Мета: закріпити набуті знання учнів при вивченні соціально-економічного, політичного та повсякденного життя населення Київської Русі (Русі_України) в X-XII ст.
Політичний устрій русі-України. Політичний устрій – це спосіб організації державної влади. Централізована монархія — форма правління, за якої найвища державна влада зосереджується в руках однієї особи — монарха, що управляє країною з одного центру.
Номер слайду 3
Державний устрій Русі-України
Номер слайду 4
Номер слайду 5
Соціальний устрій Русі-України. Суспільна організація – розподіл населення на різні верстви (прошарки). Соціальна верства — велика група людей, становище якої в суспільстві визначається певним обсягом прав і обов'язків.
Номер слайду 6
Привілейовані верстви (не сплачували податки)
Номер слайду 7
Форми землеволодіння. ПОМІСТЯ(умовне)ВОТЧИНА (БЕЗУМОВНЕ)
Номер слайду 8
Напівпривілейовані верстви (сплачували податки, мали право на заняття торгівлею та ремеслами)
Номер слайду 9
У X – XI ст. нараховується до 60 професій, з яких найрозвинутішими є:чорна металургія;- ковальство;- зброярство;- ювелірна справа;гончарство;- ткацтво.
Номер слайду 10
Непривілейовані верстви (сплачували податки)вільні землероби, сплачували данину князевіпрацювали на землевласника за грошову позичку (купу)уклали із землевласником договір (ряд) про наймними ставали війсковополонені (їх становище прирівніють до рабів)втратили своє господарство й працювали на господаря