Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦

Календарно-тематичне планування на рік із трудового навчання. 1 клас

Про матеріал

Планування складено за підручником: Тименко В.П. Трудове навчання: підр. для 1-го кл. загальноосвіт. навч. закл. / Тименко В.П., Веремійчик І.М. - Київ: Генеза, 2012, -112 с.: іл.; за зошитом: Трудове навчання: робочий зошит-альбом для 1-го кл. загальноосвіт. навч. закл. / А.В.Бровченко, за заг. ред. В.П. Тименко; худож І.П.Медведовська. - 7-е вид. - Київ: Генеза, 2015, -64 с.: іл.)

35 год 1 год на тиждень, з них резерв — 1 год

Перегляд файлу

ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ
(за підручником: Тименко В.П. Трудове навчання: підр. для 1-го кл. загальноосвіт. навч. закл. / Тименко В.П., Веремійчик І.М. - Київ: Генеза, 2012, -112 с.: іл.; за зошитом: Трудове навчання: робочий зошит-альбом для 1-го кл. загальноосвіт. навч. закл. / А.В.Бровченко, за заг. ред. В.П. Тименко; худож І.П.Медведовська. - 7-е вид. - Київ: Генеза, 2015, -64 с.: іл.)

(35 год 1 год на тиждень, з них резерв — 1 год)

№ уроку

Дата

Тема уроку

1

 

Інструктаж з БЖД. Значення праці в житті людини. Важливість праці та професії в житті людини. Правила організації робочого місця. Загальні правила безпеки життя на уроках трудового навчання. Ознайомлення з інструментами, прийомами безпечної роботи, правилами поведінки з ними.

2

 

Самообслуговування. Призначення одягу та взуття. Матеріали для виготовлення одягу та взуття. Асортимент одягу та взуття відповідно до сезону.

Практична робота: зав'язування кінців шарфа та пояса на одязі. Застібання ґудзиків на одязі, зав'язування шнурків на взутті.

3

 

Папір. Види паперу. Загальні уявлення про папір та його виробництво. Економне використання паперу. Практична робота: виготовлення аплікації з рваних частин паперу «Грона калини».

4

 

Рвання паперу. Сорти паперу. Властивості паперу. Способи рвання паперу. Особливості з'єднання відірваних частин паперу. Послідовність дій під час виготовлення аплікації з рваних частин паперу.

Практична рдбота: виготовлення аплікації з рваних частин паперу «Диво - дерево»

5

 

Інструктаж з БЖД. Різання паперу ножицями. Різання паперу по прямій лінії. Різання паперу по лінії згину. Способи нанесення зображення на папір. Поняття шаблону. Копіювання зображень за допомогою шаблону. Правила безпечного користування ножицями. Вирізання форм, розмічених за допомогою шаблону. Практична робота: створення аплікації з вирізаних форм «Веселі ніжки»

6

 

Поняття шаблону. Копіювання зображень за допомогою

шаблону.  Правила  безпечного  користування  ножицями.

Вирізання форм, розмічених за допомогою шаблону.

Практична робота: створення аплікації з вирізаних форм

«Смачні фрукти»

7

 

Симетричне вирізування. Симетрія в природі. Розмір паперу. Згинання паперу. Вирізування деталей симетричної форми. Практична робота: створення аплікації з деталей симетричних форм «Грибочок».

8

 

Мистецтво оригамі. Техніка оригамі. Згинання і складання паперу. Способи згинання паперу. Послідовність дій під час згинання паперу. Практична робота: складання фігурок у техніці оригамі «Песик»

9

 

Складання паперових фігурок. Способи складання паперу. Послідовність дій під час складання фігурок з паперу. Практична робота: створення виробу в техніці оригамі «Тюльпани».

10

 

Екскурсія. Збір та зберігання природного матеріалу. Робота із

природніми  матеріалами.  Послідовність  дій  під  час

виготовлення аплікацій з природніх матеріалів. Аплікація

Їжачок.

11

 

Природні матеріали. Ескіз виробу. Підготовка природних матеріалів до роботи. Інструменти для роботи з природними матеріалами.

Практична робота: виготовлення аплікації з природних матеріалів.

12

 

Інструктаж з БЖД. Виготовлення персонажів казок із природних матеріалів. Підготовка природних матеріалів до роботи. Послідовність дій під час виготовлення персонажів казок із природних матеріалів. Правила безпечного користування інструментами та пристосуваннями.

Практична робота: виготовлення персонажів казок із природних матеріалів.

13

 

Композиції із природних матеріалів за мотивами казок. Ескіз виробу. Поділ ескізу на елементи. Підбір матеріалів для виробу. Підготовка елементів композиції. З'єднання елементів композиції з основою. Послідовність дій під час виготовлення композиції за мотивами казок із природних матеріалів. Правила безпечного користування інструментами та пристосуваннями. Практична робота: виготовлення композиції за мотивами казки.

14

 

Інструктаж з БЖД. Прикраси для ялинки. Підбір матеріалів для виготовлення прикрас з паперу та для оздоблення виробів. Виготовлення елементів прикрас з паперу. Послідовність дій під час виготовлення ялинкових іграшок з паперу. Практична робота: виготовлення ялинкових прикрас із паперу.

15

 

Прикраси для ялинки. Оздоблення виробів з паперу. Способи з'єднання окремих частин виробів. Послідовність дій під час виготовлення ялинкових іграшок з паперу. Практична робота: виготовлення ялинкових прикрас із паперу

16

 

Новорічні гірлянди. Підбір матеріалів для виготовлення новорічної гірлянди. Виготовлення елементів гірлянди. Послідовність дій під час виготовлення ялинкових іграшок з паперу. З'єднання елементів гірлянди. Практична робота: виготовлення новорічної гірлянди.

17

 

Вітальні листівки. Ескіз. Матеріали для виготовлення листівок. Підбір технік для оздоблення листівки. Оздоблення листівки. Послідовність дій під час виготовлення вітальної листівки. Практична робота:  виготовлення новорічної листівки.

18

 

Інструктаж з БЖД. Аплікація з паперу. Види аплікацій. Ескіз виробу. Послідовність дій під час виготовлення аплікації з паперу. Практична робота: виготовлення натюрморту.

19

 

Створення пейзажу. Ескіз виробу. Поділ ескізу на елементи. Підбір технік для виготовлення пейзажу. Підбір матеріалів для виробу. З'єднання елементів композиції з основою. Підготовка елементів композиції. Послідовність дій під час створення пейзажу.

Практична робота: створення пейзажу з паперу

20

 

Сюжетна композиція. Ескіз виробу. Підбір матеріалів для виготовлення аплікації. З'єднання елементів аплікації з основою. Послідовність дій під час виготовлення сюжетної казкової композиції.

Практична робота: виготовлення сюжетної казкової композиції.

21

 

Комбінована аплікація. Ескіз виробу. Матеріали для виготовлення аплікації. Виготовлення елементів аплікації. Послідовність дій під час виготовлення комбінованої аплікації. Практична робота: виготовлення комбінованої аплікації.

22

 

Комбінована аплікація. З'єднання елементів аплікації з основою. Послідовність дій під час виготовлення комбінованої аплікації. Практична робота: виготовлення комбінованої аплікації

23

 

Вітальні листівки. Ескіз. Матеріали для виготовлення листівок. Підбір технік для оздоблення листівки. Оздоблення листівки. Послідовність дій під час виготовлення вітальної листівки. Практична робота:  виготовлення листівки - валентинки.

24

 

Інструктаж з БЖД. Ліплення з пластиліну. Пластилін як матеріал для ліплення. Властивості пластиліну. Інструменти та пристосування для роботи з пластиліном. Практична робота:  виготовлення плоских форм овочів з пластиліну.

25

 

Фрукти та овочі, виліплені з пластиліну. Послідовність дій під час виготовлення плоских форм фруктів та овочів з пластиліну. Практична робота: виготовлення плоских форм фруктів та овочів із пластиліну.

26

 

Інструктаж з БЖД. Вітальна листівка до 8 Березня. Ескіз листівки. Підбір технік для виготовлення листівки. Підбір матеріалів для виробу. Підготовка елементів листівки.

Практична робота: виготовлення листівки до 8 Березня.

27

 

Комбінована робота. «Вербові котики». Ескіз роботи. Поділ ескізу на елементи. Підбір технік, матеріалів для виготовлення виробу. Підготовка елементів. Практична робота: виготовлення картини.

28

 

Фантастичні герої, виліплені з пластиліну. Послідовність дій під час виготовлення плоских форм фантастичної тварини. Практична робота: виготовлення плоских форм фантастичної тварини з пластиліну на площині.

29

 

Казкові герої, виліплені з пластиліну. Послідовність дій під час виготовлення плоских форм казкового героя. Практична робота: виготовлення плоских форм на площині казкового героя з пластиліну.

30

 

Шкільна бібліотека. Екскурсія. Ознайомлення із загальними правилами безпеки життя, обладнанням, організацією роботи.

31

 

Обговорення результатів екскурсії.

Практична робота: виготовлення закладки у книжку.

32

 

Вітальна листівка до Дня матері. З'єднання елементів. Послідовність дій під час виготовлення листівки до Дня матері. Практична робота: виготовлення листівки до Дня матері

33

 

Інструктаж з БЖД. Колективна робота «Писанки». Ескіз роботи. Поділ ескізу на елементи. Підбір технік для виготовлення. Підбір матеріалів для виробу. Підготовка елементів. Практична робота: виготовлення картини писанок.

34

 

Шкільна їдальня. Екскурсія. Ознайомлення із загальними правилами безпеки життя, обладнанням, організацією роботи. Бесіда на тему «Бджілка мала, та й та працює»

35

 

Обговорення результатів екскурсії. Виготовлення пластилінових солодощів.

 

doc
Додано
19 грудня 2017
Переглядів
4926
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку