtime - це помічник вчителя, що збагачує Ваш урок миттєвою візуалізацією рівня розуміння та прогресу усього класу в живому час.
AutoDraw - графічний редактор зі штучним інтелектом. Має дві відмінності від інших подібних програм. Програма для створення та змінювання зображень.
По-перше, він працює онлайн у браузері, нічого не потрібно встановлювати на свій пристрій. Щоб почати працювати - треба відкрити браузер, перейти на сайт https://www.autodraw.com та почати творити.
По-друге, і це найцікавіше, у цей редактор вбудований штучний інтелект - коли ви починаєте створювати зображення, редактор намагається вгадати, що саме ви хочете намалювати та пропонує замінити ваші какарулі на зображення, створене професійними художниками.
Wordwall - можна використовувати для створення інтерактивних вправ і матеріалів для роздруку. Більшість наших шаблонів доступні в інтерактивному вигляді, а також у версії для роздруку. Інтерактивні вправи можна відтворювати на будь-якому веб-пристрої, наприклад, комп'ютері, планшеті, телефоні чи інтерактивній дошці. Учні та учениці можуть відтворювати їх самостійно, або це може робити вчитель чи вчителька в той час як учні та учениці виконують вправу по черзі біля дошки. Матеріали для роздруку можна роздрукувати з сайту або завантажити у вигляді файлу PDF. Їх можна використовувати як додаток до інтерактивної вправи або як окрему вправу.
Але ми також повинні розвиватися і дізнаватися, щось нове та корисне. Для Вашої уваги безкоштовні платформи для саморозвитку: