Казкова подорож у весняну країну

Про матеріал
Квест – це сучасна розвага, гра, як для дітей, так і для дорослих. Під час проведення квесту у дітей підвищується інтерес до навчання, можливість проявити себе в різних конкурсах, продемонструвати свої таланти. Все розроблено так, щоб дитині було весело і цікаво.
Перегляд файлу

Картка опису цифрового ресурсу

1.

Назва ресурсу

Урок-квест «Казкова  подорож весняною країною»

2.

Анотація

На уроці в ігровій формі школярі вчаться розрізняти частини мови, знайомляться з прислів’ями,приказками, ознаками весни.

3.

Тип ресурсу

Розробка уроку, презентація

4.

Автор

Коваленко Раїса Миколаївна, вчитель початкових класів

5.

Навчальна дисципліна

Початкова освіта -    Українська мова

-         Я досліджую світ

6.

Клас, розділ, тема

2-4 клас.

Українська мова-Слова, що називають ознаку предмета. Навчися бачити красу навколо.

Я досліджую світ - Спостереження за весняними явищами в природі.

7.

Аудиторія

Учні 2-4 класів

8.

Рік видання ресурсу

2024

9

Джерело

Катеринопільський ліцей № 1

10

Адреса джерела

  1. Інна БОЛЬШАКОВА, Марина ПРИСТІНСЬКА, Валерія АРЕФ’ЄВА «Квести в початковій школі»
  2. Журнал «Учитель початкової школи» № 3, 2018
  3. https://pustunchik.ua/ua/holidays/spring-meeting/prykmety-pro-vesnu
  4. https://pustunchik.ua/ua/treasure/tools/podelki-iz-bumagi/vesnyani-aplikatsiyi-dlya-ditey
  5. https://childdevelop.com.ua/generator/letters/cross.html

11

Мова ресурсу

Українська

12

Ключові слова

Ознаки весни, прислів’я, урок-квест

 

 

 

 

Урок-квест «Казкова подорож  весняною країною»

Мета:

Українська мова

     Удосконалювати мовні знання і навички;

     розвивати інтерес до читання;

     збагачувати активний і пасивний словниковий запас, уміння граматично правильно вживати слова.

Я досліджую світ

     розширювати та збагачувати знання дітей про весну та її ознаки;

     розвивати навички творчого підходу до виконуваної роботи;

     розвивати мислення, увагу, кмітливість;

     вчитися спостерігати за навколишнім світом;

     вчитися працювати в команді.

Завдання квесту: Виконати  всі завдання, отримавши за кожну правильну відповідь малюнок квітки-підсніжника. Переможцем буде команда, у якої найбільша кількість квітів.  

                                           Хід уроку

У цих зображеннях заховалась тема нашого уроку. Здогадуєтесь?

Так, до нас дуже проситься  Красуня – Весна і землю вкрила першими весняними квітами - пролісками. Пташки повертаються з теплих країв. Дерева розпускаються. Але Зима ніяк не хоче втрачати свою владу. То снігу жменю вкине, то морозом лякає. На кожній квіточці Весна приготувала завдання-сюрпризи. Об’єднавшись у групи, потрібно зібрати ці квіти, керуючись інструкцією. Виконавши всі завдання ми зберемо кошик підсніжників і зустрінемо весну, прогнавши сердиту зиму. За кожну правильну відповідь учасник приносить у свою команду підсніжник, який є символом весни.

Маршрутні листи команд

Маршрут першої команди

Маршрут другої команди

Маршрут третьої команди

Завдання 1

Загадкове пробудження

Завдання 1

Ознаки весни

Завдання 1

Тварини навесні

Завдання 2

Ознаки весни

Завдання 2

Тварини навесні

Завдання 2

Народні прикмети

Завдання 3

Народні прикмети

Завдання 3

«Збери прислів’я»

Завдання 3

Ознаки весни

Завдання 4

Тварини навесні

Завдання 4

Народні прикмети

Завдання 4

Загадкове пробудження

Завдання 5

«Збери прислів’я»

Завдання 5

Загадкове пробудження

Завдання 5

«Весняна головоломка»

Завдання 6

«Весняна головоломка»

Завдання 6

«Весняна головоломка»

Завдання 6

«Збери прислів’я»

                                Орієнтовні завдання для команд.

Завдання 1 «Загадкове пробудження».

Саме перші весняні квіти є вісниками пробудження природи.

Відгадайте загадки і запишіть слова-відгадки у алфавітному порядку.


  1. Визирнули квіти

із землі чарівні:

Білі, жовті, сині

й голубенькі дивні.

Снігу не бояться,

рясно землю вкрили,

Квіточки маленькі,

листячка тоненькі. КР● К● С


 

2.  Із перлин разочок,

зелений листочок.

Аромат духмяний

тішить ліс весняний.                                                                К НВ Л●● 

 

 

3.Біло-жовті стали в ряд.

Певно, вийшли на парад?

Напарфумені, біленькі,

У листочках зелененьких.                                                         Н●РЦ●С

 

 

4. Перша квіточка весняна

тихо під сніжком куняла.

Дмухнув вітерець тепленький,

і з‘явився цвіт біленький. 

                                                                                  П●ДСН●ЖН●К

5. Я найперша зацвітаю

Синім цвітом серед гаю,

Відгадайте, що за квітка,

Бо мене не стане влітку.                                              ПР●Л●С●К

 

6. Я на інших геть не схожий,

Кучерявий та пригожий.

Постелю під голе віття

Фіолетове суцвіття.                                                                             Р●СТ

 

7. Квітка я ніжна, низенька, дрібна.

Коли розцвітаю, приходить весна.

Мій цвіт фіолетовий, п’ять пелюсток.

І довго я квітну між інших квіток.                                                Ф●АЛК●

 

Завдання 2 «Ознаки весни»

Прочитай та познач природні явища, які

відбуваються весною. Підкресліть слова- назви дії.

розтає сніг;

 

сонце піднімається вище;

 

дні стають довші, а ночі коротші;

 

дні стають коротші, а ночі довші;

 

часто завивають хурделиці;

 

розпускаються перші весняні квіти;

 

на деревах жовтіє листя і опадає додолу;

 

на гілках дерев з’являються бруньки;

 

прилітають птахи;

 

прокидаються від зимового сну комахи, ведмеді, їжаки.

 

птахи відлітають в теплі краї.

 

на деревах і кущах набрякають бруньки і з’являються перші листочки.

 

Завдання 3 «Народні прикмети»

Завдання: Записати розсипані народні прикмети. Виписати слова, що означають ознаку предмета. Дібрати до ознак предметів антоніми.

І команда

Весною, багато, мишей, якщо,  - рік буде неврожайним.

(Якщо весною багато мишей — рік буде неврожайним.)

Дятла,видно, якщо, березні, в, то весна пізньою буде.

(Якщо в березні видно дятла, то весна пізньою буде.)

ІІ команда

Павутиння, навесні, багато, жарким, літо, буде.

(Навесні павутиння багато — літо жарким буде.)

Грім, березні, у,  ранній – чекай морозу.

(Ранній грім у березні -  чекай морозу).

ІІІ команда

Жайворонка, ранній,  приліт – до ранньої весни.

(Ранній приліт жайворонка — до ранньої весни.)

Грім, березня,якщо, початку, на, чекай повернення холодів.

(Якщо на початку березня вдарить грім, чекай повернення холодів.)

 

Завдання 3 «Тварини навесні»

Вчителька запитала, що діти знають про поведінку тварин навесні. Ось що вони відповіли.

                                                                                                                                   

                                                                                                                                                                                                                     

 

Чи погоджу

 

 

 

Чи погоджуєшся ти з думкою дітей? Що тобі відомо про поведінку тварин навесні?

Завдання 4. «Веселе читання».

Виконайте завдання на картках. Складене прислів’я прочитайте і поясніть його зміст.

Завдання 5  «Збери прислів’я»

З’єднайте частини прислів’їв. Поясніть значення одного з них.

А весняночка на весну каже: *          * вся природа воскресає.

                             Весна багата*         *  не любить..

             Весна багата на квіти,*          * а хліба в осені позичає.

                              Весна днем *          * красна.

         Сонце гріє, сонце сяє — *          * рік годує.

                         Весна ледачого*          * водою.

                         Весняний день *          *«Кидай сани, бери віз та поїдем по рогіз».

Завдання 6 «Весняна головоломка»

Відшукай «весняні» слова – назви предметів. Добери до них слова – ознаки.

Завдання 7. Об’ємна аплікація «Пробудження весняного лісу»

Виконавши всі завдання, ми прогнали сердиту Зиму. Повіяло квітневим теплом,  на деревах набубнявіли перші бруньки, ліс наповнився гамірним співом птахів. Нарешті прийшла весна — радісна пора відновлення природи. Ми створюємо об’ємну аплікацію березового гаю.

Тобі знадобляться:

кольоровий папір,

картон блакитного кольору,

три аркуші білого паперу,

маркер чорного кольору,

ножиці,

кольорові олівці.

Інструкція виконання роботи:

  1. Згорни білі аркуші паперу трубочками різних розмірів.

 Склей по краю. Це майбутні березові стовбури.

2.  Чорним маркером намалюй на стовбурах плямки, імітуючи бересту.

3. Простим олівцем намалюй двох невеличких пташок — який же весняний ліс

без співу та метушні пернатих? Розфарбуй та обведи маркером.

4. Виготов деталі: березові листочки з бахромою, шпаківню та сонце.

5. До картонної основи приклей березові стовбури, притисни

та зачекай кілька хвилин, щоб клей встиг висохнути.

Доповни берізки першими листочками. Зверху приклей

 пташок та шпаківню, а в небі нехай сяє жовтогаряче сонце.

Підбиття підсумків.

Учасники діляться враженнями від  уроку. Рахують зібрані проліски. Нарешті всі завдання виконані. Ми перемогли сердиту Зиму. Тож ласкаво просимо до нас, Весно-чарівнице!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
15 лютого
Переглядів
290
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку