Натюрморт у живописіРозглянемо натюрморти 17 ст. Голландці та фламандці зображували на своїх картинах національні особливості побуту, речей, які використовували прості люди. Речі мали певні риси культури, праці, характер оточуючої дійсності. Предмети повинні були донести до глядача зміст швидкоплинність життя, а розгадати загадку повинні були саме глядпчі. Саме творчість художників того часу визначила головні принципи написання натюрморту на багато століть наперед.
Натюрморт ХІХ століття. Згодом натюрморт перестає бути лише прикрасою інтер'єрів. Багато художників із різних країн надали йому новий зміст. Зокрема, французькі художники ХІХ столітті Едуард Мане, Поль Сезанн, голландський художник Вінсент Ван Гог надали натюрмортам прозорості, символічності, красномовності.
Відомі натюрморти французького художника ХІХ ст. Поля Сезанна можна назвати таким терміном, як «застигле життя». Яскраві, але холодні тони, контрастність і соковитість, нерухомість предметів і динаміка фону – драпування і скатертини.«Все в природі ліпиться у формі конусу, циліндру, кулі,треба вчитися на цих простих фігурах, і, якщо ви навчитеся володіти цими формами, ви зробите все, що захочете». Яблука Натюрморт з корзиною яблук
Натюрморт у живописі ХХ століття У ХХ столітті відкрилися нові можливості натюрморту. Такі художники, як Пабло Пікассо, Анрі Матісс, М. Сарьян та інші зробили натюрморт святковим за колоритом, простим за формою та кольором. Почалося нове життя натюрморту як для художників, так і для глядачів.
Мартірос Сар‘ян - вірменський живописець-пейзажист, графік і театральний художник[. Головною темою Сар'яна була природа Вірменії. Художник пише численні портрети і яскраві натюрморти. Видатний майстер кольору «Колір –це справжнє диво». Головне в його картинах – сонячне світло. Осінній натюрморт Іриси і маки
Слова «декоративність», «декорація» походять від латинського слова «decoro», що означає «прикрашати». Декоративність - особлива якість художньої форми, яка підвищує її емоційну виразність. Люди здавна намагалися прикрасити своє житло, свої речі, свою зовнішність. Ще в давніх країнах Сходу художні ремесла вже були високорозвинутими. Це стосувалося тканин, килимів, розпису по дереву тощо.
У живописі мистецтво натюрморту вчить бачити, любити і розуміти світ, сприймати його вічну цінність. У натюрмортах художники не зображують речі «з натури», а попередньо підбирають і компонують їх відповідно до змісту і художнього задуму, щоб через їхню красу розповісти про красу світу. Клод Моне «Букет соняшників»«Десерт» Ян Давідс де Хем
Кругла скульптура. Фернандо Ботеро - колумбійський художник, маляр, скульптор, працює в техніці фігуративізму. Його стиль, що також називають «ботеризм», зображує людей товстунами, сюжети переважно на побутову тематику,Скульптура - це вид образотворчого мистецтва, твори якого мають матеріальний трьохмірний об'єм. Скульптура поділяється на два види: кругла, яка вільно розміщується в реальному просторі, і рельєф, у якому об'ємні зображення розташовані на площині.
Натюрморт у скульптурі трапляється не дуже часто. Його використовують як малу архітектурну форму у парках і скверах або на фасадах будівель. Кам‘яні рельєфи із плодів, листя, інших декоративних елементів застосовувалися ще у давнину. Поділяють скульптурний натюрморт на круглий та рельєфний. Також можна побачити в парках мармурові вази, іноді навіть з квітами і фруктами (звичайно ж, мармуровими).
Натюрморт також є одним із жанрів фотографії. Часто його використовують, щоб продемонструвати у вишуканій формі предмети побуту або прикладного мистецтва. Сьогодні цей жанр часто використовують у рекламній фотографії. Фотографії цього жанру, вражають тонким композиційним рішенням і майстерністю фотохудожника.
Еста́мп (фр. estampe, досл. «відбиток») — твір друкованої графіки (гравюра, офорт, літографія, шовкографія тощо), який являє собою відбиток на папері, рідко — на шовку та інших матеріалах. Термін естамп виник у XIX столітті. Але сама техніка існувала задовго до виникнення самого терміну. Необхідність мати значну кількість відбитків з друкарської форми-матриці і обумовила появу естампів.
Натюрморт в інсталяціїУ другій половині ХХ століття особливою популярністю стали користуватися інсталяції. Це той самий натюрморт, але виконаний у формі просторової композиції. Предмети мистецтва – це набори об'єктів оточуючого світу, розташовані в певному порядку. Зараз це один із найпопулярніших та найдорожчих напрямів у поп-культурі.
Яскравим представником українського живопису минулого століття був Микола Глущенко. Творчу манеру митця характеризують широкий мазок, чисті барви, підвищена декоративність та буяння енергії у дзвінких, несподіваних композиціях. Особливо милують око прекрасні натюрморти . Квітуче дерево
1. У якій країні вперше з'явився термін «застигле життя»?А) Франція;Б) Нідерланди;В). Голландія. В). Голландія.2. У живописі якої країни був поширений квітковий натюрморт?А) Франція;Б) Нідерланди;В) Голландія. Б) Нідерланди.3) Що таке конструкція предмету?А) Побудова;Б) Форма;В) Геометрична фігура. А) Побудова.