Карликові планети. Карликова планета — небесне тіло, що обертається безпосередньо навколо Сонця (не є супутником іншої планети), має достатню масу щоб гравітація надала йому гідростатично рівноважної форми, проте не розчистило околиці своєї орбіти від інших подібних тіл, тобто карликові планети не є домінуючими на своїй орбіті. Категорія карликових планет була створена Міжнародним астрономічним союзом 24 серпня 2006 року.
Хмара Оорта. Хмара Оорта — дистанційна структура Сонячної системи, існування якої обгрунтовано теоретичними викладками, але не доведено на практиці. Припускають, що звідси починають своє мандрівка долгопериодические комети. За мінімальними оцінками, хмара Оорта розташовується на відстані 2-5 тисяч астрономічних одиниць від Сонця.
Ерида. Ерида - друга за розміром після Плутона, наймасивніша і найвіддаленіша від Сонця карликова планета Сонячної системи. Еріда наближається до Сонця і віддаляється від нього в діапазоні від 5,7 до 14,5 млрд км. Таким чином, один оберт навколо світила займає понад 560 земних років. Діаметр: 2 326 км
Астероїди (2092)Суміана та (1900)Катюша. Суміана та Катюша знаходяться в поясі астероїдів. Назва Суміана походить від міста Суми в Україні, його відкрили 16 жовтня 1969 року у Кр. АО(Кримська астрофізична обсерваторія). (1900)Катюша - був відкритий 16 грудня 1971 року, його назвали на честь льотчиці Катерини Зеленко, Героя Радянського Союзу - єдиної жінки, яка здійснила повітряний таран (прийом повітряного бою, що полягає в нанесенні пошкоджень літальному апарату противника безпосередньо самим літальним апаратом атакуючого).
Боліди і метеорити. Болідом називається явище, спричинене вторгненням у щільні шари атмосфери великих твердих частинок, які називають метеоритними тілами. Від сильного опору повітря метеоритне тіло нерідко розколюється і з гуркотом падає на Землю у вигляді осколків. Рештки метеоритних тіл, що впали на Землю, називаються метеоритами.
Знайдені метеорити. Гоба - залізний метеорит масою близько 60 тонн. Це найбільший метеорит, знайдений на Землі. Знаходиться на місці падіння в південно-західній Африці, в Намібії, поблизу ферми Гоба-Уест. До того ж метеорит за вмістом і найбільшим шматком заліза природного походження на Землі. Метеорит був знайдений випадково у 1920 році біля Гротфонтейна. За розрахунками вчених метеорит впав на Землю близько 80 тисяч років тому.
У 1969 році метеорит Альєнде впав на землю в Мексиці, що призвело до однієї з найбільших «полюванні на метеорити» в історії людства. З 5 тонн уламків було зібрано близько 3 тонн. Виявилося, що ці шматки містять елементи, які старше нашої Сонячної системи. І це ще не все - в них знайшли мікроскопічні алмази.
Найбільшим офіційно вважають досі Бовтиський кратер, розташований майже в географічному центрі країни – в Кіровоградській області. Його діаметр – 26 кілометрів, і він досить добре вивчений, бо там розташоване друге за величиною родовище горючих сланців в Україні. Геологи обійшли його вздовж і поперек, і неодноразово здійснювали бурові роботи. Власне, родовище і розташоване під кратером, що наштовхує на припущення про походження сланців від метеоритного удару.
Цікаві факти про комети. Зараз відомо близько 6500 комет, що залітають у внутрішню область Сонячної системи. Але вчені стверджують, що в хмарі Оорта, що оточує нашу систему, їх може бути до 1 трильйона. Найменші комети можуть мати розмір ядра до 16 кілометрів. Найбільше ядро спостерігалося близько 40 кілометрів у діаметрі. Хвости пилу та іонів можуть бути величезними. Іонний хвіст комети Хіякутаке простягався на відстані близько 580 000 000 кілометрів. У 2014 році космічний апарат вперше в історії людства зумів приземлитися на комету, на її центральне ядро. Це була комета Чурюмова-Герасименко.
Комета Галлея. Комети поділяють на короткоперіодичні (з періодом обертання менше як 200 років) і довгоперіодичні. Комета Галлея — найвідоміша з комет і найяскравіша з короткоперіодичних комет. Вона наближається до Землі кожні 75—76 років, а її спостереження зафіксовані понад 2000 років тому. Названа на честь англійського астронома Едмонда Галлея, який вирахував її орбіту.
Метеори та метеорні потоки. Метеор — явище, що виникає за згоряння в атмосфері Землі дрібних метеорних тіл (наприклад, уламків комет чи астероїдів). Метеорний потік — природне явище, під час якого на нічному небі можна побачити численні метеори, що летять ніби з однієї точки на небосхилі.