Казка "Пригоди Ціня та Цвіріня. Як Цінь і Цвірінь стали ватажками" розповідає про зовнішні особливості і пригоди двох горобчиків - польового і хатнього. Її можна використати під час заходів на екологічну тематику, на уроках образотворчого мистецтва, природознавства, для занять у закладах дошкільної освіти.
Пригоди Ціня і Цвіріня.
Як Цінь і Цвірінь стали ватажками.
Колись давним – давно жили-поживали веселі горобці-стрибунці. Вони були дружніми і працьовитими. Разом їжу добували, разом і бенкети справляли. У всьому і завжди слухалися свого вождя – найстаршого горобця.
Та сталося нещастя. Вожак був поранений, обороняючи двотижневих пташенят від кота. Потрібно обирати молодого ватажка.
Вся зграя злетілася на горобину раду. Слово взяв ранений вожак.
Знялися молодці-горобці і в бій. Шум, гамір довкола… Перше випробування завершилося. Найпрудкішими стали три горобчики.
Пролунав сигнал для початку роботи. Вправно мостили гніздечка горобчики із соломинок і травички. Вони так швидко працювали, що здавалось, що кожен із них достойний бути ватажком. Роботу завершено. Двоє гнізд збудовані одночасно і майстерно.
Переможцями стали горобчики Цінь і Цвірінь. Втомлені, але натхненні перемогою, з нетерпінням очікували найголовнішого третього випробування горобці-молодці.
Що тут почалося! Зграя поділилася на два табори. Одні вболівали за Ціня, інші – за Цвіріня. Зчинився страшний галас. Обидва горобчики дуже старалися. Кожен з них достойний бути ватажком. Однак, перемогти має один.
Змагання завершилося.
Уболівальники Ціня весело стрибали і вже не звертали уваги на Цвіріня. Від образи за самого себе Цвірінь аж змінився. Верх його голови і потилиця стали каштановими. На сірувато-білих «щоках» і підборідді з’явилися невеликі чорні плями. Злетів Цвірінь високо в небо, а за ним і його вболівальники . Більше разом Ціня і Цвіріня ніхто не бачив.
З тих пір потомків Ціня називають хатніми горобцями, а потомків Цвіріня – горобцями польовими. Отак і досі вони живуть – поживають і добра наживають. От і казочці кінець, а хто читав – молодець.