Урок української мови(читання ) в 2 класі
За підручником І.Большакової, М.Пристінської
Тема: ПРО БІБЛІОТЕКУ. КАЗКА « ЛИСИЧКА ЙДЕ ДО БІБЛІОТЕКИ» ( ЗА Л.ПАУЛІ І К.ШЕРЕР).МІСЦЕ ПОДІЙ, ГОЛОВНІ ГЕРОЇ.
МЕТА: Формувати навичку передбачати події та місце подій.
ДИДАКТИЧНА ЗАДАЧА: Аналізувати навичку читати виразно, з дотриманням наголосу та інтонації,визначати тему і головну думку в тексті, ставити запитання за змістом тексту.
РОЗВИВАЛЬНА ЗАДАЧА: Розвивати вміння зв’язувати текст із власним досвідом.
ОБЛАДНАННЯ: Енциклопедія, довідники, малюнок лисички ( гриб, звір), цеглинки.
ХІД УРОКУ:
I.ВСТУПНА ЧАСТИНА
Організація класу.
II. ОСНОВНА ЧАСТИНА
1. РОЗЧИТКА ЗА ТАБЛИЦЕЮ( слайд)
2 МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
1. Гра «СХОВАНКА» ( Із переплутаних букв складіть слово) 2-3 слова
Дошка:АЧИИСЛК ( ЛИСИЧКА)
----Ми з вами відгадали, хто буде героєм оповідання на сьогоднішньому уроці
2. Вправа « ОМОНІМИ».
--А яка буває лисичка?
Що знаєте про лисичку-звіра?
--А гриб лисичка який? Ці слова є СЛОВАМИ---ОМОНІМАМИ.
3. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА ЗАВДАНЬ УРОКУ.
-- На сьогоднішньому уроці ми прочитаємо оповідання про лисичку. Ця лисичка була дуже цікавою до всього нового.(Слайд « ЛИСИЧКА»)
4. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником(ст..15-17)
-- Відкрийте підручник на ст..77
--Прочитаємо хором заголовок оповідання
-- Так про кого ітиме мова на уроці?
--А тепер пошукаємо, хто автор? Прочитаємо хором.
2. Проблемна ситуація.
--Перед читанням погляньте, на яке питання вам треба буде відповісти(питання на дошці)
ЧОМУ ЛИСИЧКА ПОВЕРНУЛАСЯ З КУРОЧКОЮ?
3. Читання « ланцюжком»
Намагайтеся читати голосно, зрозуміло. Починаємо із...
4. Відповідь на питання до тексту ( бо курочка була хитрою і вигадала, як не бути з’їденою)
5.ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА « Добрий диво-чарівник»
6.СЛОВНИКОВА РОБОТА ( СЛОВА У ТЕКСТІ ВИДІЛЕНІ ЧОРНИМ КОЛЬОРОМ)
Аудіокнижки, диск, бібліотечна картка, енциклопедія, трюк, довідник,формуляр,тунель під курником, можна позичити, не можна турбувати, кулінарна книжка( слова пояснюємо колективно, шукаємо 2 синоніми)
7. Асоціативний кущ «БІБЛІОТЕКА»
--Коли ви чуєте слово « бібліотека», що спадає на думку?( книги, читання, бібліотекар)
--Чи є бібліотека у нас в класі? А в школі? Як звати бібліотекаря? Хто любить ходити в читальний зал?
-Доберіть спільнокореневі слова до слова «бібліотека» ( бібліотекар, бібліотечний)
9.Читання « Небо-земля»
5.ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ,
1 .ГРА « ЧИТАЦЬКЕ КОЛЕСО»(СЛАЙДИ)
-(відповіді дітей на питання до слайдів)
2.ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
3. ГРА « ЗНАЙДИ ПОМИЛКУ»
--Через 4 дні лисиця повернулася.
-Лисиця побачила на обкладинці тушене курча.
-Більше п’яти книжок брати не можна.
--Мишка шурх на горище, тільки хвостик майнув
4.Відповіді на питання до тексту (ст..17)
5. Робота за частинами тексту
--З яких частин складається текст?
--В якій частині тексту переліковуються предмети , що є на малюнку?( основна частина) –Яка це частина мови?
6.Метод « Порушена послідовність»
--На дошці речення з тексту. Ваше завдання: визначити порядок, в якому ці речення зустрічаються в тексті.
------Але он там стоять аудіо книжки.
-----Навколо пахло папером і людьми.
-----Поверніть усі книжки до бібліотеки.
----Ця курка така зануда!
7.Підбір власних запитань до тексту. ( Запитання поставити до когось із класу)
8. ГРА « Так чи ні»
III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА.РЕФЛЕКСІЯ.
1. Зворотний зв’язок. Вправа « Незакінчене речення»
--Сьогодні на уроці ми...
--Найбільше мені сподобалось, коли...
2. Рефлексія « Ромашки»
3. Домашнє завдання ( ЗА ВИБОРОМ)
****Переказати оповідання
****Скласти правила поведінки в бібліотеці
****Прочитати казку меншим братикам чи сестричкам