10 клас Основи цивільного захисту
Тема 5 : Інженерні споруди, що призначені для укриття і тимчасового захисту людей, їх класифікація, обладнання та порядок використання.
Мета: освітня: ознайомити учнів з основними видами захисних споруд,
з правилами поведінки в сховищах і протирадіаційних укриттях в умовах надзвичайних ситуацій
розвивальна: розвивати вміння логічно мислити і діяти в екстремальних умовах надзвичайних ситуацій
виховна: виховувати в учнів культуру безпеки життєдіяльності та почуття необхідності надання допомоги собі і оточуючим людям.
Ключові компетентності: спілкування державною мовою, інформаційно-цифрова, вміння вчитись впродовж життя, екологічна грамотність і здорове життя.
Учні мають знати:
- Поняття: «Протирадіаційні укриття», «сховища», « щілина відкрита і перекрита «;
Учні повинні вміти:
- Знати правила поведінки в сховищах, чітко і вміло діяти в випадку , якщо станеться надзвичайна ситуація і потрібно буде перебувати у захисній споруді ;
Учні повинні засвоїти терміни і поняття:
« Укриття найпростішого типу», «протирадіаційні укриття», «сховища».
Тип уроку: засвоєння нових знань . умінь, навичок.
Завдання уроку:
розглянути, що таке захисні споруди
та їх призначення ;
з’ясувати їх класифікацію та види ;
ознайомитися з особливостями різних
видів захисних споруд ;
з’ясувати загальні вимоги до захисних споруд ;
вивчити порядок заповнення та правила перебування в захисних спорудах ;
вчитись складати пам’ятку : «Правила поведінки в захисних спорудах»
Обладнання: мультимедійна презентація , відео файли до теми уроку.
1. Методи і прийоми: Вправа « Посмішка по колу»; Асоціативний кущ до слів: цивільний , захист; мозговий штурм; фільм "Дії населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій"; Створення схем: « Види захисних споруд» , « Класифікація захисних споруд» ; Вирішення проблемної ситуації; Інтерактивна вправа (що було обєктом вивчення на уроці) ; Вправа « Мікрофон» .
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент.
Оголошення теми, мети , завдань уроку.
Емоційне налаштування на урок. Вправа « Посмішка по колу»
ІІ. Перевірка ДЗ. ( Тестування )
ІІІ. Активізація опорних знань
- Сьогодні, ми , торкнемося теми
І зазирнемо у суть проблеми.
Скажіть, чи знаєте Ви поняття :
«Цивільний захист». Що це за заняття?
- Пригадайте, учні, уроки колишні.
Що означають ці два слова несмішні?
(«Цивільний» - народ, населення, не військові люди, МИ. )
( «Захист» - захищати, обороняти, рятувати, допомагати, подати руку допомоги ...).
ІV. Мотивація навчальної діяльності .
Демонстрація слайдів із зображенням різних НС. Мозговий штурм ???
1. Що є спільного між цими зображеннями?
2. Які емоції і вас з'явилися після переглянутого?
3. На які думки надихнули ці слайди?
V. Вивчення нового матепіалу.
План уроку.
1. Захисні споруди ,їх класифікація.
2. Види захисних споруд .
3. Укриття найпростішого типу.
4. Сховища.
5. Протирадіаційні укриття.
6. Загальні вимоги до захисних споруд.
7. Порядок заповнення захисних споруд.
8. Основні правила перебування в захисних спорудах.
VІ Узагальнення та систематизація знань і вмінь учнів.
2. Вирішення проблемної ситуації.
3. Складання пам′ ятки ; « Правила поведінки в захисних спорудах»
( усно скласти, дома оформити )
4. Інтерактивна вправа (що було обєктом вивчення на уроці).
VІІ . Підсумок уроку. ( Вправа « Мікрофон )
- Чи корисним був матеріал уроку?
- Чи знадобляться ці знання вам в житті?
- Що новог ови дізнались сьогодні на уроці?
- Що сподобалось найбільше ?
??? Чи погоджуєтесь ви з формулою, яку ми сьогодні вивели : Поінформований + Обізнаний + Попереджений
=== ЗАХИЩЕНИЙ
VІІІ. ДЗ Складання пам′ ятки з теми :« Правила заповнення та правила поведінки в захисних спорудах «