розробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класурозробка уроку для 1 класу
1 клас
«Барвиста веселка»
Тема уроку: Виготовлення аплікації «Барвиста веселка».
Мета уроку: Ознайомити учнів із спектральними кольорами та їх послідовністю. Формувати практичні навички утворення спектральних кольорів способом рвання паперу. Вчити дітей розкривати вибрану тему, передавати в ньому свої враження і спогади. Формувати культуру праці. Прищеплювати любов до прекрасного.
Обладнання: таблиці «Кольоровий спектр», зображенням веселки, стрічки кольорів веселки, аудіо запис веселої музики,Дівчинка-Веселка,малюнки…
Хід уроку
І Організаційний момент
ІІ Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми й мети уроку.
Давайте подумки повернемося в теплий літній день. Після короткого дощику у небі замерехтіла різнокольорова вигнута доріжка. Але що це за доріжка ви скажете, коли відгадаєте загадку.
Тільки дощик прошумів
Над лужком, над лісом –
Хтось у небі рушничок
вишитий повісив. (Веселка)
Молодці. Ви правильно відгадали. Це – веселка, або ще говорять райдуга. Вона з’являється на небі після рясного і теплого дощу. І, як ви вже здогадались, сьогодні мова йтиме про веселку та її кольори. Чи бачили ви веселку? З яких кольорів вона складається?
У веселки сім кольорів: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, голубий, синій і фіолетовий.
Який колір чи кольори веселки вам подобається найбільше?
Який з них найтепліший, а який віддає холодом?
Щоб запам’ятати послідовність кольорів у веселці, давайте вивчимо скоромовку.
Чапля Паву Жде Завзято –
Будуть Сани Фарбувати. (на екрані зображення)
Перша літера кожного слова – це початкова буква назви кольору.
4.Сюжетно-рольове декламування-інсценізація вірша Л. Кондрацької «Веселка» у виконанні учнів 4 класу.
(презентація до вірша )
Ведуча: У веселки-веселинки запитала Василинка:
Василинка: Чарівна небесна квітко,
Звідки силу ти черпаєш?
Де ти кольори збираєш?
Може, у високих горах?
Чи в долині-скатертині?
А, можливо, в неба сині?
Розкажи, бо хочу знати,
Щоб тих фарб собі набрати.
Ведуча: Засміялася веселка,
Бо завжди вона весела:
Веселка: Добре, дівчино, скажу,
Таємниць я не держу.
Ніжні маки у пшениці,
В лісі запашні суниці
Фарб червоних назбирали
І мені подарували.
Ведуча: Де взяла жовтогарячий?
Веселка: На город іди – побачиш,
Там дівиця-морковиця,
Що сховалася в темниці,
Пензлик чарівний взяла
І по небу провела,
А вродливі нагідки
Помагали залюбки.
Жовтий – соняхи дали,
Що у полі зацвіли.
А зелений, а зелений,
Звідусіль прийшов до мене:
Із стежинки у садочку,
З поля, з лугу та лісочку –
Із усіх земних просторів,
Що злились в зелене море.
Дарували небеса
Голубий. Озер краса
Теж влила своє відерце.
Й незабудки – пам'ять серця –
Пензликом попрацювали –
Так я голубий придбала.
У житах волошки сині
Додали до мене сині.
Фіолетовий, останній,
Плив до мене на світанні
Від фіалок та бузку,
Від медунки у гайку.
Ось тому така вродлива
Розквітаю всім на диво.
А чому весела я?
Вдача вже така моя:
Лиш з’являюся я де,
Дощик більше не іде.
На барвистому місточку
Сушать небеса сорочку.
Ведуча: Засміялась Василинка
До веселки-веселинки:
Василинка: Я дружитиму з тобою,
Із хорошою такою!
(презентація до вірша )
ІІІ Робота над темою уроку.
Веселка – витончений витвір природи. З чим її можна порівняти? (з рушничком, різнокольоровою стрічкою, дугою).
Як ви думаєте, чому люди називають веселку райдугою?
Барвиста веселка